To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna    -   23/1/2012
Zginęli w pożarze
Dwie osoby zginęły w pożarze domu w miejscowości Siedliska. 22 stycznia, około godziny 1:00 w nocy, w domu w Siedliskach wybuchł pożar. Ogień strawił drewniany budynek, w którym mieszkał 44-letni mężczyzn i jego 20-letnia żona. W toku akcji gaśniczej we wnętrzu domu ujawniono ciała dwóch osób. Na pogorzelisku pracowała grupa śledczych z prokuratorem rejonowym. Wykonane przez nich czynności pozwoliły wstępnie wykluczyć, by do śmierci odnalezionych w pożarze przyczyniły się osoby trzecie. Z uwagi na stan zwłok identyfikacja była niemożliwa. Prawdopodobną przyczyną pożaru mogło być zaprószenie ognia.

Ogloszenie
>

Kradzieże, włamania
Dzielnicowy z komisariatu Tarnów-Centrum ujawnił w jednym z mieszkań przy ul. Parkowej w Tarnowie nielegalny pobór energii elektrycznej. Osobą podejrzewaną jest 48-letni właściciel mieszkania. Trawa szacowanie start na szkodę dostawcy prądu.
Policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum zatrzymali 22-letniego tarnowianina, który po zerwaniu zabezpieczających klipsów, ukradł z jednego ze sklepów odzieżowych przy ul. Nowodąbrowskiej w Tarnowie sportową bluzę, o wartości 270 złotych.
Policjanci z komisariatu w Wojniczu zatrzymali 56-letniego mężczyznę, bez stałego miejsca zameldowania, który z jednego z domów z Zakliczynie, ukradł wart 700 złotych bojler.
Policjanci z komisariatu Tarnów-Zachód zatrzymali ustalili i zatrzymali 42-letniego mieszkańca Tarnowa. Mężczyzna podejrzewany jest o kradzież z terenu jednej z tarnowskich firm, wartych 700 złotych elementów metalowych. W okresie od 2 stycznia wyniósł z terenu posesji firmy kątowniki, ścinki blachy oraz kosz do wibroprasy.
Jak info obszernie w osobnej wiadomości, kilkanaście kradzieży, włamań i grabieży z nagrobków może mieć na koncie 44 –letni mieszkaniec gminy Pleśnej, jego żona i koleżanka, zatrzymani przez policjantów z komisariatu Tarnów-Zachód. W domu mężczyzny policjanci ujawnili cały zestaw przedmiotów pochodzących z przestępstw. Kobiety oraz mężczyzna zostali zatrzymani. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.
Policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum zatrzymali 25-letniego mieszkańca Brzeska, który podejrzewany jest o kradzież z jednego z salonów, wartego 600 złotych telefonu komórkowego. Odzyskany telefon powrócił do właściciela.
Sprawca po zerwaniu kłódki zabezpieczającej wejście do piwnicy w jednej z kamienic w centrum Tarnowa, ukradł około 150 kg węgla, powodując straty w wysokości ok. 150 złotych. Trwają czynności zmierzającego do ustalenia i zatrzymania włamywacza.
Policjanci z komisariatu Tarnów Zachód zatrzymali mieszkańca Bobrownik Małych, który podejrzewany jest o włamanie do jednego z domów w Bobrownikach. W piątek w godzinach dopołudniowych 19-latek wybił szybę w oknie domu i po penetracji pomieszczeń ukradł z jednego z nich gotówkę w kwocie 600 złotych. Policjanci odzyskali większość skradzionej kwoty.

Zniszczenie mienia
Policjanci z komisariat Tarnów-Centrum zatrzymali 21-latka, podejrzewanego o uszkodzenie elewacji przedszkola w Łękawicy. Mieszkaniec Łękawicy pomalował farbą ścianę budynku, powodując starty w wysokości 500 złotych, na szkodę gminy Skrzyszów.

Pobicia
Funkcjonariusze z Tuchowa zatrzymali sprawcę pobicia. 18-latek dokonał pobicia 50-letniego mieszkańca tejże miejscowości powodując złamania kilku żeber oraz ogólnych potłuczeń ciała i głowy.

Za kółkiem
16 stycznia po godzinie 18:00 w Łękawicy zatrzymano na drodze powiatowej K 1376 do kontroli kierującego rowerem. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu, co potwierdziło badanie urządzeniem pomiarowym. 32-letni mieszkaniec miejscowości miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Odpowie za jazdę jednośladem w stanie nietrzeźwości, z a co grozi kara pozbawienia wolności do roku.

Narkotyki
Jak bardziej szczegółowo informowaliśmy w osobnej informacji, policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością przeciwko Życiu i Zdrowiu tarnowskiej Komendy Miejskiej dokonali zatrzymania kolejnych 5 osób, związanych z rozpracowywaną od kilku miesięcy przez tarnowską policję grupą, zajmującą się dystrybucją środków odurzających. Zatrzymani wprowadzili na lokalny rynek 38,5 kg marihuany i 13 kg amfetaminy, o czarnorynkowej wartości 1,5 mln złotych. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Tarnowie. Tytułem uzupełnienia dodajmy tylko, że dzień po zatrzymaniu Sąd Rejonowy w Tarnowie zastosował areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy wobec czterech osób. Wobec piątej osoby zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego w kwocie 5.000zł.
Policjanci z KP Tarnów-Centum w trakcie interwencji, która miała miejsce w jednym z mieszkań w Tarnowie ujawnili przy 17-letnim mieszkańcu Tarnowa woreczek foliowy z zawartością suszu roślinnego (0,9 grama) oraz sprzęt do jego palenia. Badanie znalezionej substancji testerem narkotykowym potwierdziło, iż była to marihuana. Sprawca został umieszczony w Pogotowiu Opiekuńczym.

Różne
O tym również pisaliśmy: dzięki finansowemu wsparciu Prezydenta Miasta Tarnowa Ryszarda Ścigały, Starosty Powiatu Tarnowskiego Mieczysława Krasa oraz Wójta Gminy Skrzyszów Marcina Kiwiora, Komenda Miejska Policji w Tarnowie wzbogaciła się właśnie o nowe, służbowe samochody. Za przekazane przez samorządy pieniądze w kwocie 120 tysięcy złotych (po 55 tysięcy złotych przez Urząd Miasta Tarnowa i Starostwo Powiatowe w Tarnowie i 10 tysięcy przez Urząd Gminy w Skrzyszowie), uzupełnione środkami finansowymi z budżetu centralnego Policji, zakupiono w sumie cztery nieoznakowane radiowozy, które wykorzystywane będą przez służby operacyjne. Trzy z nich trafiło już do KP Tarnów-Centrum - największego komisariatu w mieście, czwarty służyć będzie Wydziałowi dw. z Przestępczością przeciwko Zdrowiu i Życiu KMP. Oprócz wyżej wymienionych nowych nabytków, tarnowscy policjanci z Wydziału Prewencji KMP otrzymali, zakupiony w ramach dostaw centralnych przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie, oznakowany radiowóz marki Hyundai i30. Uroczystość przekazania kluczyków do nowych radiowozów odbyła się w piątek 20 stycznia.
Dwie osoby zginęły w pożarze domu w miejscowości Siedliska. 22 stycznia, około godziny 1:00 w nocy, w domu w Siedliskach wybuchł pożar. Ogień strawił drewniany budynek, w którym mieszkał 44-letni mężczyzn i jego 20-letnia żona. W toku akcji gaśniczej we wnętrzu domu ujawniono ciała dwóch osób. Na pogorzelisku pracowała grupa śledczych z prokuratorem rejonowym. Wykonane przez nich czynności pozwoliły wstępnie wykluczyć, by do śmierci odnalezionych w pożarze przyczyniły się osoby trzecie. Z uwagi na stan zwłok identyfikacja była niemożliwa. Prawdopodobną przyczyną pożaru mogło być zaprószenie ognia.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, October 2, 2022 03:09:04
IP     : 3.235.173.74
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html