Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Czy osoba dumna z dokonanych przez siebie aborcji i nie żałująca swoich wypowiedzi na ten temat, powinna być nadal autorytem od rozrywki i humoru ?    -   21/2/2012
Kolejne "czubaszki" (nie)przyzwoitości
Wybrałem się w miniony piątek na spotkanie autorskie z Marią Czubaszek, gwiazdą i jurorem sympatycznego skądinąd festiwalu kabaretowego PAKAdemia zorganizowanego przez TCK. Wybrałem się po to, aby dowiedzieć się - bezpośrednio od celebrytki - czy faktycznie jest dumna z dokonanych przez siebie aborcji i nadal uważa, że "to cudownie, że to zrobiła". Pytanie o intencje towarzyszące jej głośnym ostatnio wypowiedziom i pytanie o ewentualne wyrzuty sumienia, wydają mi się bowiem kluczowe przy dokonywaniu oceny zachowań M.Czubaszek. Nie zamierzałem i nie zamierzam jej potępiać za przyznanie się do zabicia swoich dzieci. Uważałem jednak, że muszę dać jej szansę na wycofanie się ze skandalicznych ocen tego aktu. Dotąd nie spotkałem bowiem osoby - uznawanej za zdrową psychicznie - która (nieżależnie od kontekstu) aborcję traktowałaby jako powód do dumy. Jeśli jednak Czubaszek nadal twierdziłaby, że "cudownie się stało" i "nie rozumiała" fali oburzenia, którą wywołała, to chciałem ją zapytać, czy nie uważa, że postawiła się poza nawiasem dotychczas uprawianego przez nią zawodu satyryka. O wyłączeniu się poza nawias społeczeństwa, w którym szacunek dla życia jest wartością podstawową, nie wspominając...

Ogloszenie

Nawet dla zwolenników bardziej liberalnych przepisów o dopuszczalności aborcji, których oczywiście spotykam w życiu i z którymi się spieram, było to dotychczas zawsze "mniejsze zło " ...
Tymczasem w wypowiedzi źródłowej (program "Uwaga! Kulisy sławy") jak i późniejszych komentarzach, pani Maria nie widziała w swoich czynach i słowach niczego, choćby w najmniejszym stopniu niestosownego. Wręcz przeciwnie, na pytanie dociekliwego dziennikarza TVN o to, czy chcąc przeprowadzić aborcje rzeczywiście nie miała jakichkolwiek skrupułów, odpowiedziała: Ależ oczywiście ! I nawet to dwukrotnie zrobiłam. A później mówiła dziennikarzowi, że nie tylko nigdy nie miała z tego powodu żadnej traumy, ale wręcz myślała sobie: "Boże, jak to cudownie, że to zrobiłam".
Oglądałem ten wywiad kilka razy i za każdym razem długo nie mogłem wyjść z osłupienia.
Naprawdę można nie mieć żadnych wyrzutów sumienia, odrobiny empatii i jeszcze sprzedawać swój życiowy zakręt, moment upadku moralnego, jako zwycięstwo, szczęście, "cud" ? I w dodatku poprzedzać takie wyznanie inwokacją do Boga ?
W późniejszych wywiadach Czubaszek przekonywała, że nie tylko można, ale wręcz trzeba !
Tłumaczyła swoje wypowiedzi i dokonywała ich analizy jak ideolog, polityk i lobbystka ... Nic dziwnego, że od razu podchwyciła jej "odważne słowa" główna relatywistka moralna kraju, niejaka Magdalena Środa oraz znajdująca się na liście płac przemysłu aborcyjnego (co prawomocnie przyznał niedawno sąd) pani marszałek Wanda Nowicka. Nie wiem, czy kiedykolwiek Czubaszek mówiła (to, co mówiła o aborcji i dzieciach), jako niedoszła prywatnie matka, ale na pewno szybko znalazła się lata świetlne od przedmiotu uprawianego przez siebie zawodu - czyli rozrywki i satyry.
Bo przecież nawet jej najbardziej zdeklarowanym obrońcom nie przyszło do głowy, że wspomniane wyżej wyznania są jakimś kabaretowym happeningiem...

Przyznaję, bardzo lubiłem kiedyś słuchowiska niechlubnej bohaterki tego felietonu. Jak jej zresztą powiedziałem w piątek, do pewnego stopnia wychowałem się na "trójkowych" audycjach w paśmie "Powtórka z rozrywki".
Podczas piątkowego spotkania nie byłem w stanie uśmiechnąć się ani przez chwilę. Zresztą większość anegdot, które towarzyszyły omówieniu obszernego książkowego wywiadu Artura Andrusa z Czubaszek, słyszałem już wiele razy. Nie odmawiając jej pewnych komicznych talentów, trzeba jasno stwierdzić, że gadająca - z narcystycznym zacięciem i samonakręcająca się z każdym wypowiadanym zdaniem - Maria Czubaszek, to już tylko cień autorki, piszącej niegdyś ciekawe i oryginalnie zabawne teksty. Podczas spotkania można było nawet odnieść wrażenie, że dziś tej celebrytce pozostało już tylko miałkie dogryzanie innym celebrytom, nie lubianym przez nią politykom, a teraz też wszystkim innym adwersarzom, którzy ośmielili się potępić jej ostatnie, gorszące publiczne zachowania.
W tym sensie się nie zawiodłem.
Przyszedłem przecież nie na spotkanie z satyrykiem, bo uważam, że na własne życzenie Maria Czubaszek przestała nim być w momencie, gdy tak ostentacyjnie zamieniła się w orędowniczkę legalizacji aborcji, eutanazji a nawet pozbawienia tych aktów "niezrozumiałej" już w XXI wieku negatywnej konotacji etycznej, stosowanej teraz tylko przez "zaściankowe", katolickie społeczeństwo "hipokrytów".
Przyszedłem, korzystając z okazji zadania bezpośredniego pytania osobie publicznej, poglądami bliskiej lewackim ideologom Ruchu Palikota, którego sympatycy stanowili zresztą większość na piątkowym spotkaniu. Nazywając aborcję "cudowną", fachowcem od "rozrywki" pani Maria przestała być na pewno. Tak, jak przestał nim być swego czasu - całkowicie słusznie - pewien amerykański komik, który nikogo wprawdzie nie zabił i swego czynu jednoznacznie nie pochwalał, ale nie wyraził wystarczająco stanowczo skruchy z powodu dokonanego w młodości gwałtu...
Gdyby tylko pani Maria skłonna była przyznać, że w tej całej swojej dumie z aborcji to się jednak zagolopowała, sprawa przedstawiałaby się inaczej. Próbowałem zadać jej pytanie, skłaniające ją do takiej autorefleksji ...
Nie udało się. Gdy zaledwie przypomniałem, że jest sprawczynią wielkiej medialnej burzy ostatnich tygodni, pani Czubaszek, nie czekając na jakiekolwiek pytanie, zaczęła udzielać "odpowiedzi". Grzecznie słuchałem, nie przerywając "odpowiadającej". Celebrytka zafundowała mi jednak aktualną wersję "powtórki z rozrywki", serwując kolejną ciężkostrawną potrawę złożoną ze wszystkich swoich tłumaczeń i tez, które znałem już z jej ostatnich wywiadów. Celebrytka, upewniwszy się wcześniej, że większość na sali stanowią jej ideowi poplecznicy, mówiła przez kilka minut niczym trybun ludowy.
W swojej "odpowiedzi" (podkreślam: na nie zadane jeszcze pytanie) pani Maria zaskoczyła mnie tylko jedną nową, powiedzmy - figurą retoryczną, której wcześniej w "czubaszkowych" wywiadach nie znalazłem. Otóż, odnosząc się do niedawnego komentarza Wojciecha Cejrowskiego - którego to zresztą komentarza nie przytoczyła nawet w większych fragmentach, poprzestając tylko na przypomnieniu jego apelu o modlitwę za siebie i konstatacji, że kolega po fachu się jej "czepia" - celebrytka stwierdziła coś w rodzaju: I co ja mam takiemu Cejrowskiemu, odpowiedzieć ? Że właśnie obawa przed urodzeniem się takiego Wojtusia może być przyczyną aborcji ?
Zdanie to skwitowane zostało entuzjastyczną salwą braw tłumku palikocianych sympatyków celebrytki.
Próbowałem zareagować, zadając pytanie, czy autorka tej wypowiedzi nie uważa, że przekracza kolejne "czubaszki"*, czyli granice przyzwoitości. I czy nie uważa, że ich świadome i wielokrotne przekraczanie pozbawiają prawa do wykonywania zawodu, który sama na początku spotkania jasno określiła ("jestem autorką rozrywkową, a nie pisarką czy dziennikarką") ?
W ferworze podniesionych głosów i głośnych protestów, które spotkały mnie ze strony jej popleczników, z niedługiej tym razem odpowiedzi Czubaszek zdołałem wychwycić tylko zdanie: "przecież wszystko to mówiłam jako osoba prywatna". Szans na dalszą polemikę jednak nie dostałem.
A chciałem się jeszcze odnieść przynajmniej do jednej kuriozalnej tezy Czubaszek, wielokrotnie zresztą przypomnianej przez nią na spotkaniu. Można ją streścić zdaniem: "uważam, że aborcja niechcianych dzieci jest z mojej strony aktem odpowiedzialności, w przeciwieństwie do nieodpowiedzialnego posiadania dzieci przez nie kochających je rodziców, rodzenia dzieci przez nieprzygotowane matki i ich krzywdzenia po narodzeniu". Wiem, że zabrzmi to dziwnie, ale jest w takim tłumaczeniu się coś optymistycznego...
Już sam fakt szukania "usprawiedliwień" może oznaczać, że celebrytka wbrew zatwardziałym twierdzeniom, że "niczego nie odwołuje", nie traktuje jak wizyty u dentysty zabiegu, który - przypomnijmy - polega na rozerwaniu na strzępy małych, żywych ciał swoich dzieci.
Łudziłem się, że znajdę potwierdzenie tej mojej cichej nadziei.
Choć oczywiście już tylko próba nadawania sensu aktowi odebrania komuś życia i zestawiania go z życiem co prawda ułomnym i obfitującymi w cierpienia, ale jednak danym i co do swej "jakości" ostatecznie nie przesądzonym (ileż to znam przykładów dzieci złych, "toksycznych" rodziców, które potem znalazły w życiu miłość) pokazuje bezmiar upadku moralnego, jaki prezentuje nam Maria Czubaszek.
W histerycznej, bez mała przedlinczowej atmosferze, jaką "wywołało" moje wcześniejsze pytanie (zadane spokojnie, w czasie nie przekraczającym minuty), uznałem, że nie ma sensu dokonywać na tym spotkaniu kolejnych prób polemiki z coraz bardziej zresztą poirytowaną bohaterką spotkania. Wkrótce się ono zresztą zakończyło.

Jego przebieg, niestety, potwierdził moje najgorsze obawy o:
- kondycję moralną gorszącej nas kolejnymi wypowiedziami gwiazdy mediów
- nieumiejętność jej przyznania się do błędu
- niechęć do wzbudzenia głębszej autorefleksji M.Czubaszek nad konsekwencjami swoich słów i czynów
(niepotrzebne skreślić).
Czy nad takimi zachowaniami publicznymi można przechodzić do porządku dziennego, bez reakcji ze strony obserwujących to zgorszenie osób ?
Nie mam żadnych wątpliwości, że nie można.
Dlatego też z kilkoma innymi osobami udałem się po spotkaniu przed kino Marzenie, gdzie każdemu zmierzającemu na kabaretowy wieczór z udziałem Marii Czubaszek, jako jurorem, wręczaliśmy ulotki, zawierającei m.in. cytaty z jej wypowiedzi i pytanie, na które odpowiedzieć sobie powinien już każdy widz, słuchacz i czytelnik indywidualnie:
Czy osoba dumna z dokonanych przez siebie aborcji i nie żałująca swoich wypowiedzi na ten temat, powinna być nadal autorytetem od rozrywki i humoru ?

Piotr Dziża

* Nawiązanie do tytułu książki ("Każdy szczyt ma swój Czubaszek"), która była pretekstem spotkania autorskiego z M.Czubaszek.

P.S.
Po spotkaniu, młody prezes tarnowskiego KoLibra, Piotr Gładysz, przekazał symbolicznie głównej bohaterce meetingu bilet lotniczy w jedną stronę na wyspy Kiribati (na zdjęciu ten właśnie moment). Zdaniem wręczającego, poglądy M.Czubaszek na temat życia człowieka są wręcz eugeniczne. Podczas wręczania biletu jedna z zachwyconych czytelniczek, stojących w kolejce po autograf, krzyknęła: "Brawo, ten młody człowiek jest bohaterem !". Nie jestem przekonany, że zdawała sobie sprawę z intencji tego bohatera, wysyłającego panią Czubaszek na odległą, egzotyczną wycieczkę w jedną stronę....
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 55)Dodaj komentarz
(21-02-2012) Ewa :
Piotr Gładysz, naczelny nieudacznik Tarnowa, żeby zaistnieć jest w stanie zrobić wszystko. Facet o jego poziomie intelektualnym nie powinien się w ogóle pokazywać publicznie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-02-2012) Precz i do EWY : :
Precz z ta babą z telewizji, nie dośc że nie ma dykcji, aparycji to pozwala sobie na tak liczne uwagi pod adresem innych jak by była divą a kim jest kazdy widzi.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-02-2012) anna_j :
"W histerycznej, bez mała przedlinczowej atmosferze, jaką "wywołało" moje wcześniejsze pytanie" - a czym był żałosny happening pod kinem jeśli nie "linczem"? Ulotkarze nie mieli nawet śmiałości odezwać się słowem do Czubaszek, kiedy ta mijała ich przy wejściu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-02-2012) fifi :
Po raz kolejny niektórzy mieszkańcy Tarnowa z panem prezesem na czele pokazali klasę prowincji , zachowanie typowe dla tłumów w beretach. Brawo Pani Mario, dla mnie Pani poczucie humoru i odwaga jest z najwyższej półki. Chylę czoła przed Panią i tym co Pani reprezentuje

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-02-2012) marta :
a o czym mieli jeszcze gadać z tą panią / Przecież Dziża był wcześniej na spotkaniu i chciał rozmawiać. Jeśli to nie jest oznaka szacunku dla człowieka chociaż jest bezwstydną osobą to co nią jest ? biorąc to pod uwagę podziwiam ich za bardzo spokojny protest i żałuje, że nie było mnie w Tarnowie. Czubaszek i anna_j mogliby sie uczyć od nich przyzwoitosci

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-02-2012) Mw :
dla anny_j nie żałosny byłby to protest gdyby poszarpali się z Czubaszek ? pytanie z ulotek skierowane było już do widzów a nie do Czubaszek. ona miała szansę na odpowiedź wcześniej i nadal nie widzi nic złego w nazywaniu zabójstwa czymś wspaniałym lepszym od "bezmyślnego" dawania życia. pozostaje się tylko modlić o tę staczającą się kobietę i zapatrzonych w nią aborterów

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-02-2012) Dziękuję :
Dziękuję panu Piotrowi za ten tekst i za odwagę zmierzenia się ze złem oko w oko. Są jeszcze ludzie, którzy nie chowają głowy w piasek gdy widzą jawno grzeszenie i nie muszą skakać krzyczeć sikać na przeciwników jak to robił motłoch na Krakowskim Przedmieściu

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-02-2012) hej hej :
tez nie cierpie babsztyla przeciez nie chodzi o to że powiedziała że zrobiła aborcje ale to ze jest z tego dumna. gdyby jakiś niemiec był dziś dumny z tego, ze palił zydów to też trzeba mu pozwolić na wolnosc słowa i zapraszać do kazdej stacji ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-02-2012) Do Ewy i nie tylko :
Dziwię się, że kobieta(?) pozwala sobie na słowa krytyki wobec P. Gładysza, który jako jeden z niewielu mial odwagę wysłac taką babę tam gdzie pieprz rośnie. Wstyd, wracaj Ewo do piekla bo z raju już się wyrzucili

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-02-2012) Ewa do powyżej :
Kto dał prawo Gładyszowi do wysyłania kogokolwiek gdziekolwiek? Kogo on reprezentuje w ty mieście? Przypominam że w Tarnowie mieszka obecnie ok.100 000 ludzi, a buraków związanych z Gładyszem jest ilu?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-02-2012) fifi :
brawo Ewa, ja też nie chcę żeby mnie reprezentował jakiś G.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-02-2012) do ewa i fifi :
a gdzie wyscie znalezli info ze piotrek reprezentował kogoś poza sobą samym i swoją organizacją ? nawet mnie nie reprezentował chociaz podzielam jego pogląd o tej strasznej pani. załosne jak chcecie sprowadzic dyskusje na manowce z braku jakichokolwiek argumentow

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-02-2012) Kiki :
Podziwiam Piotrka Gładysza, że miał odwagę! Odwagę wyrazić swój sprzeciw do poglądów tej Pani w bardzo zabawny, hmorystyczny sposób- a zarazem delikatny i subtelny! przeciez to w jej stylu- z humorem! Więc miejcie dystans do tego zdarzenia i dajcie mu spokój, bo i sama Czubaszek powinna mieć dystans z racji określenia się jako satyryk. Wy - My- Ja-wszyscy- nie mamy aż takiej odwagi, aby wyrazic publicznie i jasno swoje zdanie na temat pewnych zachowań ludzi, nie mamy na tyle odwagi, by pokazać iż się z czymś nie zgadzamy! Nie ważne w jakiej kwestii, bo może nie byłby to taki sam pogląd jak przełożonego lub bliskiej przyjaciółki! A tu proszę, jeśli ktoś jest bardziej odważny i to w całkiem kulturalny sposób, to odrazu mu sie przypisuje godność "buraka" czy zakłada "beret" na głowę!!! Litościiii!!!! Nie macie takiego prawa! trochę tolerancji! .....Brak jest młodych, którym się chce udzielać, byc aktywnym JUŻ, TERAZ, kiedy mógłby siedzieć w knajpie i pić piwo. Język macie niewyparzony jak po "proszkach niewiadomego pochodzenia"! Żal WAM, że pokazali młodego, ambitnego, odważnego chłopaka na zdjęciu! I dobrze- widocznie sobie zasłużył, a Ci co nie byli nie byli na miejscu tylko zużywają fotele i klawiaturę nagminnie- nie mają prawa głosu. Każdy mógł wręczyc Czubaszke bilet w jedną stronę, czy zaprosić ją na kawę lub nawet do swojego życia! Wstęp wolny! Opamietajcie się jadowici! Gładysz BRAWO!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-02-2012) ewa :
Piotrowie górą !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-02-2012) katolik :
Dla każdego katolika ta Pani to podwójna morderczyni

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-02-2012) do Ewa :
Oj babo babo, przecież tu chodzi przede wszystkim o postawę niedoszlych ( morderczyń) matek!! Pan Gładysz - chwała mu za to -mial odwagę zobić coś za Ciebie, chociaż nie wiem czy faktycznie jesteś kobietą bo matką napewno nie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-02-2012) Ewa :
Ja tego burka nie prosiłam aby coś za mnie zrobił. Dla kogo kobiety po aborcji są morderczyniami to są, a dla kogo nie są to nie są. Wszystkim "świątobliwym" przypominam pewien cytat " nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-02-2012) Legalny Banita :
Pomijając już wszystko. Dowcip jej się strasznie stępił. Nie widziałem ani nic śmiesznego ani inteligentnego w jej występie. Czym tu się zachwycać?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-02-2012) tak miedzy nami... :
...kobietami- to kto posuwał tego babsztyla, że musiało się toto potem abordować?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-02-2012) rrrrrrrrrrrrrr :
brawo pani czubaszek a klechy niech sie walą w dup... miedzy soba co bardzo to lubią pewnie ,pedofile zboczone ,nic im do tego ,plemnik i jajko to człowiek ??? trzeba byc debilem ze sreedniowiecza aby tak mysleć !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-02-2012) no tak :
Dowcip czubaszkowej z cejrowskim jest w stylu dwóch ostatnich komentarzy . Czego chcieć od internautów jak elyta daje takie wzorce ? tfu

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-02-2012) MAFIOSO :
Sądzeni będziemy nieuchronnie, przez Sędzię Sprawiedliwego, a jedyna nadzieja w Jego miłosierdziu, Bożym Miłosierdziu. Zatem „Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni” - nic to, w porównaniu do: „Biada tym, którzy zło nazywają dobrem, a dobro złem, którzy zamieniają ciemności na światło, a światło na ciemności, którzy przemieniają gorycz na słodycz, a słodycz na gorycz!”.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-02-2012) do MAFIOSO :
Tylko że kto co na co zamienia sądzić może jedynie stwórca. Zostaw mu więc tę prerogatywę i nie staraj się go wyręczać. Podobnie jak wszyscy inni do osądzania spieszący.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-02-2012) MAFIOSO :
Osądzanie czynów to jednak nie to samo, co osądzanie osoby. A to pierwsze, w obliczu publicznego faktu opisanego w powyższym felietonie, wydaje się być właściwym to tego, aby dawać świadectwo dla nazywania dobra dobrem, a zła złem. Jeśli posługujemy się cytatami z podstaw Wiary Katolickiej, to przypominam, że w tej (naszej) Wierze, dzieciobójstwo nienarodzonych ludzi jest złem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-02-2012) do powyżej :
Ale nie od początku istnienia (naszej) wiary lecz od wprowadzonego przez Piusa IX w 1869 roku dogmatu, tak więc to się może jeszcze zmienić zgodnie z wolą któregoś z następnych papieży.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-02-2012) MAFIOSO :
Nie sądzę, bo tak jak Bóg dwa tysiące lat temu dał kolejne, nowe przykazanie, aby się wzajemnie miłować, tak przez wieki, poprzez Papieży daje nam kolejne poruczenia, aby ludzie - przede wszystkim na skutek działań szatana - nie zatracili swojego człowieczeństwa, by godnie „być na Jego obraz i podobieństwo”. Pani M.Czbaszek, jak widać, nie doczekała się zmiany doktryny Kościoła, i najprawdopodobniej w ogóle tego nie oczekuje. Ja Jej nie osądzam, natomiast próbuje zrozumieć jej słowa. Z cytowanej, pisanej kursywą, sugestywnej wypowiedzi M.Czubaszek („uważam, że aborcja … itd.”) można by wnioskować, że pani Maria odpowiedzialnie nie chciała posiadać dzieci, które się w jej łonie poczęły, gdyż zapowiadało się na to, iż przyszli rodzice (w tym Ona) nie zamierzali (nie będą mogli/mogła) kochać poczętych dzieci, a jako nieprzygotowana do macierzyństwa matka, już w ciąży najwidoczniej dodatkowo wiedziała, że jej dzieci po narodzeniu będą lub mogą być z jakichś powodów (czy w sytuacji) krzywdzone. Nie będę dalej snuł domysłów … . Dobranoc.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-02-2012) Hodge :
Gładysz po uciszeniu Go przez widownię tak się zmieszał, że aż aparatu nie mógł schować do futerału. Ciekawostka to by była, gdyby chłopczyk się rozpłakał :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-02-2012) ot :
ot poziom merytoryczny adwersarzy na poziomie Hodge. Jak widać zdolność do wysławiania się jest jedynie oznaką zdolności do wysławiania się, czyli używania języka. Szkoda, że nie do czegoś więcej

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-02-2012) Hodge :
Co chłopcze, zabolało? Zaczyna się argumentum ad personam, bo "merytorycznych" już zabrakło? A może nigdy nie było...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-02-2012) ot :
Śmieszy mnie gdy ktoś, kto z braku argumentów posiłkuje się uwagami ad personam, zarzuca komuś używanie argumentów ad personam. Jak widać zdolność do wysławiania się jest jedynie oznaką zdolności do wysławiania się, czyli używania języka. Szkoda, że nie do czegoś więcej

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-02-2012) tenisistka :
Czy tak przystoi mówić publicznie polskiej kobiecie, że lepiej być zimną suką, niż matką Polką? Wiem, wiem, co powiedzą najwięksi spece od religii wśród antyklerykalnych pogan. W imię miłości bliźniego, należy bić brawa wszystkim zabójcom. Jasne?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-02-2012) GRAŻYNA :
To ja powiedziałam o bohaterskim młodym człowieku /na spotkaniu z Panią Marią/ - ale w mojej intencji było to złośliwe i zgryżliwe. Zareagowałam w ten sposób na "spontanicznie" wyreżyserowaną akcję .Na znak dany przez pana Dziżę w kolejce ustawił się pan Gładysz z zafoliowanym kartonikiem w ręce, natomiast pan Dziża zajął pozycję /nawet w przyklęku przed Panią Marią/ z aparatem fotograficznym aby uwiecznić to "przedstawionko". Słyszałam doskonale, jak młody człowiek wręczając "prezencik" powiedział , że jest to bilet w jedną stronę - aby w Polsce było jak najmniej takich osób jak Pani Maria. Ponieważ nie podobała mi się ta akcja, dałam temu wyraz swoją wypowiedzią, a ponieważ została błędnie odebrana przez pana Dziżę /a może i innych/ stąd mój wpis.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-02-2012) Karol :
Komentarze dotyczące przedmiotowego Tematu potwierdzają teze ę o zacietrzewieniu obu stron przy pełnym braku tolerancji dla merytorycznych argumentów. Apel do obu stron"więcej kultury !!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-02-2012) tarnowianka :
Brawo Pani Grażyno!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-02-2012) Kulisy wyreżyserowania akcji :
Ta "wyreżyserowana" akcja odbyła się już po zakończeniu spotkania i polegała na wyciągnięciu z futerału uprzednio spakowanego aparatu fotograficznego przez Piotra Dziżę. To szybkie wyciąganie nieprzygotowanego do pstryknięcia aparatu świadczy o głębokiej konspiracji, bo oczywiście nie o tym, że Dziża nie był wcześniej uprzedzany o zamiarze Gładysza. Pełnia "reżyserii" ujawniła się wtedy gdy fotograf poprosił Gładysza, aby wręczył kartonik z drugiej strony niż stała kilkuosobowa kolejeczka bo zdjęcie będzie lepiej skomponowane. Obserwowałem to z kilku metrów, na stojąco w 3 rzędzie. Nie ustawiałem się w kolejce, bo od pani Czubaszek oczekuję wyłącznie opamiętania, którego na spotkaniu nie było. Słyszałem okrzyk pani Grażyny i odniosłem takie samo wrażenie jak redaktor Dziża; pewnie na tej samej zasadzie co pani Grażyna widziała w działaniach dwóch Piotrów jakąś "reżyserię". Byłem potem świadkiem ich rozmowy w szatni, z której wynikało, że Gładysz nic nie wiedział o akcji ulotkowej pod Marzeniem i żałował, że gdzieś jest już umówiony ze swoją dziewczyną co nie pozwoli mu wziąć udziału. ale pewnie udawał bo wszystko sobie z Dziżą "wyeżyserowali" ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-02-2012) do powyżej :
Dziża jaki jest każdy widzi.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-02-2012) racja :
każdy widzi i nawet słyszy bo facet nie ukrywa się za anonimowymi docinkami tylko działa otwarcie i pod swoim nazwiskiem używa języka pozbawionego wulgaryzmów próbuje kulturalnie rozmawiać nawet z największymi przeciwnikami i stara się mówić im prosto w oczy to co myśli . rozumiem, że może być za to nienawidzony przez nie umiejących tak postępować przeciwników ale ta nienawiść zawiść, którą zbiera świadczy dobrze o nim a nie o tych, którzy wylewają na niego pomyje

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-02-2012) oj oj :
Dziża jest bardziej normalny od WAS i jak zauwazycie nie uzywa obleg na Czubaszek, tylko pisze artykuł na poziomie, wyraża swoje zdanie. A Wy LUDU sie lepiej zalogujcie na portalu fanklubu Pani Mariii.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-02-2012) Do Racja :
Popieram w pełni. Kultura w naszej prowincji nie popłaca. Wręcz irytuje. Potrzeba wulgaryzmów i obleg jak ta "EWA" paskudna- wysłowić sie biedactwo nie potrafi!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-02-2012) do powyżej :
Czy "racja" to Dziża, a "oj oj" to Poświatowski? Zapewne tak bo takich peanów ku czci Dziży to nawet jego własna mamusia by nie wymyśliła.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-02-2012) Kulisy ... :
Co ważne Dziża napisał artykuł już po tym jak powiedział w oczy Czubaszek to co myśli o Czubaszek i ulotki też wręczał już po tym jak się ta pani kolejny raz zachowała a nie przed swoim spotkaniem z nią

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-02-2012) do powyżej :
Ten Dziża to wprost ANIOŁ Szkoda że jeszcze żyje, bo można by wystąpić o beatyfikację.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-02-2012) Kulisy ... :
Wiem, że trudno ci zrozumieć, że jeszcze można spotkać kogoś kto wobec światopoglądowych adwersarzy postępuje fair a co do beatyfikacji to jak znam redaktora to uważa on że każdy z takich procesów trzeba przeprowadzać na podstawie trwałych osiągnięć i cudów ocenianych przynajmniej przez dwa pokolenia po śmierci

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-02-2012) ucieszony :
Po spotkaniu, młody prezes tarnowskiego KoLibra, Piotr Gładysz, przekazał symbolicznie głównej bohaterce meetingu bilet lotniczy w jedną stronę na wyspy Kiribati (na zdjęciu ten właśnie moment)........... No, naprawdę jestem pod wrażeniem! Pan Piotr Gładysz dołącza do działań wielu znakomitych poprzedników. Zacznijmy od Izabeli Kastylijskiej, która dała bilet w jedną stronę wszystkim hiszpańskim Żydom w Średniowieczu, następnie inni innowiercy dostawali bilety głównie do Ameryki, a potem to już poszłooooo!!!! Przed wojną faszystowskie, polskie organizacje wręczały Żydom bilety na Madagaskar. Wcześniej carowie Polakom na Syberię, a kulminacją był niejaki Adolf H., który bilety w jedną stronę rozdawał w ilościach hurtowych. Oczywiście Józef S. był w tym równie dobry- prawdopodobnie lepszy. Następnie Władysław zwany Wiesławem dał w 68 bilety reszcie pozostałych w Polsce Żydów, a Wojciech J., po 81, członkom Solidarności. Nieźle też szło naszym braciom Słowianom na Bałkanach w latach dziewięćdziesiątych, a z kolei Izraelczykom równo, od pięćdziesięciu lat. Bogata tradycja!!! I teraz niejaki Pan Gładysz, przy zachwycie Pana Dziży również wręcza „bilet w jedną stronę” Jak to rozumieć? Chyba prosto. Gdy my wygramy to biletów dodrukuje się sporo. Prawdopodobnie to nam chce przekazać Dziża z Gładyszem. Zapamiętajmy to!!!!! Zapamiętajcie to ci, którzy chcecie żyć wolni, którzy chcecie w życiu kierować się swoją mądrością i swoimi przekonaniami. Zapamiętajcie, bo Pan Diża i Pan Gładysz i ich pryncypałowie już rozeznają gdzie można dostać drukarki do biletów. Biletów w jedną stronę.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-02-2012) racja 2 :
ucieszony ma rację, zamiast wręczenia atrapy biletu w jedną stronę na piękne wyspy trzeba się uczyć od Czubaszek pozbywania się problemów , w dodatku nie chcianych . Trzeba od razu wziąć i zamordować powód problemu jak zrobiła to pani Czubaszek i z dumą potem oświadczyć jak to cudownie, że to zrobiliśmy "

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-02-2012) WIR :
Równoważmy. Jeżeli KK nie widzi nic zdrożnego w nie płaceniu podatku jak reszta społeczństwa za swoje usługi , jeżeli nie widzą potrzeby otwartego dialogu w sprawie homoseksualizmu i pedofili w KK bo twierdzą , że to ich sprawa. To dlaczego od Czubaszek oczekujeta przejrzystości i publicznego żalu za grzechy. W średniowieczu w całej Europie spalono tysiące kobiet podejrzewanych o czary, czy któryś z obwieszonych złotem purpuratów wyraził żal? Jak niby instytucja moralnoci ma moralność w d to fuck off od życia ludzi.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-02-2012) i pomyślec.... :
...że gdyby mamusia pani Czubaszek zdobyła się na aborcję, to byśmy nie musieli się na tym forum wypowiadać.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-02-2012) aniwo :
ja Ci dam nazywać mnie - uczestnika spotkania z autorką książki -"palikocianym sympatykiem celebrytki". mam nadzieję, że się jeszcze spotkamy....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-02-2012) ech :
Ta afektacja z którą swój post popełnił ucieszony i ten logiczny wywód - bezcenne. Z kolei wir powtarza sączone przez komunę mity o kościele w średniowieczu. Mój drogi, choć się zdarzało, to palenie na stosie i inne atrakcje nie były specjalnością kościoła katolickiego. A złapany przestępca modlił się, by trafić w ręce Świętej Inkwizycji, która orzekała także w sprawach "świeckich", tam gdzie nie było "świeckiego" sądu - bo otrzymywał niespotykane w tamtych czasach prawa w zakresie obrony i dowodzenia winy, a wyrok był łagodniejszy, częstokroć była to pokuta

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-02-2012) teresa :
dziekuje panie piotrze ze ujal sie pan za nienarodzonyni dziecmi to straszne co powiedziala pani czubaszek ta kobieta napewno nie ma sumienia bede sie za nia modlic

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-02-2012) MAFIOSO :
Rzeczony one way ticket w istocie jest ci on MIĘDZY-NARODOWY.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-02-2012) do ech :
Dziękuję za wyręczenie. Mam nadzieję, że pisząc o logicznym wywodzie po afektowanym wywodzie ucieszonego masz na myśli odpowiedź kogoś o nicku "racja2" bo to faktycznie był strzał w dyszkę i po prostu zmiażdżył ucieszonego . A co do palenia czarownic to za 95 % tych stosów w historii Europy i za 100% stosów w obu Amerykach odpowiadają protestanci a nie katolicy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-02-2012) do racja 2 :
Ukłony, piękne miażdżitsu. Na pochwałę ucieszonego zasłuży się tylko w sposób, o którym piszesz.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-02-2012) ucieszony :
Tak chłopaki, czuję się zmiażdżony i w pokorze czekam na bilet, a potem już biegnijcie bronić piękna, miłości i prawdy ! i życia oczywiście! i życia! Tylko se bejzbola nie zapomnijcie, albo chociaż parasolki ! Albo se pożyczcie od kiboli, tfu znaczy się od Młodych Pisowskich Patriotów..

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-04-2012) Radioman :
Chciałbym stanąć w obronie pani Marii. Wydaje mi się, że jest ona tylko ofiarą systemu komunistycznego. Bardzo jej współczuję, lecz jako kobieta porzucona (faktycznie, czy mentalnie) przez ojca swych nienarodzonych dzieci, ponosi mniejszą część odpowiedzialności za ich zabójstwo. Gdyby spotkała się kiedykolwiek z fenomenem Miłosierdzia Bożego, to dziś broniłaby się przed odczuwaną podświadomie sprawiedliwością za dokonane w życiu wybory, przez rozpowszechnianie wśród młodych ludzi wiedzy o istnieniu okien życia. Uważam, że w każdej sytuacji, a szczególnie w takich przypadkach największą odpowiedzialność ponoszą mężczyźni. I nieszczęśliwe te kobiety, które tę przyrodzoną "mężom" cechę próbują im odebrać. Polecajmy Marię Opatrzności Bożej. P.S. Pozdrowienia dla pana Piotra, który dla mnie tutaj "jest i postępu światłym chorążym i jest oświaty jasnym kagańcem" (za ś.p. A. Waligórskim). Korci mnie jeszcze zadedykować panu Piotrowi strofę z Asnyka: "Dziś nie przestajmy czcić świętości swoje I przechowywać ideałów czystość; Do nas należy dać im moc i zbroję, By z kraju marzeń przeszły w rzeczywistość."

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl