To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Ja w demokracji – za pieniądze europejskie    -   01/2/2012
Młodzi Aktywni Gimnazjaliści
Co zrobić, żeby głos młodych ludzi był obecny w publicznych debatach? Jakie prawa przysługują młodym? – na te i wiele innych pytań będą się starali odpowiedzieć uczniowie Gimnazjum nr 11 oraz Państwowej Szkoły Średniej w Stadtlengsfeld (Turyngia). Jak informuje magistrat, tarnowska szkoła otrzymała na ten cel grant ze środków europejskich.

Ogloszenie

W Gimnazjum im. Romana Brandstaettera powstała nieformalna grupa Młodych Aktywnych Gimnazjalistów (MAG-owie), która  pod opieką czterech nauczycielek Agnieszki Śmietany, Sabiny Lenczewskiej, Moniki Zachary i Renaty Gomoły przygotowała projekt „Ja w demokracji”. To sukces, ponieważ wniosek został dofinansowany kilkunastoma tysiącami euro ze środków programu „Młodzież w Działaniu”.
Młodzi ludzie będą uczyć się demokracji nie tylko na lekcjach, ale również w aktywnym działaniu. Zaplanowano debatę z udziałem lokalnych decydentów, spotkania z przedstawicielami Sejmiku Małopolskiego i Landtagu w Erfurcie, warsztaty w Point Alpha, happening na ulicach Tarnowa oraz międzykulturowe ognisko.
Gimnazjaliści dowiedzą się między innymi, jak funkcjonują instytucje demokratyczne oraz w jaki sposób rozwija sie demokracja w obu krajach. Celem realizowanego projektu jest nawiązanie kontaktów międzynarodowych, promowanie idei tolerancji, przełamywanie stereotypów, a także włączanie młodych obywateli w działania na rzecz społeczeństwa demokratycznego. Projekt da szansę młodzieży wykazać się kreatywnością i pomysłowością.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, October 18, 2021 14:22:15
IP     : 3.234.211.61
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html