To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Jedyny w Polsce spektakl o ludobójstwie Polaków na Kresach    -   24/1/2012
„Ballada o Wołyniu” w Tarnowie
Teatr Nie Teraz zaprasza na pokazy spektaklu „Ballada o Wołyniu”, które odbędą się 2 oraz 3 lutego  (o godz. 18:00), w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie. „Balladę...” obejrzało już ponad 2000 osób w całym Kraju. TNT został zaproszony m. in. do miejscowości takich jak: Hrubieszów, Jarosław, Tomaszów Lubelski, Warszawa, Wołów, Wschowa, Zamość, Zielona Góra.

Ogloszenie

Następnego dnia po tarnowskich występach, Teatr Nie Teraz zaprezentuje „Balladę o Wołyniu” na jednym z najstarszych w Polsce festiwali teatrów amatorskich – XXXIII „Biesiadzie Teatralnej” w Horyńcu - Zdroju (4 lutego 2012 ok. godz. 17.00).
W kolejnym tygodniu wyruszymy na północ Polski, by 10 lutego zagrać „Balladę...” w Malborku. Zaś 20 lutego spektakl ten zostanie dwukrotnie zaprezentowany w Kędzierzynie – Koźlu.

"Ballada o Wołyniu" pojawia się również w recenzjach znanych krytyków teatralnych:
”"Teatr narodowy jako idea, a więc prezentacja wartości narodowych - jeśli się pojawi - będzie chyba musiał zejść do katakumb, jak i wszystko, co narodowe. Pod warunkiem wszakże, iż są jeszcze twórcy, artyści, którzy ofiarnie w tych katakumbach, z dala od blasku fleszy, nagród i odznaczeń zechcą taki teatr realizować. W to, że są jeszcze tacy artyści, nie wątpię. Ale trzeba ich szukać, czasem daleko od Warszawy. Bardzo piękny estetycznie, głęboki myślowo, ważny historycznie i realizujący misję teatru narodowego spektakl "Ballada o Wołyniu" w reżyserii Tomasza Żaka powstał w tarnowskim Teatrze Nie Teraz" (Temida Stankiewicz-Podhorecka).
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, July 22, 2024 10:35:44
IP     : 35.172.230.21
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html