Zapraszamy, promujemy
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
InTARnet poleca
Źródło: inTARnet.pl

AZS PGNiG PWSZ Tarnów: podsumowanie ze wspinaczkowych zawodów we Wrocławiu    -   16/12/2011
Puchar i Mistrzostwa Polski we wspinaczce
Z dobrej strony zaprezentowali się tarnowscy sprinterzy-wspinacze w ostatnich zawodach z cyklu Pucharu Polski zorganizowanych we Wrocławiu. Na starcie stanęło 4 zawodników i 4 zawodniczki reprezentujący trzy tarnowskie kluby: MKS Pałac Młodzieży Tarnów, MKS Tarnovia i AZS PGNiG PWSZ Tarnów.

Ogloszenie

Puchar Polski we wspinaczce na czas 10.12.2011 Wrocław
Mistrzostwa Polski we wspinaczce w prowadzeniu 11.12.2011 Wrocław

Wśród mężczyzn najlepszy wynik osiągnął Jędrzej Komosiński/ AZS PGNiG PWSZ Tarnów który w finale zawodów spotkał się z Łukaszem Świrkiem/Speed Rock Wadowice. Dla kibiców wspinaczkowych czasówek była to wielka gratka, gdyż w ten sposób mogli obejrzeć pojedynek aktualnego Mistrza Polski seniorów z tegorocznym zdobywcą Pucharu Świata. Górą był jednak wadowiczanin. Trzecie miejsce zapewnił sobie kolejny tarnowianin – Marcin Dzieński/ Pałac Młodzieży Tarnów pokonując w małym finale Jana Modrzejewskiego ze Skarpy Lublin. Trzeba zauważyć, że podopieczny trenera Marcina Bibro mimo młodego wieku i stażu (kategoria wiekowa młodzieżowiec) rywalizuje z powodzeniem z seniorami! Pozostałym tarnowianom nie udało się awansować do fazy finałowej zawodów: Jakub Pociecha (AZS PGNiG PWSZ Tarnów) był dziewiąty a jego klubowy kolega Michał Barnaś jedenasty.

Wśród pań triumfowały reprezentantki lubelskiej Skarpy. Na najwyższym stopniu podium stanęła Małgorzata Rudzińska, która wyprzedziła Monikę Prokopiuk. Szansę na zajęcie trzeciego miejsca miała Izabela Janis z tarnowskiego Pałacu Młodzieży ale przegrała w małym finale z Kariną Mirosław. Wcześniej jednak niespodziewanie wyeliminowała w fazie pucharowej Klaudię Buczek/Tarnovia (5. miejsce). Na siódmej pozycji zawody ukończyła Agnieszka Szepielak (AZS PGNiG PWSZ Tarnów), a tuż za nią na pozycji ósmej uplasowała się Olga Karaśkiewicz (Tarnovia).

Ponieważ zawody wrocławskie były ostatnią edycją Pucharu Polski, organizatorzy wręczyli również nagrody Polskiego Związku Alpinizmu w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski za rok 2011. Zdobywcą pucharu okazał się Łukasz Świrk, który wygrał dwie spośród trzech edycji, drugi był Jędrzej Komosiński, a trzeci Marcin Dzieński, który jednocześnie zdobył Puchar Polski w kategorii młodzieżowca. W pierwszej pucharowej dwudziestce sklasyfikowano jeszcze czterech tarnowian. Michał Barnaś/AZS PGNiG PWSZ Tarnów zajął pozycję jedenastą, Jakub Pociecha/AZS PGNiG PWSZ Tarnów – dwunastą, a szesnastą Tomasz Oleksy z Tarnovii. 18. miejsce wywalczył Jacek Kaczanowski/MKS Pałac Młodzieży Tarnów.

Wśród pań z trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski 2011 mogła się cieszyć Izabela Janis/ Pałac Młodzieży Tarnów, czwartą pozycję (ex-equo) zajęły Klaudia Buczek/Tarnovia i Karina Mirosław. Szósta uplasowała się Agnieszka Szepielak/ AZS PGNiG PWSZ Tarnów. Puchar Polski powędrował w ręce Małgorzaty Rudzińskiej.

W drużynowej klasyfikacji generalnej Pucharu Polski we wspinaczce na czas (mężczyźni) triumfował Klub Uczelniany AZS PGNiG PWSZ Tarnów. Akademicy zdobyli łącznie 403 punkty, wyprzedzili Skarpę Lublin (374 p.) oraz AKW Kotłownia (306 p.). Pałac Młodzieży Tarnów sklasyfikowano na 4. pozycji (297 p.), MKS Tarnovię na 7. (85 p.). W klasyfikacji drużynowej kobiet na pierwszym miejscu sklasyfikowano Skarpę Lublin (88 p.), na drugim MKS Tarnovię (290 p.), na trzecim tarnowski Pałac Młodzieży (278 p.). Na czwartej pozycji uplasowała się KU AZS PGNiG PWSZ Tarnów (129 p.).
-Szczęście w nieszczęściu. Tak mogę podsumować wrocławskie zawody. W czasie biegów eliminacyjnych poczułem ból w odcinku szyjnym kręgosłupa i byłem blisko wycofania się z zawodów. Na szczęście w złagodzeniu bólu pomogły zabiegi rehabilitacyjne Michała Barnasia, który jest absolwentem fizjoterapii PWSZ w Tarnowie. Zanalizowałem drabinkę pucharową i uznałem, że zaryzykuję dalszy start. Udało mi się dotrzeć aż do finału, ale tak naprawdę tylko dzięki szczęściu w biegu z Marcinem Dzieńskim. Fatalnie wystartowałem i gdyby nie odpadnięcie Marcina, byłoby mi trudno przy takiej kontuzji odrobić straty. W biegach z Łukaszem Świrkiem też mogłem tylko liczyć na szczęście – ból nie pozwalał mi na odchylanie głowy i obserwację drogi, a przy zmianie ułożenia ciała dla minimalizacji dyskomfortu praca nóg na stopniach przestawała być precyzyjna. W takim stanie nie było szansy na pokonanie Łukasza. Wielka szkoda, bo chciałem powalczyć w tych zawodach o zwycięstwo. Trudno, trzeba się cieszyć z drugiego miejsca na podium i w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski - mówi Jędrzej Komosiński, AZS PGNiG PWSZ Tarnów:

W rozegranych dzień później Mistrzostwach Polski seniorów we wspinaczce w prowadzeniu tarnowianie nie odegrali już większej roli. Jedynie Tomaszowi Oleksemu/Tarnovia udało się awansować do fazy finałowej zawodów i ostatecznie uplasował się tuż za podium – na czwartej pozycji. 20 był Marcin Dzieński a 24 Michał Barnaś. Mistrzem Polski został Marcin Wszołek. Wśród pań triumfowała Kinga Ociepka-Grzegulska, 10. była Izabela Janis, 13. Agnieszka Szepielak.
Sonda inTARnetowa

A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32