To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Rysunek satyryczny w TCK    -   07/2/2012
Wystawa Andrzeja Mleczki
W lutym zaplanowana ekspozycja w Galerii TCK nieco zboczy z utartej drogi, prezentowania wystaw fotograficznych i podporządkowana zostanie I Tarnowskiemu Festiwalowi Kabaretowemu PAKAdemia. W pierwszy dzień festiwalu 16 lutego (wyjątkowo w czwartek) o godzinie 18:00 odbędzie się wernisaż wystawy rysunków satyrycznych autorstwa Andrzeja Mleczki.

Ogloszenie
>

Zaprezentowanych zostanie grubo ponad 100 czarno-białych prac o różnej tematyce. Będą takie, które komentują naszą scenę polityczną, ale również te związane z potyczkami damsko-męskimi. Zobaczyć będzie można także, jak z przymrużeniem oka autor spogląda na temat religii, historii, relacji społecznych oraz jak w najróżniejszych sytuacja życia codziennego, pewnych utartych schematach i stereotypowym myśleniu odnajduję potencjał do stworzenia rysunku humorystycznego. Wszystkie stworzone charakterystyczną, pewna kreską i opatrzone dymkami, które trafnie pointują przedstawioną scenkę, a czasem wręcz są sednem kreacji.

Andrzej Mleczko w 1971 roku zadebiutował na łamach tygodnika "Student". Od tego czasu zajmuje się przede wszystkim rysunkiem satyrycznym, ale także plakatem, scenografią, grafiką oraz rysunkiem reklamowym.
Jest autorem ponad dwudziestu tysięcy rysunków i ilustracji opublikowanych w kilkudziesięciu pismach i magazynach. Dotychczas zbiory jego prac ukazały się w 46 książkach i albumach. Twórczość artysty była prezentowana na wystawach indywidualnych w kraju i za granicą.
W 1983 roku utworzył swoją Galerię Autorską w Krakowie przy ulicy Św. Jana 14. Galeria miała być tylko krótkotrwałym eksperymentem, ale w związku z dużym zainteresowaniem funkcjonuje do dzisiaj. W Galerii znajdują się najnowsze oraz archiwalne rysunki prezentowane w formie oryginałów, plakatów, kartek pocztowych i wydawnictw.

Wybór rysunków Andrzeja Mleczki będzie można obejrzeć, w trakcie niespełna dwutygodniowej ekspozycji, w Galerii TCK, Rynek 5. Wystawa czynna od poniedziałku do soboty, w godzinach 10.00 – 18.00, od 17 do 29 lutego 2012 roku. Bilety w cenie 2 zł i 1 zł (ulgowy).
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, July 20, 2024 19:44:48
IP     : 44.192.94.177
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html