To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Poseł PiS M. Wojtkiewicz interweniuje u wojewody ws. dyspozytorni karetek w Tarnowie    -   24/2/2012
Poselska interwencja
Michał Wojtkiewicz, poseł PiS w liście do Jerzego Millera, Wojewody Małopolskiego interweniuje w sprawie dyspozytorni karetek w Tarnowie. Poseł niepokoi się informacjami, jakoby całe województwo miała obsługiwać jedynie dyspozytornia w Krakowie, co stawiałoby pod znakiem zapytania jej wydolność. Według dotychczasowych, dawno poczynionych ustaleń, miały bowiem funkcjonować dwa ośrodki powiadamiania medycznego, w tym jeden zlokalizowany w naszym mieście. Treść listu prezentujemy poniżej.

Posłuchaj wypowiedzi posła PiS Michała Wojtkiewicza :

Ogloszenie
>

”Samorząd Powiatu Tarnowskiego gotowy jest do wznoszenia budynku dla scentralizowanej dyspozytorni medycznej, bo Pana poprzednik na tym stanowisku wytypował Tarnów na siedzibę przyszłego dużego centrum dysponowania karetkami i zespołami medycznymi w części Małopolski. Zabezpieczona jest działka pod inwestycję, zgromadzone są niezbędne pozwolenia. Starostwo Powiatowe przygotowało również dokumentację techniczną, na którą wydało pieniądze z własnego budżetu.
Niestety, niepokojące są informacje, że wszelkie prace przygotowawcze do rozpoczęcia inwestycji i urządzenia stanowisk dyspozytorskich mają zostać wstrzymane, bo jeszcze nie zapadła decyzja o tym, że scentralizowana dyspozytornia medyczna w Tarnowie na pewno będzie istniała.

Panie Wojewodo! Decyzja taka już zapadła, a z planami podziału województwa na dwa ośrodki, jeśli idzie o powiadamianie medyczne, czyli na Kraków i Tarnów, samorządowcy tarnowscy szczegółowo dawno temu zostali zapoznani. Zupełnie więc nie rozumiem, dlaczego Pana urzędnicy mówią, że rozszerzać będą na razie tylko dyspozytornię w Krakowie. Przecież nie obsłuży ona całej Małopolski, bo to za duży obszar, a Tarnów jest drugim co do wielkości miastem w województwie i to właśnie tutaj druga dyspozytornia powinna być, jak zresztą właściwie planował Pana poprzednik, który osobiście obejrzał teren, na którym ma być zlokalizowana.
Zwracam się do Pana o podtrzymanie uzgodnień poczynionych z samorządowcami z Tarnowa i dofinansowanie rozbudowy Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego, by od 1 stycznia przyszłego roku mogło tutaj bez przeszkód funkcjonować nowoczesne centrum rozdysponowywania karetek pogotowia.”


Z poważaniem,
Michał Wojtkiewicz
Poseł na Sejm RP

MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, October 2, 2022 22:39:47
IP     : 100.25.42.211
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html