To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Koncert Jacka Wójcickiego i Adrianny Bujak-Cyran w CSM    -   27/1/2012
Powróćmy jak za dawnych lat
Centrum Sztuki Mościce zaprasza 18 lutego o godz. 18:)) na koncert „Powróćmy jak za dawnych lat” w wykonaniu Jacka Wójcickiego i Adrianny Bujak-Cyran z towarzyszeniem zespołu kameralnego prowadzonego przez Tomasza Chmiela. W repertuarze znalazły się piosenki m.in.: „Ada to nie wypada”, „Zimny drań”, „Ta ostatnia niedziela ”, „Serce”. Pochodzą one z przedwojennych filmów takich jak: „Manewry miłosne”, „Szpieg w masce”, „Co mój mąż robi w nocy”, „Świat się śmieje”, „Piętro wyżej”, i innych. Autorami tekstów i muzyki są sławy: Ludwik Starski, Julian Tuwim, Andrzej Włast, Henryk Wars i Jerzy Petersburski.

Ogloszenie

Autorem aranżacji wszystkich utworów jest krakowski dyrygent i pianista Tomasz Chmiel, zaś piosenki wykonują Adrianna Bujak-Cyran sopran, solistka Opery Krakowskiej oraz Jacek Wójcicki, gwiazda krakowskiej Piwnicy pod Baranami.
Większość utworów składających się na program doczekała się swojego własnego pozafilmowego życia, pojawia się w coraz to nowych odsłonach i aranżacjach. Stare filmy zapadają w pamięć poprzez pojedyncze sceny, kadry i wybrane kreacje aktorskie. Zaś melodie rozpoznajemy niemal wszyscy. Słowa dawnych piosenek wciąż nas bawią i wzruszają.
„Powróćmy jak za dawnych lat” to sentymentalna podróż do czasów, kiedy życie było piękniejsze, uczucia głębsze i bardziej szczere, a miłość potrafiła wszystko wybaczyć…

JACEK WÓJCICKI
Aktor i śpiewak należący do legendarnej Piwnicy pod Baranami w Krakowie. Ukończył Wydział Aktorski w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. Został nagrodzony na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu i Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Obdarowany niezwykłym głosem i doskonałą dykcją kreuje na scenie postaci romantyczne, charakterystyczne ale także pełne temperamentu i humoru. Przez lata związany był z krakowskim Teatrem Słowackiego, Kabaretem Olgi Lipińskiej, cyklicznymi programami telewizyjnymi. Występował w filmach i serialach. Wykonywał piosenki filmowe i serialowe. Jest osobowością polskiej estrady.

ADRIANNA BUJAK-CYRAN
Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie śpiewu dr Katarzyny Oleś–Blacha. Brała udział w kursach mistrzowskich m.in. Ryszarda Karczykowskiego, Howarda Crooka, Marcina Habeli i Christiny Pluhar. Otrzymała stypendium Małopolskiej Fundacji Stypendialnej Sapere Auso. Jest solistką Zespołu Muzyki Dawnej FLORIPARI z Królewskiego Zamku na Wawelu, z którym występowała na wielu prestiżowych festiwalach w kraju i za granicą m.in. na Słowacji, w Niemczech, Rumunii, Mołdawii, Litwie i Anglii Jako członek kameralnego zespołu Capella Cracoviensis specjalizującego się w wykonawstwie muzyki oratoryjno-kantatowej brała udział w nagraniu płyty pt. Offertoria et Communiones Totius Anni 1611 Mikołaja Zieleńskiego, która w 2009 roku otrzymała Nagrodę Muzyczną Fryderyk. Współpracuje ze scholą gregoriańską Flores Rosarum, Krakowską Operą Kameralną, orkiestrą Fundacji Akademii Muzyki Dawnej w Szczecinie oraz Zespołem Muzyki Dawnej Camerata Cracovia. W 2010 zadebiutowała na deskach Opery Krakowskiej w spektaklu Spojrzenia pod dyr. Rubena Silvy. Pracę z piosenką estradową zaczynała w kabarecie Loch Camelot, z którym dokonała licznych nagrań dla radia i telewizji. Na scenie tego kabaretu występowała także z recitalem piosenek francuskich oraz w autorskim programie Basi Stępniak – Wilk „Wieczory Nieperwersyjne”, które w bieżącym roku zostały zarejestrowane na płycie CD. Jest zwyciężczynią Ogólnopolskiego Festiwalu Niezapomnianych Artystów w Bydgoszczy oraz Grechuta Festival (2011).

Cena biletu: 40 zł

Foto: Jacek Wójcicki
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, July 22, 2024 11:03:30
IP     : 35.172.230.21
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html