To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Dyscyplina wymiaru i szaleństwo gestu...    -   27/1/2012
Pracownia Pazerów w ferie
Kolejną propozycję przygotowali Elżbieta i Witold Pazerowie, prowadzący Autorską Pracownie Plastyczną - będą to Warsztaty plastyczne, które odbędą się w pierwszym tygodniu ferii zimowych, w dwóch grupach, począwszy od 14 lutego. Uwaga – zapisy prowadzone przez Tarnowskie Centrum Kultury rozpoczynają się już 30 stycznia. Opłata za udział w trzydniowych i dwódniowych zajęciach – 45 zł („Dyscyplina wymiaru”) i 30 zł („Szaleństwo gestu”).

Ogloszenie
>

W programie APP znajdują się ciekawe zajęcia plastyczne, które pozwolą rozwinąć wyobraźnię, psychomotorykę i intuicyjną wrażliwość na formę i kolor. Będą one szansą na twórcze działanie na polu różnych technik plastycznych. Zajęcia w APP to również gwarancja dobrej zabawy i możliwość na spędzenie czasu w sposób kreatywny. Każdy wyniesie nie tylko dobre wspomnienia, ale również wiedzę.
Warsztaty prowadzone będą w dwóch grupach:

Grupa I
Dyscyplina wymiaru - "Wehikuły czasu"

Warsztaty tworzenia przestrzennych pojazdów dziwnych i zaobserwowanych. Grupa wiekowa od 10 lat.

14 lutego 2012 (wtorek) godz. 10:00 - 13:00
Wprowadzenie do zajęć poprzez zapoznanie uczestników z podstawowymi zagadnieniami projektowania form przestrzennych; trójwymiarowych modeli – wehikułów: wymyślonych i rzeczywistych.
Krótki wykład - pokaz projektowania i rozrysowywania siatek, planów modeli kartonowych. Demonstracja konkretnych przykładów (pisma modelarskie, fotografie modeli itp.)
Zajęcia praktyczne:
Wstępne projekty i wybór rodzaju modeli. Obiekty wzięte z rzeczywistości; np. pojazdy samochodowe, autobusy, okręty i wehikuły wymyślone; roboty samojezdne, parakosmiczne, UFO.

15 lutego 2012 (środa) godz. 10:00 - 13:00
Rozrysowywanie planów i siatek, sklejanie makiet zaprojektowanych obiektów - modeli.
Wykorzystywanie gotowych elementów, np.: szpulek, rurek papierowych, plastikowych, elementów sztywnych, kółek, patyczków do lodów, płyt CD itp.

16 lutego 2012 (czwartek) godz. 10:00 - 13:00
Kończenie montażu modeli. Dopracowywanie szczegółów, części ruchomych - kół, elementów obrotowych, doklejanie elementów drobnych itp. Malowanie, rysowanie i ozdabianie.
Dodawanie logo, napisów, elementów symbolicznych, malarstwa typu graffiti , itp.

Opłata za udział w trzydniowych zajęciach 45 zł.

Grupa II
Szaleństwo gestu - przypadek w sztuce

Warsztaty tworzenia obrazów spontanicznych, intuicyjno - przypadkowych. Przy pomocy różnych technik dowolnych (rozlewanie farby, kalkomania , malarstwo, rysunek automatyczny i inne).
Grupa wiekowa od 7 lat.

17 lutego 2012 (piątek) godz. 10:00 - 13:00
Wprowadzenie do tematu zajęć: prezentacja przykładów sztuki abstrakcyjnej, światowej z naciskiem na sztukę USA lat 40-tych i 50-tych (Jackson Pollock, Tapies, Kiefer, Matta, Klein itd.)
Zajęcia praktyczne;
Wylewanie rozrzedzonej farby, rozprowadzanie jej w przypadkowy sposób, po papierze, wykreślanie ekspresyjnych i intuicyjnych linii z zamkniętymi oczami. Powstałe kompozycje mogą również być początkiem dalszego świadomego kontynuowania obrazów.

18 lutego 2012 (sobota) godz. 10:00 - 13:00
Wykonanie wstępnych projektów prac.
Przypadkowe i spontaniczne nakładanie farby na przygotowane wcześniej papierowe podłoża - podobrazia. Poprzez połączenia kilku pomalowanych kartek uzyskiwanie kolejnych, przypadkowych odbitek, które można w sposób przemyślany kontynuować. Aż do uzyskania pożądanych efektów. Mogą też pozostać jako prace finalne.

Opłata za udział w dwudniowych zajęciach 30 zł.

Zapisy od 30 stycznia 2012 roku, w Biurze Obsługi TCK, w godzinach 10.00 - 18.00. Liczy się kolejność zgłoszeń, a gwarantem miejsca jest wpłata. Liczba miejsc jest ograniczona.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, June 25, 2024 01:07:38
IP     : 44.192.48.196
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html