To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   W Komendzie Miejskiej Policji w Tarnowie utworzono komórkę zwalczającą przestępczość komputerową    -   20/12/2011
Namierzą internetowych przestępców
Decyzją Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie insp. Zbigniewa Ostrowskiego, 16 grudnia w Komendzie Miejskiej Policji w Tarnowie utworzony został Zespół do walki z Przestępczością Komputerową. Ze względu na kryminalny charakter większości przestępstw dokonywanych za pośrednictwem systemów i sieci teleinformatycznych, nowopowstała komórka funkcjonuje w strukturach organizacyjnych Wydziału dw. z Przestępczością przeciwko Mieniu KMP w Tarnowie. Jej zadaniem jest prowadzanie pracy operacyjnej i postępowań przygotowawczych w sprawach dotyczących przestępczości komputerowej. Zespół tworzy 5 doświadczonych policjantów, którzy w od dawna zajmują się tymi zagadnieniami.

Ogloszenie

Z zamiarem utworzenia zespołu zwalczającego przestępczość komputerową Komendant Zbigniew Ostrowski nosił się od dawna. -Potrzeba utworzenia takiej komórki wynika ze zmieniających się trendów we współczesnej przestępczości - mówi Komendant. -Przestępczość komputerowa dziś, to pojemne zagadnienie skupiające nie tylko kradzieże, czy oszustwa internetowe, ale także cyberprzemoc czy rozpowszechnianą za pomocą sieci pornografię. Policja jest coraz bardziej skuteczna w ściganiu sprawców przestępstw, każda sprawa to dla nas kolejne doświadczenie.
Stworzenie wyspecjalizowanej komórki złożonej z doświadczonych pracowników operacyjnych i dochodzeniowo-śledczych, która kompleksowo zajmie się problemem przestępczości komputerowej, pozwoli skuteczniej zwalczać ten rodzaj przestępczości.
Zespół współpracuje z innymi wydziałami komendy oraz jednostkami policji, w zakresie wymiany informacji o przestępstwach komputerowych i ich sprawcach.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, June 19, 2024 04:58:05
IP     : 100.28.2.72
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html