Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Jak wybrać szkołę dla dziecka? Wybrać się do niej    -   15/2/2012
Wieści z tarnowskiego magistratu
Coraz więcej odwiedzin rodziców w szkołach – tak najkrócej opisać można pierwsze dni naboru w placówkach podstawowych. Dyrektorzy obserwują, że rodzice zwykle zanim zalogują się w systemie i przystąpią do odpowiednich formalności, odwiedzają szkołę osobiście. -To bardzo dobry sposób – mówi dyrektor Wydziału Edukacji magistratu Bogumiła Porębska.

Ogloszenie
>

Na co zwracają uwagę rodzice przy wyborze szkoły dla dziecka? Na atmosferę w szkole oraz wyniki – czytamy w informacji magistratu. W przypadku szkół podstawowych na pewną pozycję szkoły wskazują efekty sprawdzianu po VI klasie.
Według zestawienia za 2011 rok, w pierwszej dziesiątce uplasowały się następujące szkoły: Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Gumniskach (33,4 pkt.), SSP nr 2 przy ul. Matejki (31,9 pkt.), Szkoła Podstawowa nr 17 przy ul. Norwida (30,24 pkt.), Niepubliczna Niepłatna SP Stowarzyszenia Siódemka przy ul. Poniatowskiego (29,4 pkt.), SP w Zespole Szkół Muzycznych (28,79 pkt.), SP Nr 18 przy ul. 3 Maja (28,36 pkt.), Niepubliczna Niepłatna SP przy ul. Błotnej (27,8 pkt.), SP Nr 20 w Zespole Szkół Sportowych przy ul. Zbylitowskiej (26,95 pkt.), SP Nr 9 przy ul. Dąbrowskiej (26,55 pkt.) oraz SP Nr2 przy ul. Szewskiej (26,45 pkt.).

-Wyniki sprawdzianu to tylko część wiedzy o szkole – zastrzega dyrektor Bogumiła Porębska. -Pamiętajmy, że szkoły prywatne, niepubliczne oraz społeczne mają prawo wyboru ucznia i zwykle dobierają sobie tych najlepszych. Ponadto porównywanie wyników danej szkoły w poszczególnych latach może być trudne, ponieważ sprawdzian, z roku na rok, bada inne obszary kompetencji. Ponadto, w naturalny sposób, szkoły integracyjne, mogą mieć całościowo nieco gorsze wyniki. To także bardzo dobre szkoły, tyle że, ich specyfika polega na indywidualnej pracy z każdym uczniem - zarówno bardzo zdolnym, jak i tym o szczególnych potrzebach edukacyjnych. Spełniają one natomiast niepodważalną rolę społeczną.
Ranking na podstawie wyników sprawdzianu szóstoklasistów pokazuje, że nie zawsze klasy małe są najlepsze. Nierzadko w dużych oddziałach, uczniowie osiągają bardzo dobre efekty. -Warto zwrócić uwagę także na zaplecze szkoły – mówi dyrektor Wydziału Edukacji. Ważne jest do której godziny pracuje świetlica i jakie panują w niej warunki – dodaje.

Przypomnijmy, rodzice kandydatów na pierwszaków mają czas do 24 kwietnia na określenie swoich preferencji w tym zakresie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 11)Dodaj komentarz
(15-02-2012) Rodzic :
Jak wybrać szkołę??? Odwiedzić Urząd Miasta i zapytać się, czy w prognozie długoterminowej nie przewidują czasem likwidacji tej szkoły... Oszczędźmy dzieciom stresu jaki będą mieć uczniowie z SP 19!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-02-2012) zawiedziony :
Pani Porębska lepiej niech nie doradza. Wystarczy że doradza Prezydentowi co widać po tarnowskiej oświacie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-02-2012) irysek :
Pani Porębska to nich lepiej już nic nie mówi!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-02-2012) Pytaj!!! :
Rodzicu zapytaj Prezydenta Ścigałę najpierw czy tej szkoły do której zamierzasz wysłać nie zlikwiduje zami dziecko sie zaaklimatyzuje. Porebskiej nie pytaj bo ta osoba to nawet doswiadczenia na stanowisku zastepcy ryrektora nie ma więc co co doradzi?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-02-2012) nadzieja :
Będę czekać cierpliwie , aż wszyscy ci , którzy grzebią szkoly spadną ze swych stolków , az ziemią zatrzesie i nie bedą się już tak madrzyć. Będę odliczać godziny i mam nadzieję , ze się doczekam.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-02-2012) irysek :
jeżeli o chcesz zapisać dziecko do przedszkola to też wcześniej zapytaj w magistracie, czy nie będzie likwidowane, bo od następnego roku następne polecą...choć ..tu jest pytanie...czy udzielą Ci prawdziwej odpowiedzi!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-02-2012) reee :
pANI POREBSKA NIECH WROCI DO BUDOWLANKI I TAM SIE GLUPKOWATGO I SZYDERCZO USMIECHA, albo idzie juz na emeryture

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-02-2012) do zwolenników platformy :
zaorać ten tarnów to dewiza prezydenta ryśka bo samo(rząd) sie sam wyrzywi - na spotkaniach z latałową lub porębską człowiek ma wrażenie że nie my jestesmy dla nich tylko oni dla nas- zupełnie jak za gomułki- co z olszynową skonczyli to "tanie przedszkole"?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-02-2012) mierni ale wierni :
to hasło rządu (samorządu)-patrz minister Mucha i 3 ligowy hokej w Polsce

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-02-2012) rodzic :
A szkoły mojego dziecka, czyli SP 8 nie ma na liście .Niedobrze ze sprawdzianem. Jestem bardzo zmartwiona.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-02-2012) kazimierzzak57@wp :
Macie menago rudego Ryśka. Chcieliście to macie . Pozdrawiam!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947