To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Legendarny zespół – w „Marzeniu”    -   13/1/2012
Wolna Grupa Bukowina
"Sielanka o domu", "Majster Bieda", "Nuta z Ponidzia"... Już same tytuły brzmią znajomo, a wystarczy kilka pierwszych taktów melodii, by okazało się, że całą kompozycję znamy na pamięć, choćby z pieszych wędrówek po górach, czy ognisk. 4 lutego TCK zaprasza do kina Marzenie na koncert z cyklu Piosenki z Tekstem, w ramach którego wystąpi Wolna Grupa Bukowina. Bilety w przedsprzedaży - już od 16 stycznia.

Ogloszenie

Wolna Grupa Bukowina, która w ubiegłym roku obchodziła 40-lecie swojego istnienia, ma w swoim dorobku praktycznie same przeboje wpisujące się w nurt poezji śpiewanej. Większość stworzył legendarny, przedwcześnie zmarły lider grupy - Wojtek Bellon.
Wolna Grupa Bukowina powstała w Busku-Zdroju zadebiutowała w 1971 roku na Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie. Założycielem zespołu był ówczesny maturzysta Wojciech Bellon. Piosenką Wojtka "Ponidzie" wyśpiewali jedną z głównych nagród. „Giełda...” miała formułę zespołu otwartego, toteż występowało z nią wielu znanych wykonawców i muzyków. Trzon zespołu stanowili: Wojciech Bellon - twórca większości piosenek, Grażyna Kulawik, Wojciech Jarociński i Wacław Juszczyszyn. W historii grupy warto odnotować nagrodzone występy na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie w 1974 i 1975 roku, udział w FAM-ie oraz w licznych festiwalach, konkursach czy imprezach studenckich i turystycznych - YAPA, BAZUNA, BAKCYNALIA.
W 1985 r., po śmierci Wojciecha Belona, Wolna Grupa Bukowina zawiesiła swoją działalność. Reaktywacja zespołu nastąpiła na początku lat 90-tych. Koncertują zapoznając kolejne pokolenia z muzyką i poezją prosto z Krainy Łagodności.
Obecny skład:
Grażyna Kulawik - śpiew
Wojciech Jarociński - śpiew, gitara
Wacław Juszczyszyn - śpiew, gitara
Wojciech Maziakowski - gitara basowa
Krzysztof Żesławski - gitara
Michał Polak - instr. perkusyjne
Marek Zarankiewicz - instr. perkusyjne

Koncert Wolnej Grupy Bukowiny odbędzie się 4 lutego 2012 w sali kina Marzenie o 20:00. Bilety cenie 30 zł w przedsprzedaży od 16 stycznia do nabycia w Biurze Obsługi TCK - Rynek 5 i kasie kina Marzenie - Staszica 4.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, June 25, 2024 01:16:42
IP     : 44.192.48.196
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html