To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Poświatowski - Babuśka 2:0. Zapadł już drugi wyrok Sądu Rejonowego uniewinniający publicystę inTARnetu    -   10/2/2012
Nie było pomówienia w inTARnecie
Sąd Rejonowy w Tarnowie uniewinnił dziś Mirosława Poświatowskiego od oskarżenia (postawionego przez radnego Bartłomieja Babuśkę) o zniesławienie i pomówienie radnego, obecnego szefa klubu PO w Radzie Miasta, czego dziennikarz miał rzekomo dokonać w głośnym artykule z listopada 2010 r. "Afera w o(d)słonkach ?", jaki ukazał się na stronach inTARnetu. Sąd już po raz drugi uznał oskarżenia B.Babuśki pod adresem publicysty za bezzasadne. W maju ubiegłego roku ten sam Sąd oddalił te oskarżenia po raz pierwszy, umarzając sprawę. Sąd Okręgowy uwzględnił zażalenie na to postanowienie i nakazał drobiazgowe rozpatrzenie sprawy jeszcze raz w pierwszej instancji. Sąd Rejonowy, po kilkumiesięcznym procesie, ponownie nie dopatrzył się jednak w zachowaniach dziennikarza jakiegokolwiek przestępstwa.

Ogloszenie
>

Zdaniem sądu, dziennikarz nie miał zamiaru znieważenia kogokolwiek. Co więcej, w ustnym na razie omówieniu uzasadnienia, sędzia przyznał, że M.Poświatowski działał w najlepiej pojętym interesie społecznym, ujawniając znane mu - i pozyskane przez niego z różnych źródeł - informacje o kontrowersjach, związanych z działalnością publiczno-biznesową Bartłomieja Babuśki i "wianuszka" towarzyszących mu w tej działalności osób (Jerzy Wiatr, Robert Grela, Maciej Morawski, Paweł Klucznik, Siergiej Kovinko).
Przypomnijmy, w artykule ujawniono przede wszystkim - potwierdzone przez prokuraturę oficjalnie - informacje o trwającym (po dziś dzień) śledztwie, dotyczącym nieprawidłowości w państwowej spółce FABIOS SA, którego Bartłomiej Babuśka był ostatnim - przed prywatyzacją - prezesem. Kilka tygodni temu prokuratura przyznała - wbrew publicznym zapewnieniom B.Babuśki, twierdzącemu, że śledztwo nie dotyczy okresu jego prezesury - że przedmiotem jej zainteresowania jest właśnie (i wyłącznie) okres, w którym przedsiębiorczy radny zarządzał tą spółką.

Podczas ogłaszania wyroku oskarżyciel prywatny (Bartłomiej Babuśka) nie był obecny, reprezentował go aplikant adwokacki. W kuluarach zapowiedział złożenie przez swego klienta apelacji od wyroku.
To nie jedyny proces wytoczony M.Poświatowskiemu i inTARnetowi przez Babuśkę oraz krąg jego polityczno-biznesowych kolegów. Przeciwko dziennikarzowi toczy się również proces wytoczony przez MPK sp. z o.o., zarządzane przez J.Wiatra i R.Grelę, za dwuczęściowy artykuł "Jeździliśmy tykającymi bombam i?" z 2009 roku; trwa również proces wytoczony przez B.Babuśkę M.Poświatowskiemu i P.Dziży za artykuł o oświadczeniach majątkowych radnego. Na ostatniej rozprawie, dotyczącej tej ostatniej sprawy, wezwany w charakterze świadka B.Babuśka nie stawił się, za co ukarany został grzywną w wysokości 2 tysięcy złotych (sędzia ostrzegł też o możliwości doprowadzenia go przez policję na salę rozpraw).
We wszystkich tych sprawach Bartłomieja Babuśkę i MPK reprezentuje mecenas, od niedawna radny PO w Tarnowie, Maciej Morawski.
Niedawno ujawniliśmy kolejne kontrowersje, dotyczące zbywania (m.in. na rzecz mecenasa Morawskiego) i "umarzania" udziałów spółki Solaris Invest. W artykule z 31 stycznia br. poinformowaliśmy m.in., powołując się na oficjalne dane z akt rejestrowych spółki, że B.Babuśka nigdy nie przestał być jej udziałowcem, choć wypiera się tego w kilku kolejnych oświadczeniach. Badając tę sprawę natknęliśmy się na wiele nowych, interesujących wątków...
Czy Bartłomiej Babuśka i Maciej Morawski poświadczali nieprawdę w zgłaszanych sądowi rejestrowemu dokumentach ? Mamy nadzieję, że na to i inne pytania odpowie niebawem prokuratura i będziemy mogli zaprezentować uzasadnienie jej decyzji.
O kolejnych wątkach rozrastającego się (również jeżeli chodzi o ilość "śledczych") śledztwa dziennikarskiego, dotyczącego działalności B.Babuśki i jego kolegów, wymierzonej też w nasz portal bezpośrednio, będziemy jeszcze informować w najbliższym czasie. (r)
Zobacz także :
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, October 2, 2022 22:39:19
IP     : 100.25.42.211
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html