Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Nie pojedziemy lepszą drogą do Warszawy    -   08/2/2012
PiS za, PO przeciw
Posłowie Prawa i Sprawiedliwości – Michał Wojtkiewicz, Edward Czesak oraz Włodzimierz Bernacki zgłosili poprawki do tegorocznego budżetu państwa, zakładające zapisanie pieniędzy na modernizację drogi krajowej nr 73 Tarnów – Szczucin – Kielce oraz pieniędzy na połączenie zjazdów w węzłach autostradowych A4 na odcinku Szarów – Tarnów z drogami lokalnymi w Bochni, Brzesku i Tarnowie. Niestety poprawki te zostały odrzucone, przede wszystkim głosami posłów Platformy Obywatelskiej.

Ogloszenie

-Droga na Warszawę wymaga szybkiej przebudowy, bo zwiększa się na niej natężenie ruchu i w obecnym kształcie jest coraz bardziej niebezpieczna. Rośnie liczba wypadków i kolizji – twierdzi poseł Michał Wojtkiewicz. –W tym roku powinno się przynajmniej rozpocząć prace na odcinku od Tarnowa do Dąbrowy Tarnowskiej, by w przyszłym roku mogła być już modernizowana trasa w kierunku Szczucina. Dziwi takie potraktowanie sprawy przez koalicję rządową, bo jest to inwestycja drogowa o strategicznym znaczeniu, nie tylko dla naszego regionu. Oznacza to, że prędko nie pojedziemy do Warszawy lepszą i bezpieczniejszą arterią.

Jak czytamy w komunikacie otrzymanym z Biura Poselskiego Michała Wojtkiewicza (PiS), w sumie koalicja rządowa odrzuciła na posiedzeniu Sejmu 339 propozycji złożonych przez opozycję. Przepadły wszystkie poprawki PiS zmierzające do tego, aby budżet był bardziej prospołeczny.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 22)Dodaj komentarz
(08-02-2012) ucieszony :
Aj waj. Odrzucili ci antypolscy peowcy. A podał pis skąd na te populistyczne poprawki wziąć pieniądze, czy tak sobie populistycznie i hucpiarsko puścił oczko do swojego ludu? Co Panie pośle? jak było?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-02-2012) dr Murek :
ucieszony! przysiadłeś chyba sobie coś i krew do mózgu ci nie dochodzi:-(

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-02-2012) Piast Kołodziej :
Populistyczne oczko ??? A zabawka za 2 mld złotych w Wa-wie, która nie nadaje się do zabawy dla piłkarzyków sklasyfikowanych na 68 miejscu w świecie to nie hucpa i populizm !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-02-2012) zorientowany :
i dobrze się stało.Na żadną z tych dróg nie ma jeszcze projektu i pewnie jeszcze nie będzie przez około 2 lata.Projekt 73 jest w realizacji, a połączenie węzłów na etapie koncepcji i na to GDDKiA ma kasę. Pieniądze na realizację na 2014 są dopiero potrzebne.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-02-2012) do : wszystkich :
do :ucieszonego i innych chorych, ufajacych PO. To że droga Nr 73 nadaje sie do remontu wiadomo od co najmniej 30 lat. Ta sama droga tylko na odcinku od mostu na Wiśle w szczucienie w kierunku do Kielc w tym czasie remontowana i poszerzana była co najmniej 4 razy. Tylko w małopolsce i w Tarnowie notable dochodzili do wniosku że to niepotrzebne i tym sposobem Tranów tez schdzi na psy (brak dobrego połączenia z północą kraju) Niech sie wypowiedza posłowie PO : Grad , Augustyn , Wardzała co na to ? to jest kolejny dowód na to że tych posłów niepotrzebnie wybraliśmy, nie wiedzą po co tam są.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-02-2012) do wyżej i wszystkich :
ta droga nie będzie nigdy poprawiona powód 1- jest nagonką na Po ,po drugie - jest dobrym tematem że nic nikt nie robi , po trzecie - będzie o czym mówić przy wyborach , po czwarte- jest nagonką na PIS . po piąte jest dobrym tematem że nic nikt nie robi , po szóste - będzie o czym mówić przy wyborach i tak dalej na około ; rozpatrując kolejne partie stojące wyżej lub niżej

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-02-2012) LUDZIE :
Słabi posłowie to wszystko Ludzie czas na zmiany !!!!!!!!!! Rewolucja musi być!!!!!!!!! Nie można tak zostawić tego!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-02-2012) Ciekawski :
A poseł prawnik - motorek też nie chce lepszych dróg? Aaaaaaaa, faktycznie on umie jeździć tylko w kółko i dlatego ma zawrócone w głowie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-02-2012) do motorka :
Posłowi motorkowi wystarczy zwykły żużel albo muldy, czyli wygaje sie wniosek całkiem uprawniony: jest na drodze Nr 73 tak dobrze że może byc gorzej.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-02-2012) ucieszony :
Ludu pisowski przeczytaj(jeżeli potrafisz), zrozum (o to już gorzej) to co napisał zorientowany i przestaj jojczyć! Jest zmodernizowana 4 od Krakowa do Rzeszowa, na koniec roku będzie autostrada. Doczeka się w końcu i północ, bo Tarnów ma tam najmniej interesów. Posłowie pisowscy nie mają pojęcia o planach rozwoju dróg w Polsce i robią polityczny kabaret dla swojego ludu. Nie czyni to większej szkody, ani nie przynosi pożytku. Jak pis budował drogi to wiemy i pamiętamy: zerwana umowa z Kulczykiem na A2, potem odnowiona po nowej wyższej cenie co dało opóźnienie o co najmniej rok i mistrz budownictwa drgowego min. Polaczek, który w ciągu 2 lat kadencji wybudował obwodnicę Wojnicza i potem kazał na siebie czekać dwa tygodnie z jej otwarciem, żeby sobie przeciąć. Pamiętamy, dziękujemy tym panom już bardzo i prosimy bez wygłupów.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-02-2012) Piast Kołodziej :
Ucieszony i zorientowany; jak buduje PO coraz bardziej się Polacy przekonują; droga z Niemiec w kierunku Warszawy bez zjazdów zwana autostradą A-2 (a może to korytarz tylko?), droga z Krakowa w kierunku Tarnowa bez zjazdów (zapytajcie jak cieszą się w Brzesku że prowizoryczny zjazd ma być drogą osiedlową) - nie wspomnę o innych odcinkach najdroższych w budowie i najdroższych dla kierowców autostrad w Europie. Rozwinę też temat najdroższego stadionu który został wybudowany wg wskazówek UEFA które nijak mają się do polskiego prawodawstwa i co po imprezce EURO - 2012 będzie zamknięty lub przebudowywany ??? Tymczasem zamyka się szkoły, przedszkola, podnosi wiek emerytalny, utrudnia chorym dostęp do leków i podpisuje się umowy międzynardowe bez czytania. Za 4 lata rządów 300 mld zł od Unii + 300 mld zł długu ???!!!! Gierek przy Tusku to mały pikuś. Ludu Pełowski nie masz się czym chwalić ???

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-02-2012) ucieszony :
Drogi Piaście Kolodzieju, twój nick jest bardzo adekwatny do poziomu wiedzy jaki reprezentujesz. Od taki przewodnik ciemnoty. Każde twoje zdanie to kłamstwo i/lub manipulacja. Droga z Krakowa do Tarnowa bez zjazdów. Nieprawda! Między K. a Tarnowem bedzie 5 zjazdów; Szarów, Bochnia, Brzesko, Tarnów Zach. i Tarnów pn. Doprowadzenie zjazdu w Brzesku do 4 będzie za dwa lata. Odcinki najdroższe w budowie! Idiotyzm. Widać to po firmie, która nie dała rady na odcinku Brzesko Tarnów. Wycena jest poniżej kosztów. A skąd drogie? Ano stąd, że między Szarowem, a Tarnowem jest około setki potężnych obiektów inzynieryjnych w tym estakada w Stanisławicach i most na Dunajcu oba o długości ok. 1 km. Potężne przejścia dla zwierząt itp. Ale skąd taki Piast ma to wiedzieć. Tak jest z twoją każdą informacją. Ale ja nie jestem od tego aby oświecać pisowską ciemnotę....... W jednym masz tylko rację. Tak jest. Autostrada A2 to korytarz. Ryży umówił się z Niemcem, który tu wpadnie, tym korytarzem, i urżnie ci przyrodzenie. Buch!!!!. Buachahcha. Katastrofa.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-02-2012) J-23 :
Wyjaśnijcie nam, "ucieszony" jako wirtuoz inżynierii i zapewne doświadczony budowniczy mający w swym dorobku zawodowym wiele podobnych realizacji o których wspomina "Piast Kołodziej", fenomen zjawiska, którego doświadczamy z tak wielkimi (ubolewam) problemami w naszym Kwitnącym Mieście (zapewne na skutek działań sabotujących: a) moherowych zwolenników rzeczonego PIS-u, b) zaplutych karłów reakcji c) imperialistycznej stonki) jakim jest wielkopomne dzieło pn. - "Wymiana Kostki Brukowej na ul. Krakowskiej ze szczególnym uwzględnieniem wyrobów Chińskiej Republiki Ludowej". Wyartykułujcie to językim rzeczowym, pozbawionym knajackich wtrąceń i inwektyw. Potraficie? Start....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-02-2012) ucieszony :
J23. Per "wy" to się możesz człowieku zwracać do innego prawackiego buraka, a nie do mnie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-02-2012) Piast Kołodziej :
Dziękuję za uznanie. Oto zwiesz mnie "przewodnikiem ciemnoty" - dziękuję "ucieszony" i nawet się nie dziwę. Towarzysze socjalliberalni mają w zwyczaju uważać wszystkich oprócz własnej trzody za lud ciemny i nie kumaty. Przez cztery lata Twój guru trudnił się budową stadionów dla piłkarzyków, gminnych wybiegów sportowych dla dla ciemnej masy w każdej gminie (tzw. "orliki") oraz budowaniem dróg donikąd (vide np.Sosnowiec), albo dla wybrańców. Jak skończyło się eldorado ( stan kasy państwowej na granicy konstytucyjnej) i trzeba było zacząć coś robić to okazało się że się nic nie umie: refundacyjny pasztet, bigos w prokuraturze, ACTA i ostatnio obwieszczenie pana Nowaka, że na EURO drogi jednak będą nieprzejezdne, ale co tam: jest super. "Ucieszony" mina ci z rzednie już niebawem jeśli nic ci nie mówią ostatnie sondaże które tak lubi lud PeOwski.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-02-2012) ucieszony :
Tak, tak już się boję. Zbiorowe modły pisiaków o kryzys jakoś nie dają rezultatów. A już go Poświatowski widział gdzieś w Wojniczu, juz było tak słodko i co i jajco. 4,3% wzrostu za 2011. Tragedia dla pisu. A jak jest naprawdę? Tak jest:......................... ................. Polska jest państwem, w którym najszybciej w Unii maleje ubóstwo. W ciągu sześciu lat liczba dotkniętych nim ludzi spadła z 13 do 5 milionów. Procentowy udział ludzi dotkniętych nędzą należy teraz w populacji Polaków do najmniejszych w nowych państwach zjednoczonej Europy. I to wszystko pomimo wojennych zniszczeń, komunizmu i ekonomicznych eksperymentów Gomułki, Gierka czy Jaruzelskiego. To nie tylko za sprawą unijnych dopłat, likwidujących nędzę polskiej wsi, wypłacanych praktycznie wbrew woli wielu chłopskich przywódców stanowczo przeciwnych w 2004 roku naszej akcesji. Jesteśmy obecnie jednym z najbezpieczniejszych dla inwestorów państw naszego regionu, czego wyrazem jest indeks rentowności naszych obligacji, wyższy od niemieckich czy amerykańskich. W ostatnich trzech latach wzrósł on najbardziej spośród 25 krajów. Nasz dług pod względem tak mierzonej rentowności zajmuje dziewiąte miejsce w świecie a pod względem niewielkiej wielkości wahań jej wskaźnika drugie, po japońskim. W ciągu dwudziestu lat wolności uzyskaliśmy średni wzrost gospodarczy na poziomie 4,4% i walutowe rezerwy powiększyliśmy dwudziestoczterokrotnie. Co roku dodawaliśmy do nich wartość początkową. ..............Nasz jednostkowy dochód narodowy w 1995 roku stanowił 43% średniego państw obecnej Unii i do 1997 roku, czyli upadku pierwszego rządu postkomunistów wzrastał o dwa punkty procentowe rocznie. W ciągu czterech lat władzy AWS, czyli do 2001 roku utrzymywał się na tym samym poziomie 47% średniej obecnych państw Unii. Do 2005 roku, pod rządami Leszka Millera i Marka Belki znowu wzrastał, wolniej wszakże niż przedtem bo o jeden tylko punkt procentowy rocznie aby na końcu drugich rządów postkomunistów osiągnąć 51% unijnego. Rządom PiS i Samoobrony towarzyszyło przyspieszenie w procesie doganiania unijnej wartości PKB per capita. Jednostkowy dochód narodowy powiększał się rocznie o półtora punktu i po spektakularnym załamaniu “brudnej koalicji” osiągnął 54% tego, co przeciętnie notowała Bruksela. Od 2008 do 2010 nasz wzrost PKB osiągnął 63% wspólnotowego. Przez trzy zatem lata rzekomego krachu gospodarczego odrobiliśmy 9 punktów procentowych dystansu dzielącego nas od poziomu Zjednoczonej Europy. .............................. ......A swoją drogą to wyjątkowe skurwysyństwo liczyć, że kryzys własnego państwa spowoduje powrót do władzy. To tylko u Kaczyńskiego..... No nic ,ludu pisowski, liczby nie kłamią. Ucz się!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-02-2012) Piast Kołodziej :
Dobry uczeń, bardzo dobry! Mieliśmy już propagandę sukcesu, byliśmy już dziesiątą potęgą gospodarczą świata .....skurywsyństwem jest zaklinanie rzeczywistości ludu PeOwski

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-02-2012) ucieszony :
Liczby, misiu liczby. Nie zaklęcia. Za trudne? No cóż....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-02-2012) do powyżej :
Niedźwiadku, problem polega na tym, kto na tym wzroście korzysta, zagarniając lwią część finansowych jego efektów. Znawco tematu, może podasz kilka liczb, które zobrazują monstrualne zyski największych beneficjentów naszego wzrostu oraz ile z tej kasy wyparowało/wyparowuje za granicę, czyniąc z Polski coraz bardziej zadłużoną wydmuszkę. Czy również z tego powodu jesteś ucieszony? Tylko nie rozśmieszaj mnie tekstami o współmiernym do ww. wzrostu, finansowym awansie znakomitej większości pracowitych Polaków. MAFIOSO.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-02-2012) ucieszony :
No tak, mogłem się spodziewać, że będzie za trudne. Napiszę dużymi literami to może zrozumieją: W POWYŻSZEJ NOTCE NAPISAŁEM, ŻE W POLSCE O POŁOWĘ OBNIŻYŁA SIĘ ILOŚĆ LUDZI BIEDNYCH. JESZCZE RAZ: BIEDNYCH! Rozumiesz Mafioso! Na wzroście skorzystali również BIEDNI. W ilości kilku milionów. Uff, może zrozumie? A kasa oczywiscie wyparowuje. Sam wczoraj widziałem germańca jak jechał z pełną walichą. Dał mu ją Ścigała, który zarobił od Chińczyków na kostce. Germaniec kierował się w stronę Wierzchosławic ,musi zatem do korytarza, bez zjazdów, w stronę Dojczlandu. Łap go!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-02-2012) MAFIOSO :
Liczby, niedźwiadku liczby. Nie zaklęcia. Za trudne? No cóż....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-02-2012) Piast Kołodziej :
Widzę po wpisach że infekcja ogarnęła cały Twój rozumek, albo jako ucieszony piszesz z takiego miejsca gdzie wszyscy się cieszą z nie wiadomo czego. Skoro tak ci liczby przemawiają do wyobraźni, to wymień trzy kraje w których najwięcej zamarzło ludzi podczas ostatnich dwóch tygodni. Wbij sobie też do rozumku, że tą zamożność społeczeństwa (jakkolwiek by ją nie nazwać) nie buduje Twój guru tylko Polacy zarabiający na saksach i wyzyskiwani szczególnie przez twoich ukochanych Germańców. Kiedyś Jugosłowianie byli gastarbaiterami Europy - dziś nimi jesteśmy my. Jeśli tak kochasz liczby, to poświęć trochę czasu i zapoznaj się z jawnymi jeszcze statystykami dotyczącymi transferu kapitału do Polski i z Polski. To tyle z mojej strony.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl