Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Każdy może przeanalizować zużycie ciepła w swoim budynku!    -   24/2/2012
Internetowy MPEC
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej stworzyło innowacyjne w skali kraju narzędzie internetowe umożliwiające odbiorcom ciepła przeprowadzanie analiz zużycia ciepła w budynkach mieszkalnych w Tarnowie ogrzewanych z miejskiej sieci ciepłowniczej – poinformował oficjalny portal miasta Tarnowa. Poniżej – szczegółowe in formacje.

Ogloszenie
>

Nowy portal analiz zużycia ciepła umożliwia odbiorcom m.in.:
- przeprowadzanie analiz zużycia ciepła przez budynek w poszczególnych miesiącach roku,
- porównanie zużycia ciepła analizowanego budynku z innymi budynkami w mieście m.in. posiadającymi najwyższy i najniższy poziom efektywności energetycznej,
- analizę wpływu przeprowadzonych prac termomodernizacyjnych budynku na spadek poziomu zużycia ciepła,
- porównanie stopnia zużycia ciepła przez budynki wybudowane w tej samej technologii w sytuacji, kiedy jeden z nich został poddany termomodernizacji.
-Namawiam mieszkańców do korzystania z tego unikatowego narzędzia, dzięki któremu mogą mieć oni wpływ na przyszłość zamieszkiwanego budynku. Zachęcam nie tylko do dokonywania własnych analiz oceny efektywności ciepła w danym bloku, ale i do ścisłej współpracy z zarządami spółdzielni skutkującej podejmowaniem inicjatyw termo modernizacyjnych. Powodują one ogromną oszczędność, za ciepło płaci się po prostu dużo mniej – mówi prezydent Ryszard Ścigała.

Na stronie znaleźć można ponadto porady jak racjonalnie zarządzać ciepłem oraz informacje o wpływie racjonalnej gospodarki energią cieplną na obniżenie rachunków za ogrzewanie. Wejście do portalu analiz zużycia ciepła dostępne jest ze strony internetowej Spółki www.mpec.tarnow.pl.
We współpracę z MPEC Tarnów zaangażował się także Miejski Rzecznik Konsumentów, który w oparciu o dyrektywę 2006/32/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 5 kwietnia 2006 roku w sprawie efektywności końcowego wykorzystania energii i usług energetycznych oraz uchylająca dyrektywę Rady 93/96/EWG, zobowiązał Spółkę do prowadzenia transparentnej polityki informacyjnej w obszarze zużycia ciepła w budynkach mieszkalnych ogrzewanych przez MPEC Tarnów. Dyrektywa 2006/32/WE mówi miedzy innymi o tym, iż „w celu umożliwienia użytkownikom końcowym podejmowania decyzji dotyczących ich indywidualnego zużycia energii, w oparciu o pełniejszą wiedzę, powinni oni otrzymywać odpowiednią ilość danych o tym zużyciu oraz inne istotne informacje, takie jak informacje o dostępnych środkach poprawy efektywności energetycznej, porównanie profili użytkowników końcowych”.
Dodajmy, że Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Tarnowie od 2009 roku prowadzi kampanię promocji racjonalnej gospodarki ciepłem oraz popularyzuje zasady poprawy efektywności energetycznej budynków mieszkalnych w celu zmniejszenia zużycia ciepła przez odbiorców, a tym samym obniżenia kosztów ogrzewania przy zachowaniu komfortu cieplnego.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947