To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Islandia – królestwo lodu i ognia    -   30/1/2012
Za horyzont domu...
Centrum Sztuki Mościce zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „…..Za horyzont domu” – tym razem zatytułowane „Islandia królestwo lodu i ognia.” Spotkanie odbędzie się 24 lutego o godz. 18:00. Wstęp wolny. „Islandia - zrodzona w ogniu, wyrzeźbiona lodem to wyspa kontrastów i magicznych miejsc. Możemy podziwiać wspaniałą przyrodę parków narodowych Jökulsargljufur i Skaftafell, lodowiec Vatnajökull, podglądać wieloryby i maskonury, zdobywać wulkany, oglądać wielkie spektakle na niebie jakie tworzą zorze polarne, podziwiać wielogodzinne wschody i zachody słońca i fotografować najwspanialsze krajobrazy na świecie. Po tym niezwykłym miejscu oprowadzi nas gość specjalny - Piotr Beym.

Ogloszenie

Islandia to wyspa marzeń dla pasjonatów natury: krystalicznie czyste powietrze, tysiące dudniących wodospadów, lodowce, rzeki, jeziora, fiordy, wulkany i niebiańskie gejzery. Na wystawie zobaczą Państwo Islandię w całym kolorycie: feerię barw, jej piękno oraz delikatność, a z drugiej strony dzikość i surowość. Zdjęcia prezentują żywioły, które Islandczycy wybrali na swoją flagę: wodę, ogień i lód. Będzie można podziwiać m.in. zdjęcie wulkanu po wybuchu, lodowiec, florę i faunę. Islandię w czterech porach roku.
Ciekawostką jest, że ponad połowa współczesnych mieszkańców Islandii wciąż wierzy w elfy... mimo że 30% społeczeństwa ma wyższe wykształcenie. Zaś Polacy są największą po Islandczykach grupą etniczną na wyspie. Islandczycy umieją celebrować drobne momenty i życie. Żyją w małych wspólnotach. Zapewne przyroda i trudne warunki ich tego nauczyły. Tutaj nie da się okiełznać przyrody, jak wszędzie, z tą różnicą, że tutejsi ludzie to wiedzą i głęboko to respektują.

Piotr Beym
Urodzony w 1966 r. pochodzi z poznańskiej rodziny o wielu tradycjach. Jego młodzieńcze lata to okres KOR-u i Solidarności, którymi bardzo się interesował. W latach licealnych był współorganizatorem „Cichych Przerw" w VI LO w Poznaniu a także prowadził teatr w puszczykowskim liceum, dla którego pisał m.in. teksty kabaretowe. Ulubionym tematem Piotra była polska polityka i gospodarka, przez co musiał wyjechać z kraju. Mając niespełna 20 lat dostał azyl w Niemczech Zachodnich. Swój czas dzielił pomiędzy Monachium i Stuttgart. W 1986 roku zaczął prowadzić tam własną działalność gospodarczą, która umożliwiła mu podróżowanie po świecie. Do ulubionych celów należały USA i Południowa Afryka. Zauroczony amerykańskim stylem życia, przebywał tam coraz częściej, decydując się na studia w Tempe, na Arizona State University. W 2005 roku przeprowadził się na Islandię, gdzie spędził kolejne 6 lat. To właśnie tam zainteresował się fotografią profesjonalnie. Piotr jest samoukiem i wszystko co umie o fotografii to nauka metodą prób i błędów. Obecnie ma już na swoim koncie kilka wystaw w USA i na Islandii, jego fotografie znajdują się też w prywatnych kolekcjach w wielu krajach świata.
W 2011 r. wrócił do Polski. Mieszkając w Warszawie, współpracował z dużymi organizacjami m.in. z Polskim Komitetem Olimpijskim (PKOL), Warszawskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji (WOSiR), Polskim Związkiem Łyżwiarstwa Szybkiego (PZŁS). Jego zdjęcia były publikowane w magazynach m.in. „Świat Koni", „Digital Photo" (Niemcy). Piotr fotografował też różne imprezy sportowe takie jak Zawody w Powożeniu Bryczkami dla Team Mazurek i Team Kozłowski.

Obecnie mieszka w Londynie, gdzie pracuje nad kolejnym projektem.

Wystawa będzie czynna do 15 marca.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, July 22, 2024 12:00:57
IP     : 35.172.230.21
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html