To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna    -   06/2/2012
Zasnął za kierownicą
Miniony tydzień przyniósł szereg kradzieży (nierzadko udało się zatrzymać sprawców), przestępstw narkotyków i zdarzeń drogowych. I tak np. złamaniem kości twarzoczaszki, kości nosa i ogólnymi potłuczeniami zakończył się dla jednego z pasażerów wypadek w Melsztynie, do którego doszło wskutek zaśnięcia kierowcy Audi A8 za kierownicą, na prostym odcinku drogi. Drugi pasażer oraz kierowca na szczęście nie odnieśli obrażeń.

Ogloszenie

Kradzieże, włamania
W Brzozowej z nie zamkniętego budynku gospodarczego sprawcy ukradli pięć 15-calowych kół z aluminiowymi felgami. Do kradzieży doszło w okresie od 26 do 30 stycznia, kiedy właściciel zorientował się, że został okradziony. Straty na jego szkodę wyceniono na 800 złotych.
Obywatel Ukrainy został okradziony po tym jak sprawca wybił boczną szybę w należącym do niego i zaparkowanym w Ładnej Mercedesie Vito. Z wnętrza zabrał turystyczną torbę z dokumentami, telefonem komórkowym, okularami i portfelem z pieniędzmi. Łączną sumę strat oszacowano na 950 złotych. Trwają czynności zmierzające do zatrzymania włamywacza.
„Kryminalni” z KP Tarnów-Zachód ustalili sprawców kradzieży, która miała miejsce w styczniu tego roku. Łupem czterech mieszkańców Tarnowa (w wieku od 25 do 34 lat) padły stalowe elementy garażowe, znajdujące się na jednym z placów budowy na terenie miasta. Straty na szkodę firmy budowlanej wyceniono łącznie na 300zł.
W ręce policjantów z komisariatu Tarnów-Centrum trafiła 21-letnia kobieta i 30-letni mężczyzna. Osoby te są podejrzewane o kradzież z domu w Tarnowcu mini wieży, pilota od telewizora, kluczy oraz 10 złotych gotówki.
Policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum poszukują sprawcy kradzieży, do której doszło w sobotę w jednym z domów w Lisiej Górze. Niezauważony przez domowników złodziej wszedł przez otwarte drzwi do wnętrza domu, skąd zabrał komputer typu laptop oraz portfel z 100 złotymi i dokumentami.

Za kółkiem
30 stycznia przed godz. 19:00 w Bogumiłowicach, policjanci zatrzymali rowerzystę, który jechał nieoświetlonym jednośladem. Od mężczyzny czuć było woń alkoholu, co potwierdziło badanie stanu trzeźwości. 53-letni miejscowy był nietrzeźwy – miał 1.5 promila alkoholu w organizmie. Odpowie za jazdę w tym stanie, z a co grozi kara pozbawienia wolności do roku.
Na ul. Kilińskiego w Żabnie policjanci „drogówki” zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. Mężczyzna miał 1.2 promila alkoholu w organizmie. Ustalono także, że kierujący naruszył obowiązujący do jesieni tego roku sądowy zakaz jazdy rowerami.
W miejscowości Melsztyn na drodze W980, kierujący samochodem osobowym marki Audi A8 - 32-letni mieszkaniec Zawadki - poruszając się w kierunku miejscowości Jurków na prostym odcinku drogi zasnął za kierownicą, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w przepust drogowy. Jeden z pasażerów samochodu doznał obrażeń ciała w postaci złamania kości twarzoczaszki oraz kości nosa, a także ogólnych potłuczeń. Drugi z pasażerów oraz kierowca nie doznali żadnych obrażeń. Badanie na trzeźwość zakończyło się wynikiem 0,00.
Policjanci z KP Ciężkowice w dniu wczorajszym zatrzymali do kontroli 52-letniego mieszkańca Tarnowa. Jak się okazało kierujący oplem astrą złamał orzeczony sądownie zakaz prowadzenia pojazdów.

Narkotyki
Jak informowaliśmy w osobnej wiadomości, 52 czyny udzielania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej środków odurzających, ma na swoim koncie 16-letni tarnowianin, zatrzymany przez „kryminalnych” z komisariatu Tarnów-Zachód. Rozprowadzana wśród znajomych marihuana pochodziła z jego własnej, usytuowanej na Górze św. Marcina w Tarnowie uprawy. Ukryte w zaroślach krzaki konopi indyjskich, były regularnie doglądane i nawożone. Na przestrzeni września i października ubiegłego roku, chłopak udzielił znajomym 100 gramów marihuany, o wartości ponad 2 tysięcy złotych. W jego domu policjanci zabezpieczyli wykorzystywane do pakowania narkotyków woreczki i urządzenie rozdrabniające susz marihuany. W miejscu uprawy - woreczki i doniczki , z których do gruntu wysadzane zostały rośliny. W trakcie realizacji czynności policjanci dotarli także do trzech innych, nieletnich tarnowian, którym zarzucono łącznie 12 kolejnych czynów. Wszyscy oni udzielali kolejnym osobom zakupioną od 16-latka marihuanę. Materiały sprawy przesłano do Sądu Rodzinnego i Nieletnich, który zdecyduje o dalszej przyszłości chłopców.
Policjanci z komisariatu Tarnów-Zachód zatrzymali na ul. Kasztanowej w Tarnowie 23-letniego mieszkańca miasta, przy którym ujawniono „działkę” marihuany. Mężczyzna odpowie za posiadanie narkotyków.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, October 5, 2022 19:29:39
IP     : 44.201.95.84
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html