To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna    -   02/1/2012
Tragedia na torach
Do tragicznego zdarzenia doszło 27 grudnia w miejscowości Gromnik. Pod kołami jadącego pociągu relacji Tarnów – Nowy Sącz zginął młody mężczyzna. Jak wstępnie ustalono do śmierci 21-letniego mieszkańca Gromnika nie przyczyniły się osoby trzecie. Prawdopodobną przyczyną desperackiego kroku były problemy osobiste mężczyzny. Poniżej prezentujemy inne kryminalne zdarzenia z minionego tygodnia.

Ogloszenie

Kradzieże
W ręce policjantów z komisariatu Tarnów-Centrum trafił 28-letni mieszkaniec Woli Rzędzińskiej, który przebywając na terenie jednego z marketów przy ul. Lwowskiej w Tarnowie, ukradł wart 300 złotych sklepowy skaner. Mężczyzna niepostrzeżenie wślizgnął się do magazynu i wyniósł urządzenie. Policjanci odzyskali utracony przedmiot, sprawca zaś trafił „za kratki”.
Jak informowaliśmy w osobnej wiadomości, niecodzienne sceny rozegrały się 28 grudnia w Rzepienniku Strzyżewskim. Na jedną z ogrodzonych posesji wszedł mężczyzna, z zasłoniętą szalikiem twarzą. Otworzył bramę wjazdową i kroki swoje skierował w stronę zaparkowanego przez mieszkankę domu Forda Fokusa. Przy użyciu pozostawionych w stacyjce kluczyków uruchomił silnik, po czym usiłował wyjechać z terenu posesji. Widząc co się dzieje, właściciel działki próbował zapobiec kradzieży. Intruz jednak rzucił się na niego, doszło do przepychanki, w wyniku której mężczyzna został poturbowany, doznając urazu barku oraz ręki. Złodziej ponownie usiłował wyjechać samochodem z posesji, jednak i tym razem zareagowali domownicy. Właścicielka pojazdu, jej babcia i tato, skutecznie uniemożliwili sprawcy opuszczenie posesji. Zdezorientowany mężczyzna pozostawił samochód i pieszo rzucił się do ucieczki. Właścicielka samochodu o zdarzeniu zawiadomiła policję. Zadzwoniła także do sąsiadki, której tato jest policjantem, z prośbą o pomoc. Podczas gdy opisywała wygląd przestępcy, obecny w domu policjant zauważył przez okno biegnącego polami mężczyznę, którego opis dokładnie odpowiadał rysopisowi złodzieja. Policjant natychmiast rzucił się za nim w pościg. Chwilę później na miejscu pojawili się także policjanci z komisariatu w Ciężkowicach. Wspólnie z kolegą z KPP Gorlice zatrzymali, zachowującego się agresywnie sprawcę. Okazał się nim być 26-letni mieszkaniec Rytra, w przeszłości wielokrotnie karany za kradzieże i kradzieże z włamaniem. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za czyn jakiego się dopuścił, w warunkach recydywy grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.
Policjanci z komisariatu Tarnów-Zachód zatrzymali 24-letniego tarnowianina, który spędzając zabawę sylwestrową w jednym z lokali w podtarnowskiej miejscowości ukradł z niego 22 calowy telewizor, o wartości 1600 złotych. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, skradzione mienia zostało zwrócone właścicielom.

Zniszczenie mienia
Wojniccy policjanci zatrzymali 18, 20 i 21-latka, mieszkańców Sufczyna, podejrzewanych o uszkodzenie przedniej szyby będącego w ruchu pojazdu marki Mercedes. Do zdarzenia doszło w rejonie stacji paliw w Łoponiu Starty na szkodę właścicielki samochodu wycenione zostały na 600 złotych.

Napady, pobicia
Policjanci z komisariatu Tarnów-Zachód zatrzymali na gorącym uczynku 36-letniego mieszkańca Łukanowic, który wraz z drugim sprawcą dokonał pobicia 27-leniego mieszkańca Mikołajowic. Do zdarzenia doszło 27grudnia w godzinach wieczornych w miejscowości zamieszkania pokrzywdzonego.

Za kółkiem
W nocy z 28 na 29 grudnia w Bruśniku zatrzymano do kontroli kierowcę Nissana. Wyczuwalna od mężczyzny woń alkoholu nie pozostawiała złudzeń. Badanie Alco Sensorem wykazało, że ma on w organizmie 2,9 promila alkoholu. Nie dość tego, jak ustalili wykonujący czynności policjanci z Ciężkowic, 25-letni mieszkaniec Siedlisk jechał samochodem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
29 grudnia wieczorem w Laskówce Chorąskiej zatrzymano kierującego hondą civic. 41-letni mieszkaniec Brnia jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Jak się okazało to jednak nie jedyny, niezgodny z prawem czyn jakiego dopuścił się mężczyzna. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma 0.98 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna utracił prawo jazdy. Teraz czeka go postępowanie karne. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.
Znacznie większe stężenie alkoholu w organizmie miał zatrzymany na ul. Kwiatkowskiego w Tarnowie 32-letni mieszkaniec Wierzchosławic. Użyty przez policjantów przyrząd pomiarowy wskazał 1.4 promila. Kierujący jednośladem naruszył także orzeczony przesz sąd zakaz poruszania się rowerami.
W niedzielę o godz. 5.00 w Gwoźdźcu kierujący motorowerem, 16-letni mieszkaniec miejscowości, jadąc od Melsztyna w kierunku centrum miejscowości, potrącił idącą z przeciwnego kierunku 41-lernią kobietę. Piesza doznał otwartego złamania kości podudzia, urazu twarzoczaszki oraz urazów wielonarządowych. Przewieziona do szpitala, pozostała w nim na dalsze leczenie. Zarówno ona jaki i kierujący byli trzeźwi.
Także wczoraj, 1 stycznia 2012 r o godz. 18.00, na drodze nr 977 w Zabłędzy, kierujący Fiatem Marea 27-letni mieszkaniec Żabna, jadąc w kierunku Piotrkowic, potrącił idącego w tym samym kierunku pieszego, który z prawej strony dla kierunku jadącego pojazdu, zatoczył się z pobocza na jezdnię. Mężczyzna doznał złamania żeber, stłuczenia mózgu i ogólnych potłuczeń. Nieprzytomny przewieziony został do szpitala. Mężczyzna nie posiadał przy sobie dokumentów. Pobrano mu krew do badań. Kierujący pojazdem był trzeźwy.

Narkotyki
Policjanci z Komendy Miejskiej zabezpieczyli w jednym z tarnowskich mieszkań 20 gramów marihuany. Do wyjaśnienia zatrzymane zostały dwie osoby.

Różne
Do tragicznego zdarzenia doszło 27 grudnia w miejscowości Gromnik. Pod kołami jadącego pociągu relacji Tarnów – Nowy Sącz zginął młody mężczyzna. Jak wstępnie ustalono do śmierci 21-letniego mieszkańca Gromnika nie przyczyniły się osoby trzecie. Prawdopodobną przyczyną desperackiego kroku były problemy osobiste mężczyzny.
45-letni mieszkaniec Tarnowa, podczas interwencji domowej, naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy wykonujących wobec niego czynności. W trakcie zajścia mężczyzna szarpał się z policjantami i używał wobec niech słów powszechnie uznawanych za obelżywe. Nietrzeźwego sprawcę zatrzymano w policyjnym areszcie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, October 2, 2022 02:25:25
IP     : 3.235.173.74
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html