Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Felieton Mirosława Poświatowskiego w Tarnowskim Kurierze Kulturalnym    -   17/12/2011
Boże Narodzenie bez Boga, Chanuka bez Żydów
”(...) Świeckie kartki świąteczne made in. Urząd Miasta Tarnowa, w kolejnych latach powinny ewoluować. Dalejże, do dzieła! Po wyrzuceniu żłóbka z Jezusem, nie powinniście Państwo poprzestawać na pozostawieniu samej choinki! Na początek, żeby nie było zgrzytów, obok chanuki – przepraszam: obok choinki, powinna pojawić się nastrojowa menora (to taki żydowski, siedmioramienny świecznik). Przynajmniej się choinka od świeczek nie zajmie. No a poza tym, menora symbolizuje przecież „krzew gorejący, który zobaczył Mojżesz na górze Synaj”. A na nasze Pismo Święte, składa się przecież także i Stary Testament! (…) zatem taka „Bożonarodzeniowa” kartka świąteczna z menorą, nie powinna budzić specjalnych sprzeciwów... W następnej zaś kolejności magistrat powinien zaprosić do współpracy jakiegoś Sasnala. W końcu przecie malował on ci już Gwiazdę Dawida z wpisanym weń Orłem Białym – co jest godłem Ruchu Odrodzenia Żydowskiego w Polsce, stawiającego sobie za cel powrót ponad trzech milionów Żydów do naszego kraju. Po tym egzaminie, nie powinno być już problemów z katolickimi wykwitami artystycznej twórczości, zwłaszcza gdy tylu innych przetarło już szlak. W kontekście kartek, choinki i Chanuki sugerowałbym więc „Bożonarodzeniową” kartkę, odwołującą się do któregoś z elementów tego judaistycznego święta. (...)”- pisze Mirosław Poświatowski – i dziwi się, że o ile w kraju, w którym niemal nie ma Żydów, „kadisz”, modlitwa za zmarłych byłaby zrozumiała, o tyle obchodzenie w tej sytuacji przez katolików i przedstawicieli władzy akurat świąt wymagających żydowskiego środowiska, jest zagadkowe – tymczasem chanukowe świece palił i ś.p. Lech Kaczyński i prezydent Bronisław Komorowski, a teraz obyczaj ten trafił i pod tarnowskie strzechy... ”(...) Widocznie prezydenci RP wiedzą coś, czego my jeszcze nie wiemy, dlatego ochoczo palą kadzidła jerozolimskiej szlachcie, która domaga się od Polski 65 miliardów... (…) Dlatego już teraz, na wszelki wypadek, w Święta Bożego Narodzenia, zamiast opłatkiem – ekumenicznie przełammy się macą. (...)” - czytamy. Felieton ukaże się na stronach Tarnowskiego Kuriera Kulturalnego w pierwszych dniach przyszłego tygodnia.

Ogloszenie

Felieton będzie dostępny pod adresem: http://tarnowskikurierkulturalny.blox.pl/html. Tradycyjnie znajdziemy tu wiele innych, ciekawych tekstów różnych autorów.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 22)Dodaj komentarz
(17-12-2011) Uuuś... :
To się dopiero Bartosz obruszy, Mixhnikowi się pewnie poskarży,moze ten spusci swoja sfore,zeby zrobiła z tym Poswiatowskim porzadek.Aja waj, giewałt sie dzieje w Tarnowie,z chanuki sie w Zimowe Świeta wysmiewaja.Antysemityzm,faszyz m!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-12-2011) ucieszony :
No widzisz Poświatowski! Żydów nie ma, a ty dalej jesteś antysemitą. To jest dopiero paradoksalna zagadka, albo zagadkowy paradoks.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-12-2011) MAFIOSO :
W życiu nie kupię Rutinacea.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-12-2011) Do Ucieszonego :
A co w tym tekście lemingu jest antysemickiego?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-12-2011) ucieszony :
Autor!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-12-2011) MAFIOSO :
A to ciekawa logika, twierdzić, że autor jest „antysemicki”, a „Żydów nie ma”. To tak, jakby twierdzić, że istnieje Acquired Immune Deficiency Syndrome (AIDS), a nie istnieje Human Immunodeficiency Virus (HIV).

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-12-2011) jak to- nie ma? :
Nie ma tych maluczkich, biedoty ze sztejtlów,małych miasteczek.Ale ci z wyzyn sa i trzymaja sie nie złe:Michniki i jego druzyna w GW,Jurek Urbach,ten gebelsik stanu wojennego,Marfek Borowski,Jaisu Vincent Rostowski,Walter Mariusz,wczesniej sp. Geremek i wielu,wielu imnnych.Sa!I niech sobie beda,dopóty nie pluja na Polske. Ale pluja, choc przeciez zyje im sie tu bardzo dobrze.!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-12-2011) ucieszony :
Widzisz, moje obydwa posty dotyczą tego dziwnego paradoksu, a Ty dopiero teraz załapałeś. Ale zawsze lepiej późno niż póżniej. Fakty są takie, że Poświatowskiego wykopują, jak trędowatego, ze spotkań, na których normalni rozmawiają, dyskutują i prezentują stanowiska. Nie, plują jadem. Nie, oczerniają. Nie szczują. Dlatego Poświatowskiego to tak boli i upokaża. Ale sam wybrał...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-12-2011) wykopują go? :
a gdziez ta ich słynna "tolerancja",która tak sie popisuje pschupata Myszkiewicz czy zapluty Bartoszewski,ksywaq" profesor"? Przecież Platforma kocha tolerancje, to nie powinna "wykopywac"? Chyba,ze oni toleruja tylko swoich

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-12-2011) ucieszony :
Ależ ty jesteś typowy. Typowy przedstawiciel spisiałego prawactwa. Jedno zdanie dwie inwektywy. Żebyś ty jeszcze chociaż umiał pisać po polsku... Zero tolerancji dla wrogów tolerancji ! Proste. Kop w odpowienio czułe miejsce czasem przywraca zdolność myślenia. Ale jak widać są przypadki trudne...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-12-2011) euroidiota :
na kartce jest niepotrzebna gwiazda Dawida. Dobra jest ta co jest - pięcioramienna - dodać tylko kolor czerwony i prawdziwa eurokartka swiateczna, pozdro.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-12-2011) lol :
Zawsze wiedziałem, że coś jest z wami nie tak. Podniecacie się, że macie rejestracje KT. Na każdym kroku podkreślacie swoją wyższość. Hehe, wasza sprawa. Ale już wiem, kim jesteście. Miłego Chanuka Tarnowianie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-12-2011) MAFIOSO :
Pan Redaktor MP znany jest ze swoich „dysonansów poznawczych”, „bleulerycznego” formułowania wątpliwości czy dziwienia się z rzeczy „oczywistych”. Myślę sobie, że stan jego ducha ulegnie znacznej poprawie, gdy w komplecie pojawi się te 3 mln. Osadników (na Tarnów przypadnie ze 30 tys. - uwielbiają większe miasta). Z pewnością znikąd nie będą Go „wykopywać”, co najwyżej nagle „wykopią” - donikąd, choćby w ślad za tymi 3 mln. Polaków, których, od 1981r. do dziś, „wykopano” w Świat (co za „trzymilionowy” zbieg okoliczności). Wcześniej jednak będą próby wykarczowania „antysemickich” fobii i narodowych przywar (głównie tożsamości i Wiary). W przywróceniu „równowagi” psychiczno-poznawczej pomoże współżycie z Osadnikami, gdyż są to ludzie otwarci, nie mściwi, za nietakty zawsze przepraszają. Nie ukrywają swego pochodzenia, i w prawdzie mają duże problemy z nauką języków obcych (po czym ich łatwo poznać), ale za to szybko asymilują się z narodem tubylców, o których to morale filantropijnie dbają - jako „medialni” i „kulturowi” salonowi celebryci. Do władzy się nie pchają, jeśli już, to w polityce gardzą rolą doradców, myślą kategoriami interesu wszystkich obywateli, a w Sejmie tworzą stabilne prawo zapewniające normalne funkcjonowanie państwa. Totalnie nie spekulują i nie stronią od pracy fizycznej. Do Ich zalet głównych zaliczyć należy też to, że ze swej natury rozkoszują się biedzie, więc Naród nie będzie musiał dokładać się do ich majętności.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-12-2011) kosynier :
Mafioso - ale wizja! ... Ja jednak będę popierał Poświatowskiego - bo właśnie to jest właśnie demokracja,że może pisać ! Dla niektórych wypowiadających się wystarczy Temi czy GW - i niech się nie ślinią z wypowiedziami tu. Wystarczy,ze poczytacie . Po wtóre pokażcie mi inne lokalne strony w innych miastach gdzie jest aż taka możliwość wypowiadania się!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-12-2011) ucieszony :
Miło popatrzeć jak na naszych oczach powstaje nowa apokaliptyczna wizja dla ludu pis. Jeden mędrzec wyssał z brudnego palucha trzy miliony Żydów stojących u granic naszego biednego kraju. Drugi przedstwił wizję jak to wampirzym sposobem wyssią z nas majątki i pozbawią, no, wszystkiego. A lud pisowski przeczytał i już się pofajdał ze strachu. Jutro wyjdzie na ulice i zawiesi sobie na sztandarach: Nie oddamy Polski trzem milionom Żydów!!!Tusk oddał Polskę. !!!... i takie tam ... Psychiatry !!! Szybko!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-12-2011) Do kosynier :
Ufam, że jesteś „kosynier”, a nie kosynier. MAFIOSO

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-12-2011) lubawiczer :
Cieszy fakt że władze naszego miasta wyrosły już z zaściankowych świątecznych stereotypów . Do czego prowadzi brak ekumenizmu i opłakane owoce "dzielenia się " opłatkiem rodzące konflikty , podziały , zgrzytanie i obłudę - wiemy choćby na przykładzie sytuacji w Radzie Powiatu Tarnowskiego . Mieczysławie ! Romanie ! Mirku ! połamcie się macą w blasku chanukowej menory!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-12-2011) a mówią.... :
...że na kaca najlepsza jest maca!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-12-2011) otto :
Miłuj bliźniego swego jak siebie samego Poświatowski.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-12-2011) ministrant :
otto,na lekcjach katechizmu ucza teori milosci ale nie jak to robic i tak widocznie zostalo wielu uczniom tego katechizmu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-12-2011) katechetka :
Blask światła chanukowego drzewka jest tym radośniejszy że przeklęta Grecja upadła pod ciężarem kryzysu . Teraz kolej na Iran. Rabini Boaz Pash i Eliezer Gurari oraz biskup Wiesław Lechowicz, Administrator Diecezji Tarnowskiej wspólnie będą modlić się w tej chwalebnej intencji.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-12-2011) MAFIOSO :
Jeśli przegooglować Internet na „Ruch Odrodzenia Żydowskiego”, to na lansowane tam przez ROŻ idee (w tym deklaracje imigracji 3-ch baniek osób) i jego poczynania, nawet na łysej, czystej „pale” włos staje dęba.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl