Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wieści z Powiatu Tarnowskiego    -   17/2/2012
Podsumowanie w Starostwie
W tłusty czwartek 16 lutego Starosta Tarnowski Mieczysław Kras spotkał się z tarnowskimi dziennikarzami. W konferencji prasowej uczestniczył również Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego Paweł Augustyn. Podczas konferencji poruszony został temat promesy przyznanej powiatowi z unijnego Funduszu Solidarności na likwidację szkód powstałych w czasie powodzi w 2010 roku.

Ogloszenie

Jak czytamy na stronie internetowej powiatu – www.powiat.tarnow.pl, z dotacji naprawione zostaną fragmenty dróg powiatowych: 1384K Zalasowa – Joniny – Szerzyny na odcinku 2,5 km; 1403K Rzepiennik Suchy – Olszyny na odcinku 1,2 km oraz 1351K Sufczyn – Gwoździec na odcinku 1,8 km. Kwota przyznanych środków wynosi 2 475 009,08 zł.

Drugim tematem poruszonym podczas konferencji był Ranking Powiatów za 2011 rok, prowadzony corocznie przez Związek Powiatów Polskich. Powiat Tarnowski uplasował się w nim na bardzo dobrym 2 miejscu wśród powiatów województwa małopolskiego, zaraz po powiecie limanowskim , oraz na 16 miejscu w skali kraju spośród 314 powiatów ziemskich. Starosta Tarnowski wyjaśnił zebranym dziennikarzom jakie kryteria były brane pod uwagę przy ocenie poszczególnych powiatów. Były to miedzy innymi: działania proinwestycyjne i prorozwojowe, działania poprawiające jakość obsługi mieszkańców, rozwój społeczeństwa informacyjnego, rozwój społeczeństwa obywatelskiego, promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej, wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej, promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych, współpraca krajowa i międzynarodowa oraz działania promocyjne.

Trzecim tematem poruszonym podczas konferencji było odznaczenie samorządowców powiatu tarnowskiego Medalami "Za zasługi dla Obronności Kraju". Przypomnijmy: Srebrnymi Medalami  odznaczeni zostali: Starosta Tarnowski Mieczysław Kras oraz Dyrektor Wydziału Kultury i Promocji Ryszard Żądło, natomiast brązowymi medalami: Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego Paweł Augustyn oraz Radny Powiatu Tarnowskiego Zbigniew Karciński.

Na zakończenie konferencji Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego Paweł Augustyn poinformował zebranych dziennikarzy o inicjatywie samorządu powiatu, który podjął dziania zmierzające do pozyskania środków finansowych na inwentaryzację naturalnych ujęć wodnych na terenie powiatu. Akcja ta ma w przyszłości przyczynić się do zabezpieczenia potrzeb mieszkańców w zakresie dostępności do wody pitnej.

Foto: ze strony Starostwa Powiatowego w Tarnowie
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 20)Dodaj komentarz
(17-02-2012) koala :
Za wszelkie zasługi należą się same medale , odznaczenia i wyjazdy zagraniczne na koszt podatnika. Tak trzymać Panowie - wyborca ocenia .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-02-2012) olek :
Popieram likwidacje powiatów po co nam tyle biurokracji.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-02-2012) mieszkaniec Koszyc Wielkich :
czy pozwolenie wydane przez powiat ( wbrew opinii i protestom mieszkańców ) na budowę masztu telefonii komórkowej jest przykładem rozwijania społeczeństwa informacyjnego ? , czy może rozwiązańiem z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej, lub promocją rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-02-2012) a gdzie ? :
a gdzie banach zniknął ? nie chwali się ? eeeeeeeeeeeee niemożliwe

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-02-2012) Rafał :
pan starosta Banach pewnie na delegacji za nasze pieniądze a jak wróci to pojedzie pan starosta Kras bo tyle mają w tym roku pracy . Zostało im tylko promowanie powiatu na luksusowych wyjazdach .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-02-2012) Mirek :
A dlaczego Kras nie pochwalił się że ma sprawe w sądzie z L.Malec za pomówienie którą prawdopodobnie przegra . Taką afere zrobili kobiecie bo miała jedyna odwage rozwalić te układy kolesiów dzielących się władzą oszukując wyborców .I co się okazuje miała racje a szydło wychodzi z worka . Powodzenia pani Lucyno .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-02-2012) Ala :
Wojtkiewicz też milczy i nie przyznał się że po zgłoszeniu przez niego doniesienia do prokuratury o tzw podmiane list została ona odrzucona i okazało się że wszystko było zgodne z prawem . Ale Malcową już nie miał kto przeprosić i dalej ją oczerniano . Prawda zawsze się obroni .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-02-2012) ooo :
Może wreszcie będzie miał ktoś odwage i powie jak to było naprawde z tymi listami i Lucyną Malec bo już nie można słuchać tych głodnych kawałków Mieczysława Krasa .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-02-2012) Mosad :
Kras chciał znowu przed wyborami wpisać na liste PiS-u swoichi kolegów i to nie członków parti szykując dla nich pierwsze miejsca . Wcześniej zarejestrował swój komitet wyborczy strasząc że jak nie będzie tak jak on chce to pójdzie do wyborów swoim komitetem . Pani Malec która była wtedy pełnomocnikiem PiS-u powołaną przez Kaczyńskiego miała prawo rejestracji list . Nie przyjeła dyktatu Krasa i dała szanse innym wpisując na listy młodych i wykształconych członków PiS-u między innymi .Chrobaka, Smolenia , Malec , Stelmacha . Chciała tym działaniem dać szanse młodym i rozbić skostniałe układy . Poniosła za to kare wylano tyle pomyj naJej głowe . Ale teraz mimo dużych oporów wszystko wychodzi na jaw a to jest tylko wierzchołek góry lodowej .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-02-2012) CIA :
I stało się tak jak było wcześniej zaplanowane . Mimo że PiS wygrał wybory dawni koledzy podzielili się stołkami a Kras oddał władze PO . Poseł Wojtkiewicz znowu tak jak dawniej robi szopke i udaje że krytykuje PO , za cztery lata to samo.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-02-2012) Co Wy wiecie? :
Tak macie rację, Malcowa działała słusznie wycinając działaczy PiSu a wpisujac na 1 swoja córkę, to sie nazywa demokracja czy nepotyzm? Nie przeczę młodych trzeba promować ale trocghe rozsadku, młodzi muszą mieć nie tylko wykształcenie ale także wiedzę i powoli zdobywane umiętności. Kraz dla mnie ani brat ani swat ani nikt znajomy ale gdzy próbuje sie wyciąć człowieka niech sie broni. A tak na marginesie : czy to prawda że została Malcowa jednoosobowo pełnomocnikiem PiSu w powiecie bo koledzy z komitetu jej nie wybrali? No to jak to ? jesli to prawda to gdzie był Czesak? nie widział co co sie dzieje?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-02-2012) do Mosad :
Nie znam ani Malcowej ani Krasa na szczęście działam w innnej partii ale wycięcie kolegów partyjnych z listy w ostaniej chwili i wstawienie swojej córki na pierwsze miejsce , która nawet z ,, jedynki " nie weszła do powiatu to dla dobra partii??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-02-2012) ggg :
Czy były burmistrz Wojnicza Nosek był działaczem PISu, a Kras go chciał dać na pierwsze miejsce? Malcowa nie wycinała kolegów pisowców tylko kolesi Krasa, którzy mieli na niego głosować. Rzeczywiście na pierwszym miejscu była córka Lucyny Malec, ale pamiętajmy, że od lat związana była z PISem. Wyborcy ją zweryfikowali i do rady powiatu weszli młodzi działacze, którym Kras nie chciał dać szansy i możliwości.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-02-2012) Darek :
Nie można samemu się zrobić pełnomocnikiem w takiej parti jak PiS . O wszystkim wiedział Kaczyński i Malcowa działała zgodnie z prawem a te wszystkie spory to walka frakcyjna która jest wszędzie nie tylko w PiS-ie.Dobrze zrobiła!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-02-2012) Mosad :
Malcowa zgłosiła na pierwsze miejsce też Skrucha, Łucarza, Słowika, Cieślikowkiego, Hudymę, Stelmacha. Są to osoby od dawna działające w PISie mające duże doświadczenie i autorytet. I co, i to było wycięcie działaczy PISu? Na liście były osoby młode, ale też znaleźli się doświadczeni działacze. Dzięki takiej mocnej liście PIS wygrał zdecydowanie wybory. A co zrobił Kras? Podzielił i skłócił PIS i oddał władzę PO.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-02-2012) do Co Wy Wiecie? :
Na liście którą zgłosiła Malcowa nie znaleźli się Nosek z Wojnicza, Pilch z Pleśnej, Gostek z Zakliczyna, Zając z Wierzchosławic. Oni nie byli członkami PISu, a Kras chciał im dawać wysokie miejsca, żeby na niego później głosowali. No i co, to było wycinanie kolegów i działaczy PISu?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-02-2012) mirek :
na liście Krasa miał być jeszcze P. Augustyn i S. Bańbor

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-02-2012) maja :
Komentarze świadczą o poziomie ich autorów. Co chcieliście Państwo w tych komentarzach powiedzieć - co to za idiotyczne dyskusje - jak babek na burku. Nie mogę tego czytać

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-02-2012) Jaką ma zasługe? :
Na poczatek konieczne stwierdzenie,tak na wszelki wypadek :nie mam nic przeciwko Żądle Ryszardowi.Ale niechże mnie ktoś oświeci: jaką zasługę dla obronności kraju ma lub miał dyrektor wydziału kultury i promocji w powiecie, ze go odznaczono medalem za zasługi dla obronnści kraju?! Kiedy, w jakich okolicznościach Żądło Ryszard bronił kraj, przed czym i przed kim, że zasłużył na srebrny medal? Mozna sądzic, ze skoro go odznaczono, to zdołał kraj obronić, choć ja jakoś tego nie widzę...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-02-2012) do maja :
Jak nie możesz to po co czytasz. Nie chcę ale muszę?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947