Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   "Lwowiacy" podliczyli kwestę   -   08/11/2004
Tarnowscy lwowiacy zbierali pieniądze na odrestaurowanie znajdującego się na Cmentarzu Łyczakowskim zabytkowego nagrobka Tadeusza Rutowskiego podczas tegorocznego dnia Wszystkich Świętych. W kweście pomagali im uczniowie tarnowskich szkół: ZSEG, VII LO, SP 9 oraz członkowie stowarzyszenia "Koliber". Nie ogłoszono jednak od razu wyników tej kwesty, gdyż chciano dopiero komisyjnie sprawdzić, ile pieniędzy zabranych zostało do puszek.

Ogloszenie

Komisyjnego ich otwarcia dokonano dopiero w czwartek, podczas jednego z czwartkowych spotkań tarnowskich lwowiaków w ich siedzibie przy ul. Bernardyńskiej.

- Dzięki kweście udało się nam uzbierać 6 tys. 605 zł - poinformowała nas wczoraj Halina Żmuda, prezes Towarzystwa Miośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. - Pieniądze z kwesty przekażemy teraz do banku, gdzie gromadzimy środki na odrestaurowanie grobowca.

Na odrestaurowanie zabytkowego grobowca Tadeusza Rutowskiego tarnowscy lwowiacy zbierają pieniądze od pewnego czasu. Dzięki ofiarności tarnowian udało się im już uzbierać 10 tysięcy zł.

Grobowiec, który chcą odremontować za pieniądze z kwesty, jest bardzo zniszczony. Swoje duże zaangażowanie w sprawę jego ratowania tłumaczą także tym, że Tadeusz Rutowski (1852-1918) był jednocześnie tarnowianinem, a również zasłużonym mieszkańcem Lwowa. W pewnym okresie swojego życia był prezydentem Lwowa. Jego ojciec - Klemens był natomiast wiceburmistrzemn i burmistrzem naszego miasta (przyp.inTARnet.pl) (Smol)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947