To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Zgłobicka OSP w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym    -   02/1/2012
Wieści z gminy Tarnów
We wtorek, 27 grudnia w Państwowe Straży Pożarnej w Tarnowie zostało zawarte porozumienie, na mocy którego jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej ze Zgłobic z dniem 30 grudnia została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Zgłobicka jednostka jest drugą po Woli Rzędzińskiej Ochotniczą Strażą Pożarną z terenu gminy, która znalazła się w tym systemie.

Ogloszenie

Warunkiem funkcjonowania jednostek ochotniczych w KSRG jest posiadanie dwóch samochodów bojowych oraz odpowiedniego sprzętu. Pierwszy z warunków został zrealizowany w ostatnim czasie, kiedy to zgłobiccy ochotnicy zyskali nowy samochód ratowniczo-gaśniczy o wartości 160 tysięcy złotych zakupiony ze środków pochodzących od gminnego samorządu oraz dotacji ze środków unijnych w ramach MRPO. Natomiast jeśli chodzi o sprzęt, to oprócz tego, który ochotnicy ze Zgłobic już posiadają, do połowy przyszłego roku jednostka zostanie wyposażona w dodatkowy sprzęt o wartości około 75 tysięcy złotych. Deklarację o tej treści złożył podczas spotkania w PSP wójt Grzegorz Kozioł.
Włodarz gminy jest przekonany, że fakt włączenia zgłobickiej jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa na terenie gminy. -W ciągu minionych lat wiele razy miałem okazję przekonać się, jak ważna jest praca strażaków-ochotników, jak bardzo istotne jest, aby sprzęt, który posiadają, był sprawny, nowoczesny i skuteczny. Dlatego chciałbym podziękować przede wszystkim zgłobickim strażakom za ich sprawność i spełnienie warunków, aby w tym systemie się znaleźć. Chciałbym też złożyć podziękowanie Komendantowi Wojewódzkiemu PSP panu Andrzejowi Mrozowi, Komendantowi Miejskiemu PSP panu Tadeuszowi Sitko oraz pani poseł Urszuli Augustyn za życzliwość i pomoc – podkreśla.

Z faktu włączenia do OSP ze Zgłobic do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego nie kryje zadowolenia prezes zgłobickich ochotników Bartosz Łaśko, czemu dał wyraz w podziękowaniu wygłoszonym po adresem gminnego samorządu na XIV sesji Rady Gminy Tarnów, która odbyła się w czwartek, 29 grudnia w Radlnej.

Warto dodać, że zgłobicka OSP uzyskała status organizacji pożytku publicznego i można na jej rzecz przekazać jeden procent swego podatku PIT.
(PP)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, October 2, 2022 22:41:10
IP     : 100.25.42.211
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html