Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
  Bartosz wykładowcą cyganologii na AP   -   09/11/2004
Akademia Pedagogiczna w Krakowie uruchamia dwusemestralne studia podyplomowe o tematyce romskiej. Jednym z wykładowców będzie dyrektor tarnowskiego Muzeum - Adam Bartosz. Z Tarnowa zaproszono do grona wykładowców także socjologa - Sławomira Kapralskiego.

Ogloszenie
>

Propozycja regularnych spotkań ze studentami zbiega się z wydaniem książki Adama Bartosza pt. "Nie bój się Cygana". Obecny już na półkach księgarskich tom różni się od pierwszego wydania. Autor zebrał i opracował nowe materiały i zilustrował je nowymi zdjęciami. Te ostatnie mają walor historycznego dokumentu, współczesne zdjęcia oraz dawna grafika i reprodukcje dzieł malarskich o tematyce cygańskiej - ilustruje wieloaspektowość prezentowanej lekcji Adama Bartosza na temat polskich Romów. Sporo w tej książce akcentów tarnowskich, czemu trudno się dziwić; to właśnie w naszym mieście powstało pierwsze w świecie Muzeum Dziedzictwa Historycznego i Kulturalnego Romów.

Adam Bartosz podjął się trudnego zadania przybliżenia Polakom prawdziwej wiedzy o Cyganach, ich pochodzeniu i kulturze, aby pomóc w przełamaniu stereotypów, które wciąż nas dzielą. Po lekturze książki jesteśmy przekonani, że osiągnął cel. Zainteresowani mogą pogłębić wiedzę, uczestnicząc w wykładach w Akademii Pedagogicznej. Nowym kierunkiem zainteresowani są dziennikarze, nauczyciele, samorządowcy a także elity romskie - młodzi studenci lub absolwenci szkół wyższych ze środowisk romskich.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947