To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: PAP
  
   Była posłanka ziemi tarnowskiej zmarła po długiej chorobie    -   10/2/2012
Barbara Marianowska nie żyje
W czwartek wieczorem, po długiej chorobie zmarła była posłanka Barbara Marianowska. Miała 65 lat. Była posłanką Prawa i Sprawiedliwości z naszego okręgu IV, V i VI kadencji Sejmu . Po przebytej w marcu 2005 r. ciężkiej chorobie i czterech operacjach, wróciła do Sejmu, by zakończyć rozpoczęte prace. Na trybunie sejmowej występowała w charakterystycznej białej chustce na głowie. Tygodnik "Polityka" w 2005 roku zaliczył ją do dziesiątki najbardziej pracowitych posłów IV kadencji Sejmu.

Ogloszenie
>

Choroba posłanki spowodowała osłabienie tej wybitnej aktywności w życiu parlamentarnym kolejnych kadencji. Zaufanie okazywali jej wyborcy w trzech kolejnych wyborach (2001, 2005, 2007). Mandat poselski straciła w wyniku ostatnich wyborów w 2011 roku.
W IV kadencji Marianowska pracowała w Komisji Finansów Publicznych, Komisji Kontroli Państwowej oraz w wielu podkomisjach. Zajmowała się sprawami finansów państwa, systemu podatkowego, akcyzy oraz podatku VAT.
W wyborach w 2005 i 2007 roku była liderem tarnowskiej listy Prawa i Sprawiedliwości.

Barbara Marianowska urodziła się 29 maja 1947 roku w Diddington w Wielkiej Brytanii. Jej rodzice byli żołnierzami Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. Po powrocie do kraju mieszkała w Tarnowie, Karwodrzy i Tuchowie. W Krakowie ukończyła szkołę średnią oraz studia w Akademii Ekonomicznej.
Pracowała w Izbie Skarbowej, Urzędzie Kontroli Skarbowej, a od roku 1994 w Delegaturze Najwyższej Izby Kontroli w Krakowie. Była także biegłą Sądu Okręgowego w Krakowie.
Do Solidarności należała od roku 1980. W stanie wojennym współpracowała z podziemnym krakowskim tygodnikiem "Mała Polska". W latach 1992-1994 była przewodnicząca Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" w Urzędzie Kontroli Skarbowej w Krakowie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, October 5, 2022 18:51:22
IP     : 44.201.95.84
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html