Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Mikołaj z Tarnowa – u Polaków na Wschodzie    -   17/12/2011
Z wizytą na Kresach
To już wieloletnia tradycja, że Święty Mikołaj, bogato zaopatrzony w prezenty, wyjeżdża z Tarnowa by odwiedzić Polaków mieszkających na Ukrainie. Częstokroć towarzyszy mu przy tym „nasza” młodzież. Nie inaczej było i tym razem – w dniach 8-9 grudnia odbyła się kolejna taka wyprawa, przygotowana staraniem Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-wschodnich, Urzędu Gminy Tarnów, przedsiębiorców, uczniów i wielu ludzi dobrej woli...

O wizycie opowiadają: Bogusława Romaniewska, wiceprezes oddziału tarnowskiego Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-wschodnich, Halina Żmuda (prezes), Magda Dudek i Edward Kupiniak (członkowie Towarzystwa...). Ich relację uzupełniają fragmenty :

Ogloszenie

Warto zaznaczyć, że paczki przygotowywała młodzież ze szkół z terenu gminy Tarnów oraz naszego miasta (m.in. VII LO). Natomiast w postać Świętego Mikołaja (tego prawdziwego, biskupa, nie zaś „disneyowskiego” - jak podkreślają członkowie Towarzystwa...) - tradycyjnie wcielił się sołtys Tarnowca Jan Nowak. W skład delegacji wchodził także wójt gminy Tarnów, Grzegorz Kozioł (gmina zapewniała m.in. autokar). Wyprawa odwiedziła Pnikut, Strzelczyska, Czyszki, Krysowice, Lipniki i Lwów; podczas wizyty w Strzelczyskach przekazano dodatkowo zestaw głośników do kościoła, ufundowany przez Wiesława Frysa, właściciela firmy WES-BUD.

M. Poświatowski

Foto: ze strony www.gmina.tarnow.pl
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl