To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Śluby coraz rzadziej    -   24/1/2012
Wieści z Dębna
W ostatnich latach spada liczba ślubów na terenie gminy Dębno. Wiele wskazuje, że to znak zmiany obyczajowości, jaka dokonuje się w całym kraju.

Ogloszenie
>

Na przestrzeni zaledwie trzech lat liczba związków małżeńskich zawieranych na terenie gminy Dębno spadła o blisko 22 procent. W 2009 roku udzielono i zarejestrowano tu 119 ślubów, rok później było ich 110, a w ubiegłym roku tylko 93. Tendencja ta jest zgodna z ogólnopolskimi danymi. Według danych głównego Urzędu Statystycznego w 2010 roku odnotowano spadek liczby ślubów w kraju w stosunku do roku 2009 o 15 procent.
Zjawisko tłumaczone jest generalnie na dwa sposoby. Z jednej strony mówi się o zmianie obyczajowości polegającej na tym, że coraz częstszym zjawiskiem są związki nieformalne. Tego rodzaju sytuacja występuje jednak częściej w większych miastach. W środowiskach wiejskich dominującą przyczyną jest opóźnianie wieku, w którym ludzie decydują się na zawarcie małżeństwa. U podstaw takich decyzji leżą często względy ekonomiczne. Młodzi ludzie najpierw chcą zdobyć wykształcenie i pracę dającą choćby minimum bezpieczeństwa socjalnego, a dopiero później decydują się na zakładanie rodziny. Nie bez znaczenia dla spadku liczby ślubów może być także emigracja, którą wybiera relatywnie duże grono osób.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, October 2, 2022 04:14:00
IP     : 3.235.173.74
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html