To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Projekcja filmu „Musieli zwyciężyć”, spotkanie z prof. Andrzejem Nowakiem i promocja książki „Czas walki z Bogiem”    -   10/1/2012
Klub Odkrywców Historii zaprasza
28 stycznia (sobota) o godz. 16:15 w budynku klasztoru sióstr Sacre Coeur w Tarnowie (ul. Pszenna 3) odbędzie się projekcja dokumentalnego filmu Aliny Czerniakowskiej „Musieli zwyciężyć”, dotyczącego ocalenia Europy przez Polskę przed sowiecką nawałnicą w 1920 roku. Po projekcji, gościem honorowym Klubu Odkrywców Historii będzie profesor Andrzej Nowak, autor książki „Czas walki z Bogiem”, która właśnie ukazała się na rynku wydawniczym.

Ogloszenie
>

”Musieli zwyciężyć”, reż. Alina Czerniakowska
W 1920 roku Polacy w czasie wojny z bolszewikami odparli atak przeważających sił wroga i zapobiegli rozprzestrzenieniu się rewolucji komunistycznej na Europę Zachodnią. Przywódcą tej wielkiej mobilizacji społeczeństwa polskiego był Józef Piłsudski. Bitwę na przedpolach Warszawy znany brytyjski historyk, Norman Davies, znawca najnowszej historii Polski, uważa za jedno z najważniejszych wydarzeń w dziejach XX wieku. Cenne zwycięstwo odniesione nad komunistami zaprzepaszczono, głównie przez błędy zachodnich polityków. Sowieci wrócili do Polski 20 lat później i zostali w niej na blisko pół wieku.

Andrzej Nowak  - historyk, publicysta, sowietolog, profesor nauk humanistycznych, wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego, docent w Instytucie Historii PAN (kierownik pracowni Dziejów Rosji i ZSRR w IH), członek Polskiej Akademii Umiejętności, redaktor naczelny dwumiesięcznika „Arcana”. Należy do krytyków książek Jana Tomasza Grossa dotyczących stosunków między Polakami i Żydami. Jest przeciwnikiem i krytykiem tzw. "poprawności politycznej". W 2005 był członkiem Honorowego Komitetu Poparcia Lecha Kaczyńskiego, a w 2010 komitetu poparcia Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich.

Spotkanie będzie połączone z promocją najnowszej książki prof. Andrzeja Nowaka „Czas walki z Bogiem” (wyd. Biały Kruk).
”Wiele nieznanych faktów. Kiedy patrzy się z perspektywy czasu na lata 1917-1991, to widać, jak niezwykle mocny musiał być naród polski i Kościół katolicki w obliczu tylu ataków. Nie unicestwiły wiary i polskości ani sowieckie łagry, ani niemieckie krematoria i szubienice, ani stalinowskie więzienia. Ani propaganda, ani brutalna siła. Trwamy!
"Czas walki z Bogiem", choć chronologiczne czwarty w kolejności, otwiera serię, bowiem wydany został specjalnie na 30. rocznicę stanu wojennego.”


Dojazd z Tarnowa z placu Kościuszki autobusami:
nr 5 o godz. 15.57
nr 14 o godz. 15.16
nr 39 o godz. 14.32

Patronat medialny nad tym wydarzeń sprawują: portal inTARnet.pl, Pomnik Smoleński i wpolityce.pl.
O wydarzeniu będziemy jeszcze przypominali.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, July 22, 2024 11:38:41
IP     : 35.172.230.21
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html