To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Z życia tarnowskiego hufca ZHP    -   30/1/2012
Harcerska pierwsza pomoc
Każdy harcerz kieruje się w swoim życiu treścią Przyrzeczenia Harcerskiego i Prawem Harcerskim. Idea harcerskiej postawy wyraża się najbardziej w trzecim punkcie Prawa: „Harcerz jest pożyteczny i niesie pomoc bliźnim”. Kształtuje ono poczucie odpowiedzialności za życie drugiego człowieka i obliguje do niesienia mu pomocy, zwłaszcza pierwszej. W dwa weekendy stycznia:13-15 oraz 20-22, harcerze z Hufca ZHP Tarnów im. gen Józefa Bema wzięli udział w Wędrowniczym Kursie Pierwszej Pomocy, zorganizowanym przed druha Sebastiana Wąsa, szefa tarnowskiego Harcerskiego Klubu Ratowniczego. Kurs został poprowadzony przez instruktorów Inspektoratu Ratowniczego Chorągwi Krakowskiej ZHP.

Mówią: Sebastian Wąs, szef Harcerskiego Klubu Ratowniczego, działającego przy Hufcu ZHP Tarnów i Marek Brzostowicz, przewodnik Inspektoratu Ratowniczego Chorągwi Krakowskiej ZHP :

Ogloszenie

-Warto się szkolić z udzielania pierwszej pomocy. Ta umiejętność jest bardzo przydatna. Nie wiadomo kiedy będzie potrzebna, dlatego trzeba się uczyć żeby nie stracić głowy w nagłym przypadku  i wiedzieć jak postąpić. Inspektorat Ratowniczy to jednostka, która działa przy Chorągwi Krakowskiej ZHP i zajmuje się szkoleniem harcerzy z pierwszej pomocy – mówi pwd. Marek Brzostowicz, szef Inspektoratu.
Kurs odbył się na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stanisława Konarskiego, przyciągając 24 kursantów nie tylko z Tarnowa, ale także Krakowa, Kłaju i Nowego Sącza.

-Szkolenia z pierwszej pomocy cieszą się co raz większym zainteresowaniem wśród harcerzy. Bardzo mnie to cieszy, gdyż każdy z nas powinien wiedzieć jak udzielić pierwszej pomocy. Harcerski Klub Ratowniczy, działający przy Hufcu ZHP Tarnów od maja 2011 roku, zrzesza 17 członków. 14 z nich posiada Brązową Odznakę Ratownika ZHP, dwaj są studentami ratownictwa medycznego, a jeden jest szefem wyszkolenia, posiadającym państwowe uprawnienia medyczne - mówi Sebastian Wąs, szef Klubu. -Członkowie cały czas się doszkalają, nie tylko na spotkaniach Klubu, ale także na różnych wyjazdach i kursach.
Warto przypomnieć, że dla tarnowskich harcerzy znajomość udzielania pierwszej pomocy jest bardzo ważna. Tarnowscy ratownicy harcerscy obstawiają różne imprezy harcerskie na terenie Małopolski. W okresie Świąt Bożego Narodzenia uczyli klientów jednego z tarnowskich supermarketów podstaw pierwszej pomocy oraz podczas tegorocznego finału WOŚP w Tarnowie, pomagali przy zabezpieczeniu medycznym, wystawiając 10-osobowy patrol ratowniczy.

Związek Harcerstwa Polskiego jest największą, skupiającą wolontariuszy organizacją wychowawczą dzieci i młodzieży, działającą w Polsce, zrzeszającą ok. 120 tys. zuchów, harcerzy, instruktorów i seniorów. W 2011 roku tarnowskie harcerstwo obchodziło 100lecie działalności ruchu na terenie miasta Tarnowa i regionu tarnowskiego.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, October 2, 2022 23:11:25
IP     : 100.25.42.211
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html