Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Pierwszy ART FEST w Tarnowie   -   13/11/2004
Niecodzienne wydarzenie artystyczne czeka Tarnowian za kilka dni. Galeria Miejska w Tarnowie, TCK oraz Wydział Kultury UMT zapraszają w dniach 19-20 listopada na dwudniowy festiwal sztuki ART FEST. W piątek w Teatrze rozpocznie go festiwal jazzu holenderskiego, wystąpi plejada znakomitych muzyków z "kraju wiatraków i tulipanów". W sobotę zaplanowano natomiast - w ramach festiwalu - finał konkursu kompozytorskiego CRESCENDO, spontanicze "intro", które mają przygotować młodzi twórcy niezależni oraz wernisaż wystawy fotografii i rzeźby Marka Sułka.

Ogloszenie

- Impreza pomyślana jest jako wydarzenie cykliczne - powiedział nam pomysłodawca ART FEST-u Bogusław Wojtowicz, dyrektor Galerii Miejskiej. - Co roku zamierzamy zapraszać do Tarnowa wybitnych, tworzących nowoczesną sztukę, artystów "ze świata", za każdym razem z innego kraju oraz wybitnych twórców z kraju. Będzie to znakomita i - co tu kryć - bardzo rzadka okazja do spotkania tarnowskich odbiorców sztuki z najnowszymi trendami na świecie, kształtującymi oblicze współczesnej kultury. Tylko takie, bezpośrednie spotkania z twórcami mogą dać namiastkę tejże sztuki i klimatu wokół niej - uzupełnia swoją zapowiedź dyrektor Wojtowicz, zapraszając wszystkich do wzięcia udziału w pierwszym takim przedsięwzięciu.

Rozpocznie je piątkowy FESTIWAL JAZZU HOLENDERSKIEGO . Na scenie Tarnowskiego Teatru zaprezentują się od 18.30 wybitne formacje z Niderlandów : zespoły - Olthuis & Van Veenendaal, Dalgoo, Agog i solista - Jorrit Dijkstra. Koncert poprowadzą: Adam Pierończyk i Bogusław Wojtowicz. Będzie to również jedyna biletowana impreza w trakcie festiwalu. Bilety w cenie: normalny - 10 zł, młodzieżowy - 5 zł, do nabycia w Tarnowskim Teatrze, w kasie Tarnowskiego Centrum Kultury - Rynek 5 i biurze Galerii Miejskiej - Rynek 9 (II piętro).

W sobotę 20 listopada 2004 o godz. 17.00 w Sali Koncertowej TCK zaplanowano finał XII Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego dla młodzieży średnich szkół muzycznych CRESCENDO". Wystąpią : Marta Komorowska - fortepian, Agnieszka Cywińska-Olma - flet, Marek Olma - wibrofon, Jakub Cywiński - kontrabas.
O godzinie 18.00 w Pasażu Tertila zaplanowano natomiast spontaniczne "intro", które przygotować mają młodzi twórcy, członkowie Stowarzyszenia "My niezależni".
Pół godziny później natąpi otwarcie wystawy fotografii i obiektów rzeźbiarskich Marka Sułka "MIX - Strefy Odrealnionej Rzeczywistości". Ten multidysyplinarny twórca zamierza też poprowadzić o 19.00 w piwnicach Ander Pasydż akcję plastyczną "Rzeźba jednorazowego użytku". Na wszystkie sobotnie imprezy wstęp jest wolny. (fot. Dziennik Polski)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 3)Dodaj komentarz
(14-11-2004) łori :
bede bede :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-11-2004) witold :
skandal mili państwo skandal na wernisażu- powinno wprowadzic sie selekcje jeśli chodzi o tego typu imprezy ..nie każdy powinien byc wpuszczony

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-11-2004) ??? :
a co się stało, witoldzie ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947