To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Koncert kolęd, pastorałek i przyśpiewek    -   26/1/2012
„Mazowsze” w CSM
Centrum Sztuki Mościce zaprasza na koncert kolęd, pastorałek i przyśpiewek w wykonaniu Chóru i Orkiestry Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze" im. T. Sygietyńskiego. Koncert odbędzie się 4 lutego o godz. 19:00 na Dużej Scenie CSM. Cena biletu: 60 i 50 zł.

Ogloszenie
>

Kolędowanie to jedna z najpiękniejszych polskich tradycji bożonarodzeniowych i tylko w Polsce kolęd jest tak wiele. Choć opowiadają o tym samym wydarzeniu, są tak różne: smutne i wesołe; skoczne i nastrojowe; patetyczne i żartobliwe. W wielu znajdziemy rytmy polskich tańców - oberka, mazura, poloneza. Są piękne i łatwe do śpiewania. W wykonaniu Mazowsza zawsze mistrzowskie i w niezmiennej interpretacji.

W programie koncertu usłyszeć można klasyczne utwory tego gatunku, jak: "Bóg się rodzi" czy "Wśród nocnej ciszy", ale także te mniej znane, jak "Mizerna cicha", "Święta Panienka" oraz bardziej "ludowe" w treści - pastorałki, m.in. "Oj, maluśki, maluśki" i "Zaśnij dziecino". Zespół wykona także kilka przyśpiewek z różnych regionów Polski.

"Mazowsze" to polski folklor, który zdobył uznanie na największych światowych scenach. "Mazowsze" to ponad 6 tysięcy koncertów dla blisko 18 mln widzów. To 23 mln przejechanych kilometrów, 230 zagranicznych tras koncertowych i 183 odwiedzone miejscowości w Polsce. Na dorobek artystyczny zespołu składają się opracowania 42. regionów, ponad 140 ludowych piosenek zagranicznych, utwory Fryderyka Chopina i Stanisława Moniuszki, pieśni religijne i patriotyczne. "Mazowsze" to 100. artystów, 8 ton bagażu, 1500 kostiumów i ponad 60 lat doświadczenia. "Mazowsze" to muzyczne marzenie Tadeusza Sygietyńskiego (kompozytora i aranżera), które spełniło się dzięki artystycznej wizji Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej (aktorki filmowej i kabaretowej).
(Materiały : PZLPiT ”Mazowsze”)

Partnerem Strategicznym koncertu są Azoty Tarnów

Na zdjęciu: Chór w strojach hrubieszowskich. Fot. Ryszard Mościcki
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, July 22, 2024 22:21:58
IP     : 100.28.0.143
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html