Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   XXII Tydzień Talentów zakończony   -   15/11/2004
W Tarnowie zakończył się XXII Ogólnopolski Festiwal "Tydzień Talentów". Przed publicznością wystąpili młodzi wykonawcy, którzy stoją u progu artystycznej kariery, a także laureaci prestiżowych konkursów, wracający do Tarnowa ze wspomnieniami udanego debiutu.

Ogloszenie

Komisja Oceniająca postanowiła rekomendować do specjalnej promocji: Marcina Zdunika, Roberta Bartoszewicza, Mariannę Szadowiak, Michała Pietrzaka, Agatę Jeleńską i Adama Krzeszowca. Promocja - jak zaznaczono w werdykcie- obejmować będzie, recenzje krytyków muzycznych.

Wiolonczelista Marcin Zdunik otrzymał nagrodę-stypendium im. Anny Knapik ufundowane przez Stowarzyszenie Muzyczne PRO ARTE oraz zaproszenie do udziału w koncercie poświęconym Annie Knapik. Pianista - Michał Pietrzak - już dzisiaj został zaproszony do udziału w Festiwalu "Mistrzowskie wieczory" w Kąśnej Dolnej 2005, skrzypek Robert Bartoszewicz wystąpi w koncercie inaugurującym XX Muzyczne Spotkania u Paderewskiego w Dworku w Kąśnej Dolnej. Wśród nagrodzonych znalazła się także skrzypaczka Marianna Szadowiak, która powtórzy swój występ przed tarnowską publicznością w przyszłorocznej edycji festiwalu "Tygodnia Talentów", w koncercie "Tarnowskie powroty".

Komisja Opiniująca przyznała także stypendium ufundowane przez starostę tarnowskiego dla najbardziej obiecującego tanowskiego talentu - Igorowi Lipińskiemu - uczniowi Zespołu Szkół Muzycznych w naszym mieście. Dyplomy rekomendacyjne otrzymali: skrzypaczka - Agata Jeleńska i wiolonczelista - Adam Krzeszowiec.

Od tej pory krytycy muzyczni, tak jak zapowiedzieli, przyglądać się będą drodze artystycznej swoich "podopiecznych". Po debiucie w Tarnowie czekają ich równie emocjonujące występy, ale przede wszystkim praca, bez której niewyobrażalny jest sukces. Występ przed publicznością, wyróżnienia, dobre recenzje są dopingiem do tej pracy.

Koncert "Tarnowskie powroty", w którym występują muzycy z pewnym dorobkiem artystycznym, świadczy o tym, że tarnowski festiwal jest ważnym wydarzeniem u progu kariery.
Krzysztofa Bik-Jurkow
(fot. TOPOL)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 3)Dodaj komentarz
(16-11-2004) Aki :
gratuluje Igiemu :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-11-2004) edzio :
cos cienko przedziecie ostatnio, dzis jest 17 listopada a tu zadnych nowych wiesci, nie mowiac ze wczoraj stronka wogole nie dzialala

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-01-2005) mellory :
widac ze kryrycy muzyczni na festivalu w tarnowie sa pionkami swojej profesji dajac jakakolwiek nagrode dla marianny szadowiak. Uwazam ze w grze na skrzypcach przede wszystkim liczy sie dzwiek i intonacja a ona zadnej z tych cech niestety (albo stety) nieposiada. Na miejscu organizatorow powaznie zastanowilbym sie nad zmiana kadry odpowiadajacej za recenzowanie koncertow tarnowskiego festivalu poniewaz widze ze latwo daja sie omamic nieobiektywnej ,ludbiacej tylko osoby ktore bardzo zabiegaja o jej wzgledy (potocznie nazywa sie to bardzo nieladnie) Jadwigi Kaliszewskiej ,ktora (dla przypomnienia) rowniez wchodzila w sklad komisji.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947