Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Spod ręki Zecera    -   17/2/2012
Dwa pogrzeby
Miałem wtedy 25 lat i pracowałem jako inkasent w tarnowskim magistracie. Dziś stuka mi 90-tka, ale pamiętam ten dzień 18 lutego 1946 r. i pamiętam ten pogrzeb. Na Nowym Cmentarzu w Krzyżu było chyba z tysiąc ludzi, większość stanowiła młodzież tarnowskich średnich szkół. Było cicho, jak makiem zasiał. Dzień wcześniej odbył się na Starym Cmentarzu pogrzeb dwóch ubeków. Było kilkudziesięciu skurwysynów z ubecji, był poczet sztandarowy, była salwa honorowa. Te dwa pogrzeby łączyła tragedia, jaka się wydarzyła 14 lutego 1946 r. w Tarnowie. Gdyby nie okupacja sowiecka, która już trwała, nie doszłoby do tej tragedii.

Ogloszenie

Budynek dyrekcji Wodociągów Miejskich przy ulicy Narutowicza tarnowanie ochrzcili zaraz po wybudowaniu na początku XX w. Białym Domem. Elewacja tego monumentalnego budynku, który stanął nad Wątokiem, obok cmentarza, w podmiejskiej okolicy, była biała, stąd nazwa. Mieściły się w nim biura dyrekcji oraz mieszkania dla wyższych urzędników Wodociągów. Jednym z ostatnich dyrektorów Wodociągów był Józef Zahaczewski. W 1946 r. jego żona wynajmowała jeden z pokoi na stancję gimnazjaliście Kazimierzowi Pilchowi. W mieszkaniu naznaczali sobie spotkania członkowie młodzieżowych konspiracji. Rozlepiali ulotki szkalujące bolszewików i nowy ustrój, wypisywali na murach kamienic, czytali samizmaty, wierzyli, że wywalczą Niepodległą Polską, nie chcieli żyć w sowieckiej niewoli. Ot, takie mrzonki młodych romantyków, chwała im za to.
Ubecja miała to mieszkanie na oku od jakiegoś czasu. Przed 14-tym lutego dostali cynk, że spotkają się tam młodzi ludzie. Szef UB w Tarnowie radziecki bandyta Lew Sobolew, wydał rozkaz polskim bandytom z UB, aby aresztowali młodych ludzi, może coś powiedzą. Poszło czterech ubeków, niewiele starszych od tych uczniów. Ubecy mieli po 20 i kilka lat i już wyprane mózgi nową bolszewicką ideologia, lub byli tak sprytni, jak dzisiejsi celebryci, wazeliniarze i postanowili trzymać z nową władzą. Lew Sobolew nauczył ich jak torturować, dał im broń i całkowitą swobodę w bandyckim rzemiośle przesłuchiwania więźniów.

Zaczaili się w Białym Domu. Spotkanie najprawdopodobniej nie było żadnym konspiracyjnym zebraniem, ot tak spotkali się, by pogadać. Kiedy dwóch ubeków zostało pod budynkiem, dwóch innych weszło do kamienicy. Chłopców także było czterech. Ci, co weszli do budynku, aby odwiedzić kolegę, zostali wylegitymowani. Jeden z młodych konspiratorów miał broń. Rozpoczęła się strzelanina. Dwóch ubeków zginęło do kul, jeden z młodych konspiratorów został ciężko ranny, trzej inni uciekli.
Tym rannym był 18-letni Tadeusz Bereś, uczeń Technikum Mechanicznego, harcerz, chłopak urodzony w Skrzyszowie. Rannego Beresia, co ja mówię rannego, umierającego, przewiozła ubecja do szpitala i tam mimo agonii przesłuchiwała, tak jak szkolił ich Sobolew. Nie wiem, co konającemu robili, może tylko wykrzykiwali pytania, może wiercili paluchami w ranie, może przyduszali, nie wiem, mogę sobie wyobrazić. Udręczonego przesłuchiwali jeszcze pół godziny przed zgonem. W każdym razie skonał 15 lutego w szpitalu, zanim na dobre zajęli się nim lekarze.
Zabitymi ubowcami byli: Tadeusz Płaszyński i Zygmunt Siadek. Zaraz po ich pogrzebie skurwysyńska, probolszewicka władza w Tarnowie, umieściła na ścianie Białego Domu tablicę upamiętniającą ubeków. Tablica wisiała do 1990 r. Przechodząc tysiące razy Narutowicza widziałem tę tablicę. O Beresiu zapomniano po jakimś czasie. O jego pamięć walczyła niezłomna dr Maria Żychowska, historyk, harcerz. Ona jest opiekunem grobu Beresia. Tablicę zdjęto po 1990 r. Tarnowscy postkomuniści, żuliki z PO, lemingi, którzy teraz piszą komentarze pod Zecerem, komentarze wyklinające mnie, walczyli o jej utrzymanie. Ale byli już słabi. Gdyby wiedzieli, że komuna powróci na nowo pod sztandarami POsrańców, nigdy nie pozwoliliby na zdjęcie tablicy. Plują sobie w brodę i wyżywają się w komentarzach. Naser mater im wszystkim.

Piszę ostatni raz o Żołnierzach Wyklętych, o nich pamięć będzie żywa po wsze czasy, w odróżnieniu od tych ubeków torturujących Beresia i innych. Lwa Sobolewa zabili na Burku, tak był groźny dla społeczeństwa. We wrześniu 1946 r. wydano wyrok i wykonano na wyjątkowym sadyście wiceszefie ubecji w Tarnowie Julianie Świątku. Na jego kompana sadystę Władysława Wiśniowskiego, tak gorliwego w swoim torturowaniu, także wydano wyrok. Przenieśli go do Żywca i uniknął kuli w łeb. Potem powrócił. Do emerytury, do połowy lat 80. XX wieku, był prezesem Tarnowskiej Odzieży. Popytajcie krawcówek kiedyś tam pracujących, jakim był groźnym bucem. Jego koledzy z ubecji także się urządzili, do dziś żyją niektórzy, pobierają dyrektorskie czy prezesowskie emerytury, cieszą się szacunkiem wśród otoczenia, takim szacunkiem, jakim cieszy się gazeta z ulicy Czerskiej czy Tusk Vision Network, ludzie honoru, pokroju Jaruzela, Kwacha, Kiszczaka, Adasia, Palinkota i tych od komentarzy mnie wyklinających, które pojawią się pod spodem.
Mam 90 lat i tak dobrze pamiętam ów pogrzeb. Tysiąc ludzi, niemy okrzyk, ból i rozpacz. Pokolenie Kolumbów żegnało Tadzika Beresia. Dzień wcześniej pokolenie zdrajców, kapusiów, bestii w ludzkiej skórze, karierowiczów, ojców tych z magdalenki, żegnało zabitych dwóch ubeków. Umrę w wielkim nieszczęściu, umrę nie w wolnej Polsce, tylko w tej zwanej III RP, Polsce winnych tragedii pod Smoleńskiem, Polsce Szkła Kontaktowego, Polsce Łencyklopedii Tarnowa. Przez 50 lat kazali zapominać, teraz w III RP także każą nie pamiętać. Im oraz wszystkim ch....od wściekłych komentarzy dedykuję:

”W Utyce obywatele nie chcą się bronić
w mieście wybuchła epidemia instynktu samozachowawczego
świątynię wolności zamieniono na pchli targ
senat obraduje nad tym jak nie być senatem
obywatele nie chcą się bronić
uczęszczają na przyspieszone kursy padania na kolana
biernie czekają na wroga piszą wiernopoddańcze mowy zakopują złoto
szyją nowe sztandary niewinnie białe uczą dzieci kłamać
otworzyli bramy przez które wchodzi teraz  kolumna piasku
poza tym jak zwykle handel i kopulacja (...)”


Herbert „Pan Cogito o postawie wyprostowanej/1”

Zecer

PS. Najwyższa pora, aby w dzień 15 lutego Hufiec Tarnowski czcił pamięć Tadeusza Beresia nad jego grobem na Nowym Cmentarzu. Niech sobie harcerze darują spotkania na Starym Cmentarzu przy powstańcach styczniowych, oni są już czczeni od dawna. Pora na Żołnierzy Wyklętych.

Foto: Kierownictwo PUBP w Tarnowie w pierwszej połowie 1946r. Od lewej: Michał Korga, Julian Świątek, Lew Sobolew.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 75)Dodaj komentarz
(17-02-2012) CZYTELNIK :
Ten, co to pisał to o 90 lat za długo zyje !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-02-2012) Pytajnik /?/ :
Każdy zecer ma jakieś nazwisko i imię. Chyba, że bezpieczniej /dla zecera/ jest dalej sie ukrywać ???!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-02-2012) ucieszony :
No tak, wiek ma swoje prawa. Porównanie wyborców PO do oprawców ubeckich jest również symptomem nie do przecenienia.... Tak jak np. używanie przez 90 latka określenia Tusk Vision Network i innych też . ....Dziża czy Poświatowski? Sądząc z długości tekstu i ilości bluzgów i jadu na 100% Poświatowski. Nawet podrobić nie potrafi porządnie. Żenada!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-02-2012) mikołaj :
Jak zwykle ucieszony na służbie, ta gotowosć czasami aż zadziwia

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-02-2012) Łupaszka :
Zapraszamy na opowieść o tarnowskim WiN - ie i o chłopcach z Woli Rzędzińskiej, którzy pewnego wrześniowego dnia 1946 roku na tarnowskim burku wykonali wyrok śmierci na wspomnianym szefie UB Lwie Sobolewie. Wykład dr. Michala Wenklara z IPN odbedzie się w gimnazjum w Woli Rzędzińskiej pierwszego marca o godz. 11. Wstęp wolny.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-02-2012) do ucieszony :
tu cię boli...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-02-2012) do ucieszony :
Autor raczej jest podobny do wySypek. W rozwinięciu: wy Sypek, aleście pierdół nawypisywali.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-02-2012) TVN :
Określenie Tusk Vision Network jest bardzo popularne wśród dziennikarzy telewizyjnych, nawet wśród tych z TVN.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-02-2012) ech :
ucieszony nie może zrozumieć, że poglądy tu zaprezentowane podziela mnóstwo ludzi. Jednak niewielu z nich udziela się z taką obsesyjną aktywnością, jak ucieszony w komentarzach

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-02-2012) cierpliwa :
Nie uwierzę, aby wśród tak wybitnych absolwentów I LO - najstarszego tarnowskiego liceum, jak K. Brodziński, J. Szujski, T. Kantor, R. Brandstaetter, T. Nowak, St. Konturek, H. Sucharski i wielu innych, znalazł się wszystkowiedzący burak, któremu nie podobają się oczywistości napisane przez zecera.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-02-2012) ucieszony :
Posłuchaj ludu pisowski. Obrzydliwa i żenujaca, a także wyjątkowo podła jest próba łączenia bestialstwa i bandyctwa UB i komunistów z bieżąca walka polityczną co czyni Poświatowski. Nie ma i nie bedzie zgody na dzielenie Polaków na prawdziwych patriotów czytaj pisowskich i resztę sprzedawczyków. Powszechnie wiadomo, że PIS tworzą byli komunisci tacy jak np Jasiński oraz oportuniści, którzy w czasie walki z komuną siedzieli u mamusi pod pierzyną czyli sam wódz Kaczyński. Wódz, którego tatuś wykładal w szkole dla komunistów, własnie w tych najgorszych latach, a synek z dobrodziejstw tatusia korzystał mieszkając w willi na Żoliborzu i grając w filmie. Tacy ludzie nie są żadnymi moralnymi autorytetami, aby mieć prawo mówić kto jest prawdziwym Polakiem. Podobnie jak Dziża i jak Poświatowski. Jak wszyscy widzą Polacy odrzucili takie próby ośmiokrotnie. PIS zdycha w konwulsjach wydzielając odpady i żrąc się z nimi żałosnie. Widać, że prosta narracja juz nie pomaga to robi się kompilację prawdziwych wydarzeń z bieżącą papka i rzuca ludowi aby uratowac resztki elektoratu. Obrzydliwość! ........ A obelgi do mnie, ludu pisowski, możesz sobie darować. Mam o was wyrobione zdanie. Lećcie sobie do KUPY smakowitej, którą wam Poswiatowski przyrządził. Tam jest wasze miejsce.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-02-2012) apostoł :
Coś ostatno temu ucieszonemu puszczaja nerwy

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-02-2012) mslazak :
ucieszony ma troche racji .nie mogę uwierzyć że temu młodemu chłopakowi Tadeuszowi Beresiowi podobałoby się być bohaterem tak jadowitego i wulgarnego artykułu. Na łamach tego szacownego portalu już któryś raz apeluję o kulturę wypowiedzi i wciąż jest jak pod budką z piwem. Szkoda bo może w Tarnowie przydałby sie portal gdzie można byłoby podyskutować kulturalnie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-02-2012) Patriota :
Drodzy czytelnicy i piszący komentarze !!! Nigdy nie mieliście mozliwości byc przesłuchiwani na milicji czy ubecji, nigdy nie mieliście mozliwości byc udrzeni pałą mierzaca 80 cm przez zomowca, nie wiecie jaki to ból !!! nie mówiąc juz o ranie na psychice czy ciemnej predze ciele utrzymujacej sie przez prawie 4 tygodnie. Wyobrażam sobioe co czuje dzisiaj ten staruszek 90-letni kiedy musiał patrzec codziennie na panoszących sie komunistów a dzsiaj podobnie czyniących ludzi z PO. Ten staruszek podobnie jak ludzie , ci młodzi chłopcy którzy rozprawili sie z Sobolewem i ci którzy niewinnie zgineli wierząc w wolna ojczyznę, do dzisiaj przeżywa tamte wydarzenia i nosi w sercu atmosfere tamtych powojennych tragicznych lat. Nie dziwcie sie że jego wspomnienia, zawierają słowa może wulgarne ale jakże celne i dobitne w wymowie. Niestety przyznac mu trzeba rację że tak samo jak tym młodym ludziom którym UB wyprało mózgi tak dzisiaj mózgi wyprało młodym PO.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-02-2012) do Patriota :
Wypiąłeś się chłopie jak głodny do srania.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-02-2012) ucieszony :
Panie "Patriota" , proponuję aby pan napisal swój nick dużymi literami ,a najlepiej jeszcze pogrubić i walnąć czcionkę 24. Mozna jeszcze dodać np. "Szczery" albo "Prawdziwy", Wtedy już wszyscy, na pewno, i na zawsze stwierdzą, że kto jak kto, ale Pan, Patriotą po prosu być musi!!! Satysfakcja gwarantowana, a Pan Poświatowski da Panu zaświadczenie na piśmie!. Żenada!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-02-2012) dżiu-dżitsu :
Na pewno najlepsze, tarnowskie licea nie uformowały nowych ludzi bez tożsamości i patriotycznej przeszłości, bez żelaznej woli, charakteru i mózgu, gotowych chłonąć bezkrytycznie każdą, nawet najbardziej prymitywną propagandę jak sztuczna gąbka.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-02-2012) Ewa :
Jak można było cokolwiek zrobić, skoro "konspirację" powojenną organizowali ludzie łamiący podstawowe zasady konspiracji. W okresie wojny żołnierze podziemia na co dzień nie chodzili z bronią w kieszeniach. Broń była dostarczana tuż przed akcjami i zbierana zaraz po akcjach. Tymczasem zarówno wpadka Cielocha, jak i Beresia nastąpiły właśnie dlatego że rżnęli bohaterów i chodzili z "klamkami" w kieszeniach. A teraz niektórzy wójtowie latają jak z piórkiem głosząc chwałę mądrych inaczej, którzy nieomal na ochotnika dali się zaszlachtować.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-02-2012) ucieszony :
No, no panowie Redaktorzy robicie się sławni na forum ogólnopolskim, nie jstem tylko pewien czy jest to akurat powód do dumy..........Autorytet od rozrywki i humoru"?Co za kretyn stworzył takiego potworka językowego?TRZYMILIONOWY.POST 0 5168 | 18.02.2012 15:05 @trzymilionowy.postto dziennikarze z miejscowego portalu intarnet.pl ale dlaczego Pan tak nieładnie eiptetuje ? Każdemu może sie taki mały lapsus semantyczny zdarzyć. Bez "napinki".VANTOMAS-GALICJA 1 1084 1300 | 18.02.2012 15:36 .............Gratulacje!!!!Bua chacha!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-02-2012) Adam Ryba :
Cielocha nie wpadł przypadkowo, wiele wskazuje na to, że własnie takie informacje rozpowszechniała ubecja, żeby kryć swojego agenta, który wskazał Cielochę. Jednak przede wszystrkim, to żenujące, że osoby wykazujące sie brakiem odpowiedniej wiedzy historycznej próbują upowszechniać informacje jakoby dwadzieścia tysięcy poległych w walce lub zamordowanych przez UB żołnierzy wyklętych to "byli mądrzy inaczej, którzy nieomal na ochotnika dali się zaszlachtować".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-02-2012) Ewa :
Ryba lepiej się nie odzywaj, bo kręcisz jak najęty. Ja wiem że jesteś "poplecznikiem" swojego szefa też znamienitego historyka, ale dokumenty mówią wyraźnie że Cielocha nie został zatrzymany przez UB tylko przez żołnierzy i właśnie dlatego że zamiast dokumentów wolał nosić klamkę. Każdy kto podejmuje walkę musi się liczyć z tym że zginie. Polegli byli po obu stronach biorących w niej udział. Nikczemnym jest natomiast wyciąganie z kontekstu części zdania dla przypodobanie się "oficerowi rozpoznania". W dalszym ciągu podtrzymuję swoje zdanie,że ci dwaj o których pisałam powyżej byli mądrzy inaczej gdyż złamali żelazne zasady konspiracji.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-02-2012) rolling stones :
Ucieszony, przecież Ty już zostałeś nazwany przez Zecera. Pozwolisz, że zacytuję: "Im oraz wszystkim ch....od wściekłych komentarzy dedykuję..." Każdy Twój kolejny wpis powiększa Cię jako... Myślę, że już wystarczy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-02-2012) Adam Ryba :
Po pierwsze jakie dokumenty źródłowe czytałaś w sprawie Cielochy. Oczywiście pod warunkiem, że rozumiesz pojęcie dokumenty źródłowe.w nauce historii. Proszę o odpowiedź, ale zaznaczam, proszę mi nie wymieniać tak zwanych opracowań. Po drugie przypominam, że napisałaś, o "mądrych inaczej, którzy nieomal na ochotnika dali się zaszlachtować", czyli oświadczam ci, że właśnie obraziłaś pamięć dwudziestu tysięcy poległych i zamordowanych polskich żołnierzy, Po prostu brak mi słów.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-02-2012) Ewa :
Naucz się czytać. Nie wystarczy skończyć historię żeby nie być analfabetą. Dwa razy Ci pisałam że chodzi mi o tych dwóch, a ty swoje. Jeśli chodzi o tych poległych i pomordowanych to można dyskutować dla kogo to żołnierze,a dla kogo nie. Nie dziwi mnie że komuś z takim pustostanem w głowie brak jest słów. Co do aresztowania Cielochy to nie gdzie indziej jak właśnie na tym portalu opublikowano taką właśnie informację,że został zatrzymany przez patrol wojskowy do wylegitymowania i okazało się że zamiast dokumentów miał pistolet. A na naukowca od historii się nie sil bo nie potrafisz zrozumieć nawet prostego tekstu, co w dwóch swoich wpisach publicznie udowodniłeś. Idzie wiosna, weź książki i swojego pryncypała idźcie za stodołę i zacznijcie się uczyć. Na to nigdy nie jest zbyt późno.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-02-2012) panie Adamie :
szkoda zachodu, te typy tak mają. W dodatku pan z nazwiska, oni anonimowo

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-02-2012) Ewa :
Odnośnie nazwiska. Artykuł podpisali : Adam Ryba i Mirosław Poświatowski. Tytuł: Żołnierze wyklęci z Woli Rzędzińskiej. Data zamieszczenia na portalu 07.03 2011 roku Radzę Rybie żeby poczytał co sam napisał jako "badacz historii" w oparciu o materiały źródłowe.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-02-2012) do panie Adamie :
A takie typy jak ty są już takie śliskie że wpełzną do każdego odbytu bez wazeliny.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-02-2012) Czytelnik :
Mam pytanie: "gdzie jest zecer"??? A może ...?!?!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-02-2012) Adam Ryba :
Po pierwsze od 7.03. 2011 wkrótce minie prawie rok, to dostateczna ilość czasu, żeby móc uzyskać nowe informacje na temat badanych wydarzeń. Po drugie Ewo, z twojej wypowiedzi wynika, że te obraźliwe słowa "mądrych inaczej, którzy nieomal na ochotnika dali się zaszlachtować" dotyczą wszystkich żołnierzy drugiej konspiracji, natomist jeżeli teraz próbujesz sie bronić, twierdzac, że miałaś na myśli tylko Tadeusza Beresia i Mieczyslawa Cielochę, nie zmienia to w żadnym razie faktu, że i tak obrażasz pamięć tych właśnie bohaterów. I to by było na tyle - dziękuje mojemu poprzednikowi za podpowiedź - szkoda więcej zachodu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-02-2012) Ewa :
Dla mnie ani Cielocha, ani Bereś bohaterami nie są i nigdy nie będą. Jak napisałam powyżej można dyskutować dla kogo walczący po wojnie byli żołnierzami, a dla kogo nie. Jak to są Twoi bohaterowie to ich czcij, ja mam na ich temat inne zdanie i czcić ich nie zamierzam. Najbardziej śmieszny jesteś mały człowieczku w pierwszym zdaniu, bo niby co to ma znaczyć że mija prawie rok? Będziesz teraz pisał nową historię, bo poprzednia nie pasuje komuś do obrazka jaki sobie wyimaginował. Wstydź się Piotrze Rybo, nadworny pisarczyku historii.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-02-2012) do: do Patrioty :
Kultura to nie grzeszysz, ale jak cię wychowano w domu komunisty albo działacza PO to sie nie dziwię. jeśli merytorycznie nie potrafisz bądz co gogsze po prostu nie umiesz to sie wogóle nie odzywaj szkoda twojej klawiatury oraz czasu czytelniuków by cos takiego czytali. A swoja droga popatrz na tarnowskie PO i współpracowników ilu tam byłych działaczy PZPR a i I (pierwsi) sekretarze sie trafią. Zróbprzeglad i wtedy zabierz głos.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-02-2012) do powyżej :
Za to ty umiesz wszystko i byłeś wychowywany przez tatusia - proboszcza i mamusię - plebańską gospodynię. Ja już wolę mądrego byłego sekretarza niż durnego aktualnego mohera.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-02-2012) Dla Ewy :
Poniżęj zamieszczam fragment relacji Tadeusza Ziejki - żołnierza WiN dotyczącą grupy do której należął Tadeusz Bereś "Lokal mieliśmy przy ul. Wodnej. Był to budynek z balkonem na pierwszym piętrze, który podpierają dwie postaci, chyba dwa anioły, a na ścianie frontowej budynku popiersie działacza, organizatora harcerstwa. Na pierwszym piętrze mieszkał Józef Pilch z Bielczy. Traktowani byliśmy jak oddział partyzancki, wynosiliśmy po kryjomu broń, bo nie można było chodzić z bronią, ćwiczyliśmy strzelanie, organizowaliśmy zasadzki"

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-02-2012) Ewa :
A kto to jest Tadeusz Ziejka że powinnam go znać? Czy to jakaś wybitna postać historyczna, której działania przyczyniły się do czegoś konkretnego? Ja mam dla ciebie inny prezent w postaci fragmentu z zamieszczonego tekstu "Zecera" który wyraźnie udowadnia że Bereś nosił broń przy sobie. Oto on:" Zaczaili się w Białym Domu. Spotkanie najprawdopodobniej nie było żadnym konspiracyjnym zebraniem, ot tak spotkali się, by pogadać. Kiedy dwóch ubeków zostało pod budynkiem, dwóch innych weszło do kamienicy. Chłopców także było czterech. Ci, co weszli do budynku, aby odwiedzić kolegę, zostali wylegitymowani. Jeden z młodych konspiratorów miał broń. Rozpoczęła się strzelanina. Dwóch ubeków zginęło do kul, jeden z młodych konspiratorów został ciężko ranny, trzej inni uciekli. Tym rannym był 18-letni Tadeusz Bereś, uczeń Technikum Mechanicznego, harcerz, chłopak urodzony w Skrzyszowie." Teraz sam rozstrzygaj kto mówi prawdę, "zecer" czy Ziejka?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-02-2012) Do Ewy :
"Jeden z młodych konspiratorów miał broń "- cz o ten "dowód" Ci chodziło? Bo to nie jest żaden dowód .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-02-2012) Ewa :
Mylisz się. UB-ecy strzelali do tego który ich zaatakował.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-02-2012) hm :
jakaś rodzina, czy co?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-02-2012) do hm :
Myślę Ub-ecy to zapewne twoja rodzina. Ja nie jestem spokrewniona z żadną ze stron.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-02-2012) ech :
to wprost niewiarygodne ile ataków wywołał w wolnej podobno Polsce ten dobrze oddający smutną rzeczywistość tekst. Czego się jednak spodziewać w kraju, którego elitę wyrżnęli Niemcy z sowietami, potem PRL, czyli pranie mózgów i hodowla szumowin promująca podłość i donosicielstwo, potem stan wojenny który zdławił zryw narodu, a potem okrągły stół gdzie bezpieka ostatecznie dopinała sprawy ze swymi agentami i garścią pożytecznych idiotów; i tak przechrzty i lisy trwają po dziś dzień i gnoją Polaków

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-02-2012) do ech :
A do serii nieszczęść dołączają jeszcze głupole typu "ech" wypisujące brednie jak te powyżej.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-02-2012) ech :
jeżeli zdaniem "do ech" wypisuję brednie (bez wskazywania na czym by one polegały) i jestem głupolem - to jestem w doborowym towarzystwie bardzo wielu "bredzących" "głupoli", także tych utytułowanych, którzy do dochodzenia do pewnych wniosków - używają rozumu i odwołują się do faktów. Tacy jak "do ech" potrafią jedynie rzucać inwektywami, sloganami, uważając, że jak tak sobie kogoś nazwiemy głupolem, to nim jest. Ta dziewicza przestrzeń odporna na fakty i nie skażona głębszą refleksją być może stanie się kiedyś przedmiotem socjologicznych badań

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-02-2012) ma rację ech :
Zdeklasowani niewolnicy obrzydzają polską historię. Cel jest jasny. Polacy powinni się wyrzec swojej historii - jak powiedział mentor z Biłgoraja.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-02-2012) FREE MAN :
Po przeczytaniu wiekszosci wypowiedzi jak rowniez glownego artykulu az sie prosi krzyczec-kiedy bedziemy sie cieszyc zyciem,kiedy bedziemy myslec o przyszlosci bo przeszlosc nas dobija,tak jak nas dobijala przez wieki.Czy tymi okazjami do ujadania na kazdego przybedzie nam jedzenia na stole,dzieci beda madrzejsze,staniemy sie wielkimi ?Ludzie mamy jedno zycie,skonczmy z tym ujadaniem i nienawiscia jednegych na drugich-co to nam da?Od ok 20 lat mamy tzw.Wolnosc i nadal nie wiemy co z tym zrobic tylko dlatego ze zgodnie z nasza wiara mamy wyuczone jak nienawidziec drugiego czlowieka.Pozdrawiam wszystkich i zycze lepszego .......zycia

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-02-2012) do free man :
właśnie o to chodzi nieznany przyjacielu, że ta zafałszowana przeszłość rzutuje na teraźniejszość i przyszłość. Tak, właśnie ta przeszłość nas dobija. Bez świadomości tego i zrobienia z jej skutkami tego, co zrobić należy, a czego "około 20 lat temu" nie zrobiono - nie ma "lepszego życia".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-02-2012) Do powyżej :
"Nas dobija", czyli kogo?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-02-2012) kosynier :
Czytając powyższe posty aż mi się ciśnienie podnosi. Ale jest prosta sprawa uświadomienia społeczeństwa regionalnego..i co ważne- za prawdę nie skaże (chyba) żaden sąd. Wpisywanie osób z nazwiska obecnie zajmujących stanowiska czy mających wpływ na działania regionalne - jaka była ich zależność od PZPR, MIlicji , ZOMO,UB - do drugiego pokolenia.A dlatego do drugiego bo system poprzedni chronił swoich i czyni to nadal.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-02-2012) do kosynier :
A dlaczego tylko do drugiego pokolenia? Ustawy Rasowe Hitlera kazały sięgać dalej w przeszłość. Dlaczego styropianowi frustraci nie mieliby sięgać do 5-tego pokolenia? Tylko może być jeden kłopot. Jak się za daleko sięgnie do tyłu, to się może okazać że zarówno rozliczani jak i rozliczający mieli przodków "mało herbowych".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-02-2012) z internetu :
RAJMUND KACZYŃSKI URODZONY W GRAJEWIE MATKA FRANCISZKA ZE SWIATKOWSKICH ZRODZONEJ W WSI GRONOWCE KOŁO ODESSY Z RODZINY NACZELNEGO PREZESA SADU WOJSKOWEGO ZA STALINA PUŁKOWNIKA ARMII CZERWONEJ WILHELMA SWIATKOWSKIEGO. Historia zasłużonych dla morderców z Katynia, dwóch ukochanych wujków Jarka i Lecha - Wilhelma i Henryka ŚWIĄTKOWSKICH i ich związek ze straszliwym Mordem Katyńskim. Wilhelm był absolwentem Charkowskiego Instytutu Prawa z 1940 roku, od razu włączonym w wojskowy wymiar sprawiedliwości Armii Czerwonej (a co działo się z polskimi oficerami w Charkowie w 1940 roku - dodawać chyba nie muszę), potem, po wojnie, jako zaufany Stalina i Berii, był Prezesem Naczelnego Sądu Wojskowego w okresie największego apogeum stalinowskich czystek na Polakach (1950-1954). Drugi, Henryk, był ministrem "sprawiedliwości" nieprzerwanie w latach 1945-1956 (!!!), przez co odpowiada za całokształt stalinowskich zbrodni na Narodzie Polskim, był jedynym stałym ministrem w czterech powojennych marionetkowych rządach komunistycznych (Osóbki-Morawskiego, I rząd Bieruta, I rząd Cyrankiewicza i II Bieruta), a co najważniejsze - już na wiosnę 1945 roku (!!) nakazał wszcząć śledztwo swemu wiernemu psu (Jerzemu Sawickiemu - właść. Izydorowi Reislerowi), którego celem miało być zatuszowanie winy bolszewików za ten straszliwy mord na polskich oficerach i próba zrzucenia go na broniących się wtedy jeszcze faszystów. To są tylko informacje ogólne. Po szczegóły - wysyłam was do pewnego Jarosława i jego mamy, Jadwigi. Wiedzą o tym bardzo dużo ? jako że często odwiedzali się nawzajem, zanim po śmierci Stalina nie cofnięto Wilhelma do Związku Radzieckiego i tam, rozliczono za zbrodnie na Narodzie Polskim, czego dokonali sami komuniści od Chruszczowa już w 1954 roku (!). czym Rajmund Kaczyński zaimponował Bierutowi. Wilhelmem Świątkowskim, kuzynem przysłanym do PRL przez Stalina, na funkcję prezesa Wojskowego Sądu Najwyższego. To Wilhelm podpisywał wyroki śmierci na zakapowanych przez Rajmunda AK-wców. ps. Dzięki temu Wilhelmowi pewne młode, bezdzietne wtedy jeszcze małżeństwo Rajmunda i Jadwigi otrzymało tylko dla siebie piękną trzypiętrową willę na Żoliborzu, gdy reszta warszawian, którym jakimś cudem udało się przetrwać II Wojnę, gnieździło się całymi rodzinami po piwnicach i spalonych ruinach. Żeby było ciekawiej - ta willa była wcześniej nadana rodzinie bohatera z 1920 roku, majora Lisa-Kuli przez Piłsudskiego, za męstwo tego człowieka i oddanie życia w obronie Polski, Europy i Świata przed zalewem czerwonego terroru. Wujkiem Rajmunda Kaczyńskiego był Naczelny Prezes Sądu Wojskowego w rządzie Bieruta, wyznania starozakonnego KGBowiec osobiscie mianowany przez Stalina i kat narodu polskiego Wilhelm Świątkowski ur. w Granówce pod Odessą. Mamusia Rajmunda z domu Świątkowska ur. w Granówce pod Odessą. Stąd ta przychylność władz dla rodziny Kaczyńskich. Dlatego też IPN gorliwie ściga różnych Bermanów i Szechterów a milczy i udaje że nic nie wie o ich zwierzchniku, którego rozkazy wykonywali.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-02-2012) rQt :
Zecer, wszystko pieknie, wszystko prawda, ale dlaczego ten styl jest chamski i prostacki? Prawde mozna pokazac i bez znizania sie do poziomu rynsztoka ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-02-2012) fifi :
czy "Zecer" nie ma na tyle odwagi żeby się podpisać ??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-02-2012) ech :
Czytam ten tekst i te wpisy i dochodzę do wniosku, że wy (POmiotła?) to macie chyba jakieś obsesje. Waszym zdaniem kto napisze o kontynuacji UB, SB, WSI w naszym kraju - to zaraz jest z PiS, a więc "be". Relatywizm moralny jest mi, jako Polakowi obcy, a przynajmniej staram się czuwać, by takim był. Łajdakiem jest dla mnie każdy łajdak, niezależnie od przynależności partyjnej. Ludzie są różni w każdym ugrupowaniu. Natomiast akurat PO realizuje interesy łajdactwa i obce, antypolskie interesy w większym stopniu, niż jakiekolwiek inne ugrupowanie w naszym, pożal się Boże, parlamencie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-02-2012) Tomasz :
Szacun Panie Zecer! A że prawda w oczy kole tych umoczonych - dobrze im tak! Hańba okrągłego stołu trwa, ale układ padnie, bo musi paść. Pozdrawiam niezłomnych!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-02-2012) Czechy :
W Czechach uchwalono ustawy dekomunizacyjne najpierw na 10 lat a póź niej je przedłuzono o kolejne 10 lat. U nas nawet winni stnu wojennego i smierci górników z kopalni Wujek nie zostali osądzeniu przez 31 lat, kpina. Pomioty komuny ulokowali sie w spółkach nomenklaturowych a później skoczyli na prywatyzowane (raczej czytaj niszczone i sprzedawane za bezcen) majątki. Dzisiaj sa w bankach biznesie w samorzadach (

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-02-2012) historia :
Trzeba przyznac ze ubecy byli bardzo rodzinni i zapewnili swoim dzieciom bardzo dobre wyksztalcenie i tym samym miejsce w aktywnym kreowaniu naszej rzeczywistosci. Do dzis grupy wiecznie przydatnych enerytow walcza o ich dobro.Pozostawmy, majac na uwadze dbalosc o rodzine, tych ludzi ocenie historii bo tak jak pokazuje spojrzenia na ostatnie 20 lat moze byc bardzo obiektywna .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-02-2012) AP :
Chory na nienawiść , stary człowieku. Twój język , pełen wulgaryzmów i jadu to nie to co przekazywali nam PRAWDZIWI wojownicy o niepodległość. TY odejdź już w pokoju i nie jątrz językiem rynsztoka. Wyglądasz mi na jednego z tych którzy pod przykrywką walki o niepodległość byli zwykłymi bandytami, rabującymi także tych którzy naprawdę walczyli z czerwoną zarazą ( znam taki przykład z mojej rodziny. To smutne że teraz pod szczytne sztandary podpinają się tacy jak TY.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-02-2012) Pamietam.... :
...tego chama Wiksniowsksiego jako prezesa " arnweoskiej Odziezy".Generfalnie ubecy to były chamidła,to wiadomo, ale ten był chamem nad chamy. Prostactwo wyłaziło z niego nawet wtedy gdy mogło sie wydawac, ze powinien sie juz ucyhwilizować nieco,jako ten farbowany prezes.W prytzpływie szczerości niebywałe, kiedy pisąłem tekst o tej " jego" firmie opowiadał mi,jak to "władza u niego w kalesonach chodzi".Było tak, bo do jego gabinetu przyłazili sekretarze KW PZPR, brano od nich miare i szyto im za friko garnitury, żeby jakoś po ludzku wyglądali. o jego "władza u mnie w kal;esonach chodzi" brzmiało dumnie,dawał do zrozumienia, że władza władza, ale on nad imi i tak panuje.Przynajmniej w przenośnym sensie( to paradowanie w kalesonach) Wspominal mi tez wtedy z dumą, że " ak-owscy chcieli go rozwalić, ale im się, he, he, nie udało".Że to niby taki był z niego spryciarz. Był rok 198,ten Festiwal Solidarności, kiedy załoga Tarnwoskioej OPdziezy,złozona głównie z ,kobiet,z buntowała się, chyba jako ostatnia w Tarnowie.Byłem świadkiem zebrania odbywanego po sąsiedzku,w kinie "Krakus".Wisnoowksi siedział w pierwszym rzędzie w otoczeniu swojej swity,tyłem do załogi,kiedy kobiety o kolei wstawały i opowiadały horrendalne historie o jego metodach rzadzenia tą "spółdzielnią", którą mu Partia podarosąła..O tym,jak wołał do nich "wy kurwy!", kiedy wpadał na halę produkcyjną.Długo by o tym można...I nawet wtedy zachowywała sie, na tym zebraniu jak ubedcki cham.Licyzł muchy na suficie,dłuubał w nosie,mamrotał cos pod nosedm.Był wściekły,ale na tyle rozsądny,ze w takim czasie nie mógł pofolgować swojej złosci. Opisałem ze szczegółami to zebranie- protest,na tyle incydentalne w tamtym czasie bardzo przecież licznych protestów w zakładach pracy, że wywołane przez same kobiety. Dwa dni po ukazaniu się tej relacji w druku (tekst wywołał spore zainteresowanie w mieście, zwłaszcza wsród załogi) spotkałem Wiśniowskiego na Krakowskiej."Dzień dobry,panie prezesie!"- powitałem go radosnie.Rozpoznał mnie.Stanął i jał pluc na mój widok po tryzkroć, czym wywołała zrozumiałe zainyeresownaie przechodniów. tym bardziej, że głośno sobie przy tym pomagał słownie: :" tfu, tfu, tfu!".Rozbawiło mnie to, napisałem o incydencie w krótkim tekscie pt. "Pan prezes pluje". "Pan prezes był łaskaw- napisałem m.in.- plunąć po trzykroć na mój widok,ale mnie przecież nie opluł. Zabrakło mu śliny". Doniesiono mi p;otem,ze Wisniowksi szalał,łaził po Komitecie,szukał wspafcia u towarzyszy,ale na moje szczescie Partia była wtedy mocno osłabiona.No i mieli swoje sprtawy na łbie:jak mimo wsyztsko,utrzymać się przy coraz bardziej bylejakiej władzy.Tym więcje, ze wybuchły afery z bodowaniem niemal za friko bogatych domów i daczy,i kilka komitetowych łbów musiało za to polecieć. Prościuch i cham Wiśniowski nie znalazł wtedy u nich wsparcia.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-02-2012) do pamietan :
fajna historia i co dalej z tym facetem

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-02-2012) z tym chamem? :
wział i umarł.Jaka szkoda zde wtedy, w 46-tym ak-owcy nie zdążyli go dopaść...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-02-2012) do powyżej :
W 46-tym nie było AK (rozkaz rozwiązujący AK wydał gen. Okulicki 19.01.1945 roku), więc dopaść go nie mogli AK-owcy a co najwyżej jakieś bandziory podszywające się pod AK.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-02-2012) ni9ech bedzie... :
...że to byli byli ak-owcy.Porzadni ludzie, tak czy owak.Szkoda,ze tego Wiśniowskiego nie zdazyli sprzatnąc, nim go komunistyczna hołota wysłała do Żywca.Nie moge do dzis tego przeboleć.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-02-2012) hm :
bandziory, to były skurwysyny rządzące PRL, pacanie jeden "do powyżej"; a nie "podszywający się pod AK" żołnierze wyklęci. I potomkowie tych skurwysynów rządzą nami do dzisiaj

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-02-2012) i jeszcze jedno... :
...kiedy bandyta,pardon- "prezes" Wiśniowski leżał na łożu bolesci w swoim domu, akurat naprzeciwko budowano kościół przy Klikowskiej.Ubecki bandzior nie mógł ścierpieć głosu dzwonów, a jakby tego było mało, musiał słuchać- dobiegały słowa kapłana do jego legowiska- mszy św.Kazał zamykać okna,ale to mu szkodziło na zdrowie, więc je mimo protestów bandyty otwireano, a wtedy, wśród śpiewu ptaków słychać było także słowa księdza. W pewnym sensie była to porażka bandziora. Życiowa porażka.Bo przecież oto TO WSZYSTKO z czym tak sumiennie walczył, właziło mu do domu przez okna! Pan Bóg bywa czasami złośliwy, doprawdy...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-02-2012) do hm :
Te jak to określasz "skurwysyny rządzące PRL" to byli synowie tej ziemi. To Józka szwagier Maryśki stryk, Franka wujek itd. Żołnierze wyklęci to termin ukuty w latach 90-tych u.w. po to by złagodzić nazewnictwo którym powszechnie byli określani czyli bandziory. W czasach kiedy ludzie po doświadczeniach strasznej wojny chcieli normalnie żyć, oni walczyli - tylko o co? Ano o swoją władze nad ludźmi, bo uważali że to oni powinni rządzić. To nie byli żadni żołnierze, to byli watażkowie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-02-2012) jedno.... :
....co mam do zarzucenia tym bohaterom, których nazywamy "żołnierzami wyklętymi" to fakt, ż nie zdołali wpakować kuli w łeb temu bandycie Wisniowskiemu.Nie wiem i nie interesuje mnie czyim był on szwagrem, czyim "strykiem" czy wujkiem . Był przede wszystkim bandytą, który niestety w spokoju, jak inni bandyci typu Czesiek Kiszczak czyh Wojgtek Jaruzelski dożywał swoich dni.A jeszcze komunistyczna swołocz podarowąła mu prezesurę. Jemu, prawie niepiśmiennemu chamowi, który swoje pracownice, harujące na pachołka bolszewii nazywał kurwami. Kula w pusty, łajdacki łeb Wiśniowskiego biegu dziejów by nie odmieniła,ale mielibyśmy satysfakcję, że oto o jednego bandytę mniej. I oto towarzyszu "do hm" walczyli Żołnierze Wyklęci.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-02-2012) do powyżej :
To ty jesteś po imieniu z panami Jaruzelskim i Kiszczakiem? To że komuniści darowali swoim synekury w postaci różnego rodzaju stanowisk jest tak samo oczywiste jak to że syropianowcy robili to ze swoimi totumfackimi. Różnica polega na tym że ci pierwsi dążyli do rozwoju kraju, a ci drudzy do rozgrabienia wszystkiego co po tych pierwszych zostało.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-02-2012) jedno pytanko :
Czy prezes vel bandyta Wisniowski miał coś wspólnego z wiceprezesem Zakładów Azotowych Wiśniowskim, (to było w latach dziewięćdziesiątych ) który później trafił do PGNIG i jak podawały media zarabial wtedy 500 zł za godzinę.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-02-2012) dla mnie to sa parobki :
Tak, mówię i piszę per " ty" o takich jak Kiszczak i Jaruzelski, ponieważ traktuję ich jak parobków.Czyli tak, jak sobie na to zasłuzyli obaj ci bandyci.Boleję nad tym, że podobnie jak bandytę Wiśniowskiego( choć ten był jednak bandziorem dużo niższej klasy, no cóż- prowinjusz, i półanalfabeta na dodatek)- nie dosięgła ich sprawiedliwość. Gdy przeczytałem( "do powyżej"), że komuniści " dążyli do rozwoju kraju" zrozumiałem, że mam do czynienia z osobnikiem zdradzającym objawy daleko posuniętego kretynizmu. Nie jest to jednak kretynizm zbyt zaawansowany: komunisci rzeczywiście dązyli do rozwoju kraju. Tyle, że Kraju Rad...Ale i to im nie wyszło.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-02-2012) do powyżej :
Ty masz kretynizm totalny. Czy wiesz kretynie ile w okresie tzw. komunizmu przybyło w Tarnowie bezpośrednio produkcyjnych stanowisk pracy? Nie handlowych,nie urzędniczych tylko właśnie produkcyjnych. Gdzie się one podziały? Dlaczego liczba mieszkańców Tarnowa od 1990 roku systematycznie spada? Kto i dlaczego rozpieprzył całkowicie ZPOW, Fruktonę, Tarkonfeks oraz pozostawił w stanie szczątkowym Zakłady Mechaniczne, Tamel, Hutę Szkła ? I ty debilu mówisz że "komuniści" dbali o rozwój Kraju Rad. Zacznij się leczyć na nogi. Parobkiem to ty byłeś jesteś i po wsze czasy będziesz.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-02-2012) ależ... :
...ja napisałem iz mam do cyznienia z osobnikiem zdradzającym zaledwie objawy daleko posuniętego kretynizmu, nie zaś z dobrze juz ukształtowanym kretynem.A to jednak różnica.Chyba jednak na korzyść tego "do powyżej". Widzże ze wstepnych ogledzin jedgo mysli,ze musiał sie całkiem niedawno naczytac o "ekonomii polityxcznej socjalizmu"- był kiedys taki przedmiot wykładany przez kretynów dla kretynopodo0bnych.I tam opowiadano o cudach tej socjalistycznej ekonomii.M.i n. o tzw."stanowiskach pracy", które każdemu tę pracę zapewniały.Oczywiście nie dodawsano,jakim cudem się to dzieje.A zdaiło sie np. tak,ze takie Azoty czy kopalnie produkowały i produkowały bez opamietania, tyle tego skoro zatrudniano tylu niepotrzebnie zupełnie)- a zbytu na to nie było.I nma pryzkład wegiel marniał na coraz wyzszych hałdach.Nie sprzedawano go,ale górnikom i tym z Azotów trzeba było płacić.Skad? Z budzetu! Dlatego na nic nie stgarczało pieniędzy i wszystko było szare, bylejakie,a ludzie zarabiali marne grosze, bo trzeba było płacić tym,którzy wytwarzali produkty zalegające magazyny.Taka była ekonomia polityczna socjalizmu.Ale czy osobnik o cechach kretyna jest to w stanie pojąć?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-02-2012) po co to? :
Po co te wykłady,skoro dyskusja toczyła się tu wokół postaci jednego z najwybitniejszych bandytów Tarnowa, tow.Wiśniowskiego.Prawda jest taka,ze zasługiwał na karę śmierci z rak polskich patriotów,ale niestety, nie wyszło.Próba obrony tamtych realiów przez " do powyżej" jest żałosna i rzeczywiście zasługuje na miano kretynizmu...A i tak możejy mówić o szczęściu, ze tacy jak " do powyżej" nie rządza.To dopiero byśmy mieli sielankę! Choc Tusk i jego ferajna są na dobrej drodze...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-02-2012) do powyżej :
A gdzie ty byłeś w tamtych czasach mądralo?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-02-2012) do ależ :
Jednak jesteś debilem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-02-2012) do powyżej :
Jako że zaistniało niedopowiedzenie, proszę spróbować wyjaśnić publiczności (cyt.) „Dlaczego liczba mieszkańców Tarnowa od 1990 roku systematycznie spada? Kto i dlaczego rozpieprzył całkowicie ZPOW, Fruktonę, Tarkonfeks oraz pozostawił w stanie szczątkowym Zakłady Mechaniczne, Tamel, Hutę Szkła ?”. Można by dodać jeszcze kilka(set) przykładów z innych stron Kraju Przywiślańskiego.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-03-2012) do powyżej :
Nazywając Polskę Krajem Przywiślańskim sam wydajesz o sobie opinię.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-03-2012) do powyżej :
Nie nazywam, tylko kontekstowo alegoryzuję naszą suwerenność ekonomiczną, bez której, zwłaszcza współcześnie, nie sposób myśleć o jakiejkolwiek innej.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl