To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna    -   19/12/2011
Zderzenie pociągów
O tym, że idą święta, przekonać się możemy choćby obserwując plagę rozmaitych kradzieży i włamań. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności, np. podczas robienia zakupów. Natomiast do niecodziennego zdarzenia doszło w nocy, z piątku na sobotę, kiedy to kierujący pociągiem technicznym, jadąc ze stacji Tarnów Główny w kierunku stacji Tarnów Mościce najechał na stojący na tym samym torze skład pociągu towarowego. W wyniku zderzenia maszynista pociągu technicznego i jego pasażer z urazami kończyn dolnych zostali przewiezieni do szpitala. Wszystkich uczestników wypadku poddano badaniu na zawartość alkoholu, z wynikiem 0.0. Policja prowadzi postępowanie mające wyjaśnić przyczyny wypadku.

Ogloszenie
>

Kradzieże, włamania
W okresie pomiędzy 9 a 12 grudnia w Tarnowie przy ul. Prymasa Wyszyńskiego nieznana osoba dokonała włamania do samochodu Mercedes Vito. Z samochodu skradziono radioodtwarzacz , sprawca usiłował również uruchomić silnik uszkadzając stacyjkę pojazdu. Straty zostały oszacowane przez 44-letniego właściciela na kwotę 700 zł.
Do kradzieży doszło w Tarnowie przy ul. Modrzejewskiej. Złodziej wykorzystując nieuwagę 25-letniej kobiety skradł jej portfel wraz z pieniędzmi w kwocie 1130 zł. dokumenty oraz inne przedmioty o łącznej wartości 1460 zł.
W Nowej Jastrząbce nieznani sprawcy skradli drzewo z lasu (2 brzozy, 4 sosny, 1 osika) o łącznej wartości 2500 zł. Pokrzywdzonym jest 21-letni mieszkaniec Starej Jastrząbki.
Policjanci KP Tarnów-Centrum zatrzymali na gorącym uczynku usiłowania kradzieży z włamaniem oraz pobicia dwóch młodych mieszkańców Tarnowa w wieku 22 i 21 lat. Do zdarzenia doszło w późnych godzinach nocnych 13 grudnia na pl. Kościuszki w Tarnowie. Sprawcy po uprzednim przecięciu plandeki namiotu handlowego z jego wnętrza chcieli dokonać kradzieży znajdujących się tam przedmiotów, jednakże nie osiągnęli zamierzonego celu z uwagi na interwencję osoby , która pilnowała namiotu. Sprawcy jednakże dokonali pobicia mężczyzny, powodując u niego niegroźne obrażenia ciała. Straty właściciela wynoszą 250 zł.
Do zuchwałej kradzieży doszło na terenie jednego ze sklepów mieszczących się przy al. Jana Pawła II w Tarnowie. Nieznane osoby(a) wykorzystując nieuwagę personelu sklepu oraz niezamkniętą szufladę z pieniędzmi skradły z jej wnętrza gotówkę w kwocie 480 zł. Straty poniosła 47-letnia tarnowianka.
Nieznani sprawcy włamali się do jednego z tarnowskich zakładów fryzjerskich i zabrali gotówkę w kwocie 320 złotych. Bezskutecznie usiłowali także wejść do znajdującego się w sąsiedztwie sklepu z zabawkami. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowa, która zabezpieczyła ślady działania włamywaczy. Trwają czynności zmierzające do ustalenia i ich zatrzymania.
Policjanci z komisariatu Tarnów-Zachód zatrzymali 33-letniego mieszkańca Białej, podejrzewanego o kradzież, wartego 300 złotych telefonu komórkowego, należącego do mieszkanki Tarnowa. Do zdarzenia miało dojść w domu pokrzywdzonej. Skradziony telefon został odzyskany i powrócił do właścicielki.
W miejscowości Fiuk nieznani sprawcy ukradli, po uprzednim odcięciu kilkaset metrów kabli telekomunikacyjnych o wartości 4,5 tysiąca złotych, działając na szkodę firmy telekomunikacyjnej.

Zniszczenie mienia
Policjanci z komisariatu Tarnów-Zachód zatrzymali 24-letniego tarnowianina, który uszkodził zaparkowany przy ul. Kwiatkowskiego w Tarnowie samochód marki Renault Megane, uderzając w przednią szybę pojazdu butelką. Starty oszacowano na 350 złotych. Sprawca został osadzony w policyjnym areszcie.

Za kółkiem
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali w Zgłobicach kierującego Mercedesem. 32-letni mężczyzna został poddany badaniu na trzeźwość z wynikiem 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy, nie posiadał on jednak wymaganej do prowadzenia samochodów KAT B.
W Wierzchosławicach zatrzymano do kontroli kierującego rowerem. Jak wykazało badanie stanu trzeźwości, 47-letni mieszkaniec miejscowości miał w organizmie 0.7 promila alkoholu.
18 grudnia o godz. 16:50 jadąca Audi ul. Czystą w Tarnowie, 43-letnia kobieta, na skrzyżowaniu z ul. Wyszyńskiego zjechała na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia, z prawidłowo jadącym z przeciwka Oplem Astrą. Pasażerka Opla, 37-letnia kobieta doznała złamania ręki, po udzieleniu pomocy medycznej opuściła szpital. Jak wykazały badania obydwoje kierujący byli trzeźwi.

Narkotyki
15 grudnia na ul. Paderewskiego w Tarnowie policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum zatrzymali 17-letniego mieszkańca miasta. Przy chłopaku ujawniono 0.46 grama marihuany.
Policjanci z Komendy Miejskiej zatrzymali w sobotę na terenie miasta 19-latka, który udzielił 21-letniemu znajomemu środka odurzającego w postaci marihuany. Do policyjnego aresztu trafił też 21-latek, który posiadał przy sobie porcję narkotyku.

Różne
Jak już informowaliśmy, Policja realizuje akcję „Bezpieczne święta”. Warto skorzystać z policyjnych porad – ich treść ponownie więc zamieszczamy w całości:
”Przed nami okres gorączkowych przygotowań do zbliżających się świat Bożego Narodzenia. Ogrom zajęć związanych z przedświątecznymi porządkami, zakupami i wyjazdami sprawia, że stajemy się roztargnieni i mniej czujni. Dla złodziei i włamywaczy to idealny czas do działania. Sprzyja im nie tylko nasz pośpiech i rozkojarzenie, ale również panujący w sklepach i środkach komunikacji zbiorowej tłok. Zadbajmy zatem o bezpieczeństwo własne i bliskich, zróbmy wszystko by nadchodzące święta przebiegły w spokojnej atmosferze i pozostawiły wyłącznie miłe wspomnienia. Udając się na przedświąteczne zakupy trzymajmy pieniądze w wewnętrznych kieszeniach odzieży. Podobnie postąpmy z telefonami komórkowymi i innymi wartościowymi przedmiotami. Torebki i plecaki trzymajmy blisko siebie, najlepiej z przodu pod pachą. Szczególną ostrożność zachowajmy korzystając z bankomatów. Pamiętajmy aby wpisywać kody dostępowe poza zasięgiem innych osób. Miejmy także świadomość, że oszuści w celu przechwycenia numerów PIN instalują nakładki ze skanerami na czytniki kart magnetycznych, nakładki na klawiatury lub minikamery. Wyjeżdżając na święta poza miejsce zamieszkania zabezpieczmy domostwa. Poprośmy zaufaną osobę by podczas naszej nieobecności zaopiekowała się mieszkaniem. Przed podróżą przygotujmy odpowiednio nasze pojazdy. Wypoczęty i trzeźwy kierowca, sprawny pojazd wyposażony w zimowe opony i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego to najlepszy przepis na bezpieczną podróż. Od kilku dni z myślą o bezpieczeństwie wszystkich Państwa w tym „gorącym” , przedświątecznym okresie, tarnowska Policja prowadzi działania prewencyjne „Bezpieczne święta”. Przez kolejne dni 600 policjantów pracując w systemie całodobowym zadba o Państwa spokój i ochronę Państwa mienia. Nasze działania nakierowane są na zapobieganie kradzieżom kieszonkowym, sklepowym i mieszkaniowym oraz włamaniom, niszczeniu mienia, wybrykom o charakterze chuligańskim, a także nielegalnemu wycinaniu drzewek i nielegalnym połowom ryb. Obejmują one zarówno teren miasta jak i powiatu. Biorą w nich udział siły prewencji, służb kryminalnych i ruchu drogowego. Więcej niż zwykle patroli spodziewać się można w centrum miasta i na osiedlach mieszkaniowych. Skontrolujemy również place targowe i miejsca, na których prowadzona jest sprzedaż wigilijnego karpia i świątecznych drzewek. Sprawdzimy czy pochodzą one z legalnych źródeł. Kontrole obejmą są także kompleksy leśne i akweny. W tegorocznych działaniach współpracujemy ze Strażą Miejską , Strażą Graniczną. Państwową Strażą Leśną oraz Państwową Strażą Łowiecką.”
W nocy z piątku na sobotę, o godz. 1:35 kierujący pociągiem technicznym, jadąc ze stacji Tarnów Główny w kierunku stacji Tarnów Mościce najechał na stojący na tym samym torze skład pociągu towarowego. W wyniku zderzenia maszynista pociągu technicznego i jego pasażer z urazami kończyn dolnych zostali przewiezieni do szpitala. Wszystkich uczestników wypadku poddano badaniu na zawartość alkoholu, z wynikiem 0.0. Policja prowadzi postępowanie mające wyjaśnić przyczyny wypadku.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, June 19, 2024 03:13:40
IP     : 100.28.2.72
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html