To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Fotoferia International Exhibition 2011 w Centrum Sztuki Mościce    -   09/1/2012
Najlepsze zdjęcia w polskiej sieci
Fotoferia jest organizatorem pierwszego w Polsce konkursu międzynarodowego pod patronatem Światowej Federacji Sztuki Fotograficznej (FIAP) oraz Amerykańskiego Towarzystwa Fotograficznego (PSA) - Fotoferia International Exhibition 2011. Jest to dużej rangi wydarzenie kulturalne i jeden z najbardziej prestiżowych konkursów fotograficznych w tej branży. W konkursie wzięło udział 324 fotografów z 35 krajów świata. Twórcy nadesłali ponad 2000 fotografii, z których międzynarodowe Jury wybrało 646 zdjęć jako zaakceptowanych do publikacji w katalogu pokonkursowym a 65 prac do wystawy, na którą serdecznie państwa zapraszamy. Wystawa będzie krążyć po Polsce – jej uroczyste otwarcie wraz z galą wręczenia nagród i medali dla laureatów miało miejsce 22 września 2011 w Kołobrzegu. Natomiast 11 stycznia 2012 o godzinie 18:00 zapraszamy na wernisaż tejże wystawy w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie.

Ogloszenie
>

Fotoferia powstała jako inicjatywa pasjonatów fotografii. Idea stworzenia w sieci galerii fotograficznej na wysokim poziomie, jednocześnie atrakcyjnej dla wszystkich zarażonych fotograficzną pasją, dla początkujących i tych, których przygoda z fotografią trwa i mogą poszczycić się osiągnięciami w tej dziedzinie, przyświecała od samego początku twórcom portalu. Powstał zespół ludzi ściśle współpracujących z portalem (Zespół Wspierający), składający się z fotografów z bogatą wiedzą i fotograficznym dorobkiem, to oni decydują ostatecznie o wyglądzie i kształcie galerii. Rzeczą, która wyróżnia Fotoferię spośród innych portali fotograficznych w Polsce jest fakt, że Zespół Wspierający jest jawny i każdy zarejestrowany użytkownik wie kto wchodzi w jego skład.
Fotoferia w swoich założeniach ma być miejscem gdzie znajdą się najlepsze i najbardziej rozpoznawalne zdjęcia z polskiej sieci a jednocześnie taką galerią gdzie początkujący fotograf znajdzie informacje jak doskonalić swój warsztat. To wszystko dało podstawy do stworzenia konstrukcji portalu, która wyróżnia go zdecydowanie na tle pozostałych polskich portali fotograficznych. Galeria podzielona jest na 5 działów: Inferia – rodzaj poczekalni gdzie zdjęcia poddane są glosowaniu użytkowników jednakże nie podlegają ocenie, Galeria Niska – tam trafiają zdjęcia które pozytywnie przeszły głosowanie w Inferii, Galeria Wysoka – zdjęcia polecane przez użytkowników (najlepiej oceniane) i wyselekcjonowane przez administrację portalu, Ciemnia – zdjęcia które nie przeszły pozytywnie głosowania w Inferii, Kontra - zdjęcia kontrowersyjne.
W Fotoferii liczy się słowo. „Stawiamy na rzeczową dyskusję pod fotografiami, promujemy pisanie konstruktywnych analiz , system ich polecania jest ściśle związany z systemem awansu użytkowników na portalu (osiąganiem wyższych statusów).
Fotoferia jest miejscem przyjaznym aktywnemu użytkownikowi. Aktywne uczestnictwo w portalowym życiu jest nagradzane promocją w postaci: dodatkowych możliwości uploadu zdjęć (aktywne głosowanie w Inferii) wyróżnienia tytułem „autora dnia” (pisanie wartościowych analiz). Cenimy zdanie naszych użytkowników – wszelkie nowe funkcjonalności są zawsze poddawane dyskusji na forum ogólnym portalu.” - czytamy w nadesłanej informacji.

Fotoferia Club
Przy portalu działa Fotoferia Club, stowarzyszenie zwykłe zarejestrowane 26.05.2010r w Kołobrzegu. Klub zrzesza fotografów, którzy biorą udział w międzynarodowych konkursach fotograficznych. W chwili obecnej liczy 33 członków. Klub rozwija się energicznie i prężnie o czym świadczyć może fakt, że stosunkowo krótkim czasie otrzymał patronat Fotoklubu RP, stał się lokalnym przedstawicielem FIAP (Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej) oraz jako jedyny w Polsce otrzymał patronat PSA (Amerykańskie Towarzystwo Fotograficzne) i tym samym został wpisany na listę klubów zrzeszonych w PSA.
Sukcesy klubu
http://www.fotoferia.pl/read/interclub
Wszystkim działaniom założycieli klubu oraz jego członków przyświeca jeden cel – promocja polskiej fotografii na arenie międzynarodowej. Indywidualne osiągnięcia naszych klubowiczów w konkursach fotograficznych pod patronatem FIAP i PSA organizowanych na całym świecie są naprawdę imponujące. Łącznie możemy poszczycić się liczbą 129 medali, 244 wyróżnień oraz 2910 akceptacji fotografii do wystaw pokonkursowych.
Patronat i członkostwo Fotoferia Club w PSA stwarza klubowi możliwość uczestniczenia w konkursach międzyklubowych organizowanych przez tę organizację.
Lokalne przedstawicielstwo FIAP daje możliwość uczestnictwa w Pucharze Świata Klubów i wywalczenia tytułów artystycznych dla klubu (CAFIAP, EFIAP).

Konkursy i Wystawy
Fotoferia jest organizatorem pierwszego w Polsce konkursu międzynarodowego pod patronatem Światowej Federacji Sztuki Fotograficznej (FIAP) oraz Amerykańskiego Towarzystwa Fotograficznego (PSA) - Fotoferia International Exhibition 2011. Jest to dużej rangi wydarzenie kulturalne i jeden z najbardziej prestiżowych konkursów fotograficznych w tej branży. W konkursie wzięło udział 324 fotografów z 35 krajów świata. Twórcy nadesłali ponad 2000 fotografii, z których międzynarodowe Jury wybrało 646 zdjęć jako zaakceptowanych do publikacji w katalogu pokonkursowym a 65 prac do wystawy, na którą serdecznie państwa zapraszamy. Wystawa będzie krążyć po Polsce – jej uroczyste otwarcie wraz z galą wręczenia nagród i medali dla laureatów miało miejsce 22 września 2011 w Kołobrzegu.

Natomiast 11 stycznia 2012 o godzinie 18:00 zapraszamy na wernisaż tejże wystawy w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie.
W salach wystawowych CSM prezentowane będą prace fotografów – laureatów konkursu. Następnie wystawa pojedzie do Częstochowy, Katowic, Krakowa, Wrocławia i Poznania i wróci do Kołobrzegu. Tam nastąpi uroczyste otwarcie wystawy i rozstrzygnięcie kolejnego konkursu Polish International Exhibition 2012, w którym wzięło udział 402 osoby z 49 krajów. Zgłoszono 4508 zdjęć - 1353 i 1206 w sekcjach OPEN, 861 w sekcji Natura i aż 1088 portretów! Zdjęcia zostały przekazane Jurorom, którzy niebawem rozpoczną ocenianie. Patronami tego kolejnego znaczącego wydarzenia są:
United Photographers International (UPI)
The Royal Photographic Society (RPS)
Photographic Society of America (PSA)
Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie www.fotoferia.pl oraz www.mck.tarnow.pl

Wystawa czynna od 12.01.2012 r. do 27.01.2012 r.
poniedziałek - piątek w godz. 10.00 - 20.00
sobota - niedziela w godz. 15.00. - 20.00
Wstęp wolny.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, July 22, 2024 10:38:55
IP     : 35.172.230.21
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html