To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  O bogatej ofercie edukacyjnej, sukcesach i braku zamiarów likwidacyjnych w powiecie    -   24/2/2012
Klasy dla strażników (granicznych i ... więziennych)
Nowe kierunki kształcenia w szkołach ponadgimnazjalnych, informacje o przekazaniu działki dla tarnowskiej PWSZ i perspektywy rozbudowy siedziby Pogotowia Ratunkowego to jedne z tematów konferencji zorganizowanej 22 lutego br. w Starostwie Powiatowym w Tarnowie. W konferencji zorganizowanej przez Starostę Tarnowskiego uczestniczyli m.in. dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych z Wojnicza, Tuchowa oraz Skrzyszowa, którzy przedstawili wycinek bogatej oferty edukacyjnej przygotowanej na rok szkolny 2012/2013 w szkołach powiatu tarnowskiego. Edmund Juśko, dyrektor Wydziału Edukacji, podkreślał, że w Starostwie nie ma planów likwidacji placówek oświatowych.

Ogloszenie

I tak np. w Wojniczu m.in. powstanie klasa dla przyszłych strażników granicznych, w Ryglicach dla służby penitencjarnej, a w Skrzyszowie klasa technikum spedycyjno-handlowe. Jak podkreśla prof. Edmund Juśko, dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego, pomimo złej sytuacji finansowej szkolnictwa w naszym kraju, żadna szkoła ponadgimnazjalna w powiecie tarnowskim nie zostanie zlikwidowana, a starania czynione przez poszczególne placówki sprawią, że oferta szkół ponadgimnazjalnych w powiecie tarnowskim, będzie bogata i atrakcyjna.

Posłuchaj wypowiedzi dyrektora Edmunda Juśko :Posłuchaj, co o ofercie Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu, z uwzględnieniem nowego profilu dla "graniczników", mówi starosta tarnowski Mieczysław Kras i p.o. dyr. szkoły Magdalena Janus :Posłuchaj, co o ofercie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Skrzyszowie, mówi dyr. Marek Wróbel :Podczas konferencji, wicedyrektor tuchowskiego Liceum Barbara Zagórska informowała również o ostatnich sukcesach uczniów tej placówki (m.in. awansie jednego z nich do finału ogólnopolskiego konkursu wiedzy o astronomii).
Szkoła utrzymuje wysoki poziom nauczania, które odwiwerciedlają najlepiej liczby: 100 % zdających maturę i ponad 95 % kontynuujących naukę na studiach wyższych !
Posłuchaj wypowiedzi dyrektor B.Zagórskiej :

Wicestarosta Mirosław Banach, nawiązując do tematyki edukacyjnej, poinformował o decyzji Rady Powiatu Tarnowskiego, dotyczącej bezpłatnego przekazania działki dla Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie na potrzeby rekreacyjno-sportowe. Jak zauważa wicestarosta Mirosław Banach, na tarnowskiej PWSZ studiują w dużej mierze uczniowie z powiatu tarnowskiego, zatem przekazanie tej działki, to skromny wkład powiatu w rozwój największej wyższej uczelni w naszym regionie.Foto: www.powiat.tarnow.pl
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, October 5, 2022 17:59:44
IP     : 44.201.95.84
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html