Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   TEMI świętowało   -   06/11/2004
W piątkowy wieczór w restauracji PASAŻ odbył się uroczysty bankiet z okazji przypadającej w tych dniach 25 rocznicy pojawienia się w kioskach pierwszego numeru tygodnika TEMI. Na uroczystość przybyło dziesiątki osób związanych z gazetą teraz i w przeszłości - dziennikarzy, stałych felietonistów, działaczy samorządowych, polityków, sportowców, przedsiębiorców i innych sympatyków tej zasłużonej gazety. Podczas uroczystości uhonorowani zostali laureaci Plebiscytu 25-lecia TEMI.

Ogloszenie
>

Plejadę laureatów rozpoczął Ryszard Smożewski (na zdjęciu) - zwycięzca Plebiscytu w kategorii "Ludzie kultury". Pozostałymi laureatami w tej kategorii zostali dr Andrzej Krupiński, który jednak nie dotarł na uroczystość, i nieżyjący już poeta Jan Rybowicz.
Swoje nagrody odebrali w komplecie - z rąk prezesa FRED SA Tadeusza Bałchanowskiego i redaktora Piotra Filipa - przedsiębiorcy : Władysław Węgiel - zwycięzca w tej kategorii, Janusz Fistek oraz Zbigniew Zarywski.
W kategorii "Politycy lokalni" triumfował wójt Szczurowej - Marian Zalewski. W imieniu prezydenta Bienia (który brał w tym czasie udział w równoległym otwarciu biura europosłów B.Sonika i B.Klicha w Tarnowie) nagrodę odebrał rzecznik magistratu - Marcin Golec. Osobiście odebrał natomiast honory poseł Wiesław Woda.
Wśród dziennikarzy - nie osobiście odebrał nagrodę przebywający zagranicą dziennikarz TVP - Paweł Sroka oraz niedawno zmarły Jerzy Rzeszuto. Osobiście natomiast - Jerzy Kosiba.
Zdobywcą 1. miejsca w rankingu "Nauczyciele" został Andrzej Fenrych, który nie krył wzruszenia podobnie jak Maria Rosa. Niestety, nie mógł odebrać swojej nagrody nieżyjący od stycznia profesor Stanisław Wróbel.
Nie reprezentowana przez nikogo osobiście była kategoria "Emigranci". W tym rankingu zwyciężyła wieloletnia korespondentka TEMI z Hollywood - Yola Czaderska-Hayek. W imieniu reżysera teatralnego Jacka Głomba (obecnie - Legnica) nagrodę odbierał ojciec - Eugeniusz. Nie mógł przybyć też do Tarnowa Jerzy Koźmiński - były ambasador Polski w USA, tarnowianin.
Dotarli natomiast wszyscy nagrodzeni w Plebiscycie sportowcy. Zwyciężył Marian Wardzała - żywa i wciąż tworząca swoją legendę postać tarnowskiego żużla. Na drugim miejscu znalazł się inny wybitny żużlowiec, choć nie rdzenny mieszkaniec regionu - co sam zauważył i czuł się tym faktem szczególnie wyróżniony - Bogusław Nowak. Trzecie miejsce zajął mistrz świata we wspinaczce sportowej - Tomek Oleksy.

Na uroczysty bankiet, który rozpoczął się po wręczeniu nagród i jubileuszowym wystąpieniu prezesa Bałchanowskiego, przybyło mnóstwo gości. Byli wsród nich posłowie - poza W.Wodą również Aleksander Grad a także europosłowie Bogusław Sonik i Bogdan Klich. Na uroczystość dotarli m.in. stali felietoniści polityczni tygodnika - Janusz Korwin - Mikke i Stefan Niesiołowski. Nie brakło na sali prezydenta Bienia (uczestniczył już w bankiecie), samorz±dowców z regionu, radnych miejskich, dziennikarzy współpracujących z tygodnikiem i zaprzyjaźnionych z gazetą mediów, przedstawicieli instytucji kultury i biznesu w regionie, licznych przedsiębiorców. W kuluarowych rozmowach przewijały się wspomnienia, związane z historią TEMI anegdoty, pochwały dla tygodnika ale też pytania o przyszłość gazety. Uczestnicy imprezy zgodnie twierdzili, że na horyzoncie nie widać większych zagrożeń dla pozycji TEMI na rynku lokalnych mediów.

Fotoreportaż z imprezy - już w Fotowydarzeniach.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 15)Dodaj komentarz
(06-11-2004) Jasne :
Bez konkurencji. Kto by konkurował ze szmatławcem

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-11-2004) op :
Temi to radosna gazetka przedszkolna, który unika poważnych tematów związanych z miastem i regionem, z ich gospodarką, marazmem inwestycyjnym, degradacją i marginalizacją w województwie. Zamiast naciskać na polityków, pokazując ludziom jak są przez nich traktowani (np.przy podziale pieniędzy z funduszy UEi wojewódzkich), na co idą ich podatki, to główymi problemami tego tygodnika są pszczółki, roślinki, przygody mieszkńców (typu. pan X został ugryziony przez psa) itp. Poważniejszą gazetkę robili u mnie w szkole. Nie mają się z czego cieszyć... ale wypić zawsze można.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-11-2004) tarnowianin :
ne mozna nie skojazyc faktow kilka firm w tym wladze sam. powiazane ze saba interesami klika kolesiow

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-11-2004) czytelniczka :
Raczej jestem byłą czytelniczką bo widzę ,że TEMI nie jest ciekawe.Goni za sensacją ale nie sprawdza faktów a powinno bo to nakazuje kodeks etyki dziennikarskiej.Za dużo szarzyzny i mielizny

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-11-2004) Weiss :
TEMI jest fatalne.Sama pierdoły tam są.Nic konkretnego.Piepszenie kotka za pomocą młotka.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-11-2004) ola :
jedynym tygodnikiem w obecnej chwili jest TEMI, więc zastanawiam się z kim może w prokurowaniu niewyrażnych informacji konkurować. Chyba dziennikarze TEMI sami ze sobą

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-11-2004) Karol Mazurski :
Jak myślę o TEMI pod redakcją (pełniącego obowiązki redaktora) Żaka, to nie wiem czy mam się śmiać czy płakać. Chyba to drugie, bo ludziom wydaje się, że wszystko jest w porządku.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-11-2004) tarnowianin :
tresc komentarzy pokazuje jednoznacznie ze powody do swietowania okraglej rocznicy maja jedynie czerpiacy zyski z tej gazety a nie jej czytelnicy

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-11-2004) setnik :
Skoro są kupujący i chcący się reklamować to ich sprawa co czytają i co piszą. Co nam do tego? Żal wam że to nie wasza gazeta? To sobie załóżcie swoją. Jaki problem?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-11-2004) op :
Żal że się marnuje i nie robi nic dla miasta i regionu, a nie że ktoś na niej zarabia (od tego jest). A kupujący zawsze będą chociażby z uwagi na ogłoszenia.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-11-2004) tarnowianin :
obywatelu setnik widac nie zrozumieliscie powyzszego stwierdzenia albo postow nie przeczytaliscie . A tak na marginesie ciekawe ze nikt nie wspomnial o drodze Temi z Krakowskiej przez Targowa do Switu

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-11-2004) Ja :
Ja powiem tylko to: w Tarnowie nie ma i pewnie dlugo nie bedzie niezaleznej gazety lokalnej. Bo i jak tu moze ktoras byc skoro kase dostaje od ludzi o ktorych pisze, czy to sa politycy czy przedsiebiorcy. Gazeta jest narzedziem propagandowym i reklamowym ich poczynan i tyle.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-11-2004) wijak :
No, nie ma jeszcze lokalnych mediów na miarę dociekliwej "Rzeczpospolitej" , "Wprost" itd. Ale nie ma ich w Polsce NIGDZIE ! Jeśli się pojawia to tylko na chwilę , bo zaraz potem skłd redakcyjny się zmienia, albo coś w tym stylu ... Taka to już specyfika. Opiniotwórcze gazety, poza dziennikami, wydawać mogą tu tylko lokalne spółki , w oczywisty sposób uwikłane w lokalną gospodarkę. I trudno, żeby właściciel takiej gazety pozwalał pisać o sobie źle na łamach własnej gazety. Wiara, w to, że jak ktoś inny przejmie TEMi to ono się poprawi i będzie "bardziej niezależne" należy miedzy bajki włożyć. Dziennikarze, na co dzień obcujący z lokalnym biznesem i lokalnymi politykami a jak nie oni to ich przełożeni też boją się poruszać "niewygodne" tematy. W tej sytuacji - paradoksalnie - najwięcej swobody i niezależności jest w gazetach należących do ... koncernów zachodnich. Ale ... czy to znaczy, że tylko one powinny mieć prawo wydawania lokalnych tytułów, bo nie są uwikłane w lokalne koterie ? Co do TEMI - zgadzam się : na bezrybiu i rak ryba. Obecnie w Tarnowie nie ma lepszej gazety. Oczywiście szkoda, ale taka jest rzeczywistość nie tylko tarnowska ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-11-2004) op :
TEMI nie ma ambicji. Zamiast opisywać i wpływać na rzeczywistość np. pisać o naszej gospodarce, co dzieje się z pieniędzmi, co władze robią dla miasta, jak traktują nas w województwie itp. to piszą o pszczólkach, o dużym grzybku, o Jasiu, który ładnie śpiewa itp. - żenada - więcej można wyczytać w dodatku do krakowskiej (ale tam zawsze lobbują za Krakowem). Szkoda pieniędzy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-07-2007) Kabado :Ka_Ba_Do@interia.pl 
Mam prośbę do Czytelników tej strony, czy ktoś z Państwa byłby uprzejmy napisać kim jest Pani Yola Czaderska Hayek?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947