To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   ICE może uratować życie    -   09/2/2012
W razie wypadku...
ICE (eng. In Case Of Emergency, pol. w razie wypadku) - taki skrót z numerem do bliskiej osoby powinien się znaleźć w każdej komórce. To właśnie dzięki niemu lekarze lub ratownicy mogą bez zbędnej zwłoki zawiadomić krewnych lub bliskich o wypadku czy innym nagłym zdarzeniu. Rusza kampania promocyjna poświęcona temu zagadnieniu. Przyłącza się do nie także tarnowski magistrat.

Ogloszenie
>

-W sytuacji zagrożenia życia ratownicy często nie mają możliwości szybkiego skontaktowania się z rodziną lub bliskimi poszkodowanego. Ma to szczególne znaczenie wówczas, gdy stan osoby, która uległa wypadkowi jest ciężki i nie ma możliwości pozyskania od niej informacji na temat przebytych wcześniej urazów, chorób na które cierpi, alergii, przyjmowanych na stałe leków a także grupy krwi, którą posiada. Prostym a zarazem bardzo skutecznym rozwiązaniem tego problemu jest zapisanie w telefonie komórkowym, który zdecydowana większość z nas ma zawsze przy sobie tzw. numeru ICE. Wówczas, gdy u człowieka dojdzie do utraty przytomności ratownicy będą mogli uzyskać szybki kontakt z osobą, która udzieli informacji na temat stanu zdrowia poszkodowanego. Pod oznaczeniem ICE wpisujemy do książki telefonicznej w naszym telefonie numer telefonu osoby, którą o nieszczęśliwym zdarzeniu należy poinformować jako pierwszą. Następnie poprzez dodanie do oznaczenia ICE kolejnych cyfr, tzn. ICE1, ICE2 itd. wprowadzamy numery telefonów kolejnych osób, z którymi można się kontaktować. Dodatkowo można również numery ICE zapisać na kartce wielkości wizytówki, którą umieszczamy w dokumentach lub portfelu, mając jednocześnie głęboką nadzieję, że numery tych telefonów nigdy nie okażą się potrzebne – podkreśla Magdalena Osiak, dyrektor Centrum Spraw Społecznych w magistracie.
Jak podkreślają ratownicy medyczni, policjanci, strażacy i wszyscy inni, którzy interweniują na miejscu wypadków, wielokrotnie napotykają na trudności, kiedy muszą skontaktować się z krewnymi lub bliskimi poszkodowanych.

Aby uniknąć niepotrzebnych komplikacji w sytuacji wymagającej szybkiego działania, powinniśmy w specjalny sposób oznaczyć w swojej komórce numer służący w nagłych wypadkach do kontaktu z bliskimi. Bardzo często telefon komórkowy jest jedynym przedmiotem, który można przy osobie poszkodowanej. Dzięki natychmiastowemu kontaktowi ratownicy mogą uzyskać takie informacje jak np. grupa krwi, przyjmowane leki, choroby przewlekle, alergie, itp.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, October 18, 2021 14:44:50
IP     : 3.234.211.61
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html