To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   15 stycznia – kolejna PracOFFnia    -   13/1/2012
Mozaiki ze szkła...
Współcześnie rozwój mozaiki, mający swe odzwierciedlenie w ogromnej gamie używanych materiałów i technik dowodzi, iż jest ona bardziej żywa teraz, aniżeli w czasach jej narodzin. To przepiękne rzemiosło artystyczne wzbudza szczery zachwyt swą pracochłonnością, misternością i trwałością. Przypominamy: 15 stycznia w pracowni plastycznej Tarnowskiego Centrum Kultury odbędą się warsztaty tworzenia mozaiki ze szkła.

Ogloszenie

Jak długo znane jest człowiekowi rzemiosło, niemal tak długa jest historia mozaiki, sięgając V tysiąclecia przed naszą erą. Początkowo wykonywana głównie z kamieni – otoczaków, o raczej ubogiej kolorystyce. Często stosowana na posadzkach, a później i innych powierzchniach budynków, dachach czy kopułach, głównie w obiektach sakralnych. Najbardziej popularna była w czasach starożytnych, czy średniowieczu oraz na przełomie XIX i XX wieku m.in. za sprawą projektów Antoni Gaudiego. Z biegiem czasu materiał wykorzystywany do jej tworzenia stawał się bardziej regularny, ale i różnorodny. Zaczęto stosować kostki marmuru i innych kamieni, również półszlachetnych i szlachetnych. Współcześnie rozwój mozaiki, mający swe odzwierciedlenie w ogromnej gamie używanych materiałów i technik dowodzi, iż jest ona bardziej żywa teraz, aniżeli w czasach jej narodzin. To przepiękne rzemiosło artystyczne wzbudza szczery zachwyt swą pracochłonnością, misternością i trwałością. 

Warsztaty odbędą się w dwóch grupach, do których zapraszamy osoby, które ukończyły 16 lat, według harmonogramu:
15 stycznia (niedziela)
Grupa I - godz. 10.00 – 14.00
Grupa II - godz. 15.00 – 19.00

Opłata za udział w warsztatach wynosi 35 złotych. Zapisy trwały od 2 stycznia, liczba miejsc jest ograniczona.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, July 22, 2024 22:48:48
IP     : 100.28.0.143
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html