To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   „Moja łódź podwodna” i „Generał” w marcu w kinie Millennium    -   08/2/2012
Millennium Studio i Classic...
Brytyjską komedię „Moja łódź podwodna” zobaczymy 15 marca o godz. 20:00 w ramach cyklu „Millennium Studio” (przeniesionego teraz z poniedziałków na piątki). Również w piątki mieć będą miejsce jednorazowe projekcje „Millennium Classic” - 22 marca pokazany zostanie film Bustera Keatona „Generał”. Na inTARnautów czekają podwójne zaproszenia na te specjalne seanse w Mościcach !

Ogloszenie

MOJA ŁÓDŹ PODWODNA
Reżyseria:
Richard Ayoade 
Obsada:
Noah Taylor, Craig Roberts, Paddy Considine  dramat/komedia, USA, Wielka Brytania, 2010, 97 min
Komedia, której główny bohater – 15-letni Olivier Tate – ma w życiu dwa cele: stracić dziewictwo przed kolejnymi urodzinami i nie dopuścić, by matka porzuciła ojca dla pewnego okultysty. Jego broń to potoki słów i niemal absolutna wiara w siebie.
„Moja łódź podwodna” to reżyserski debiut Richarda Ayoade, który do tej pory zdobywał popularność pisząc scenariusze i występując w telewizyjnych komediach oraz realizując teledyski, m.in. dla zespołu Arctic Monkeys.
W filmie w rolach głównych wystąpili Noah Taylor (Podwodne życie ze Steveem Zissou), Paddy Considine (Ultimatum Bournea), Sally Hawkins (zdobywczyni Złotego Globa za Happy-Go-Lucky) oraz debiutant Craig Roberts. Scenariusz Mojej łodzi podwodnej oparty jest na powieści Joe Dunthornea, za którą młody autor otrzymał nagrodę im. Curtisa Brownea. 

GENERAŁ
Rok 1863. Wojna secesyjna. Johnnie Gray jest mieszkańcem Południa i maszynistą kolejowym. Prowadzi lokomotywę "Generał". Chce wziąć udział w wojnie, ale nie zostaje przyjęty do wojska, gdyż jego zawód jest przydatny dla zaplecza. Niestety jego narzeczona Marty traktuje go jak tchórza, gdyż narzeczony nie walczy na froncie. Niespodziewanie pociąg Johnniego, w którym przypadkowo znajduje się Mary, porywają dywersanci z Północy i bohater rzuca się w pogoń za swoją lokomotywą.
„Klasyczne dzieło Bustera Keatona "Generał" to pozycja, którą powinien znać każdy i którą każdy zapewne zna. Niewielu jednak miało okazję obejrzeć ją przy akompaniamencie Maćka Maleńczuka z zespołem. I... całe szczęście. Humor genialnej komedii genialnego komika został doszczętnie zneutralizowany przez nowoczesnego tapera. Dziwne, bo przecież były lider Homo Twist i Püdelsów ma doświadczenie w podkładaniu na żywo muzyki do obrazu. Artysta nie przejmował się docinkami publiczności: "To komedia, nie horror" itp., konsekwentnie serwując uszom kino(melo-)manów ciężkostrawny ambient czy coś jeszcze mniej przyswajalnego. Coś kosmiczno-mistycznego, nie mającego nic wspólnego z klimatem filmu amerykańskiego komika. Elektroniczne perkusja, syntezator i laptop obdarły "Generała" z jego prymitywnego czaru niemych komedii, tworząc nieudany mezalians muzy z X muzą. Dopiero po jakiejś godzinie projekcji panowie na scenie - a właściwie przed nią - dostosowali na chwilę tempo wydobywanych dźwięków do tego narracji. Moment ten, powitany gromki brawami (jedynymi podczas tych 77 min. dla muzyków, nie dla aktora), nie trwał niestety zbyt długo.
Miłośnikom talentu Keatona to jednak nie przeszkodziło i dzielnie walczyli z natarczywymi dźwiękami, uzbrojeni w doskonałą broń - arcydzieło kinematografii przed oczyma. Wojna secesyjna. Zniewieściały - zdawałoby się - nieudacznik, maszynista Johnnie Gray, zostaje zmuszony przez ukochaną do wstąpienia w szeregi wojsk Południa. Niestety, armia odrzuca jego kandydaturę. Kolejarz otrzymuje jednak szansę udowodnienia swojego męstwa. Jego lokomotywa - tytułowy "Generał" - zostaje porwana przez wojska wroga. Wraz z nią – Annabelle. „
- pisał w „Stopklatcke” Łukasz Figielski.

(materiały nadesłane przez kino Millennium)

UWAGA KONKURS ! Mamy 1 bezpłatne podwójne zaproszenie na każdy z tych sensów seansów. Można je otrzymać po nadesłaniu do nas - drogą elektroniczną na adres konkursy@intarnet.pl - listu zawierającego w tytule nazwę filmu. W mailu prosimy podać dane kontaktowe osoby zgłaszającej (w tym koniecznie nr telefonu !). Konkurs rozstrzygnięty zostanie w dniu projekcji, o godz. 15:00. Zwycięzców o wygranej i sposobie jej odebrania niezwłocznie poinformujemy zwrotnie, drogą elektroniczną lub telefonicznie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, July 20, 2024 19:06:09
IP     : 44.192.94.177
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html