Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Parlamentarzyści Solidarnej Polski o rządach PO i budżecie    -   27/2/2012
Sto dni Donalda Tuska
Problemy z dostępem do leków, ACTA, kwestia podnoszenia wieku emerytalnego, fatalne wykonanie inwestycji drogowych – to tematy poruszone na piątkowej (24 lutego) konferencji prasowej parlamentarzystów Solidarnej Polski, podsumowującej „sto dni” drugiej kadencji rządów Platformy Obywatelskiej. Podczas konferencji z udziałem posła Józefa Rojka, Jana Ziobro i senatora Macieja Klimy, jako nierealne określono założenia tegorocznego budżetu państwa.

Ogloszenie
>

Jak wspomniał poseł Józef Rojek, w Sejmie nie przyjęto ponad 340 poprawek zgłoszonych do projektu budżetu państwa na rok 2012. Głosami koalicji rządzącej odrzucono także poprawki dotyczące ciągów komunikacyjnych w regionie tarnowskim i wydatków przeciwpowodziowych. Zdaniem posła, gdyby Donald Tusk podczas kampanii wyborczej mówił o tym, co „dzieje się” dzisiaj, podział polityczny na sali sejmowej wyglądałby obecnie zupełnie inaczej. -Pamiętam, że na dwa tygodnie przed wyborami cena benzyny 95 na stacji PKN Orlen została obniżona o dwadzieścia parę groszy do poziomu 4,99 zł, a zaraz po wyborach skoczyła do 5,47 – więc to również był element kampanii wyborczej - dodaje poseł.

Posłuchaj fragmentów pierwszej części konferencji prasowej – ocena 100 dni rządu Donalda Tuska (mówi senator Maciej Klima) :Z kolei senator Maciej Klima mówił m.in. o wyjątkowo krótkiej dyskusji nad budżetem, jaka miała miejsce w Senacie. Jego zdaniem przyjęte założenia – PKB 2,5 procent, inflacja 2,8 procent, a bezrobocie 12, 5 procenta – są kompletnie nierealne. -Przy tych wskaźnikach wzrostu PKB nie ma możliwości utrzymania bezrobocia na prognozowanym poziomie. W ubiegłym roku mieliśmy wzrost na poziomie 4 procent, bezrobocie na koniec roku miało wynosić 10 procent, a w styczniu mamy 13 procent i wynosi 2 mln 100 tys. obywateli. Bezrobocie będzie w tym roku wzrastało. Z kolei odnośnie inflacji warto zauważyć, że przez ostatnie 6 miesięcy jej wskaźnik nie spadał poniżej 4 procent - mówi senator. I niepokoi się, że wydatki na szereg instytucji państwowych pozostają na niezmienionym poziomie, wobec czego stają się z roku na rok coraz niższe, ze względu na inflację. M. Klima zwraca też uwagę na spadające w ten sposób od 2-3 lat środki na armię czy służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo (w szczególności na służby specjalne), służby odpowiedzialne za rozpoznawanie zagrożeń zewnętrznych i wewnętrznych - co jest szczególnie niebezpieczne w kontekście zbliżających się mistrzostw Euro 2012. Jego poprawki dotyczące podniesienia budżetu w tym zakresie o wskaźnik inflacji przepadły, tymczasem gdyby wydarzyła się podczas mistrzostw jakaś tragedia, odpowiedzialność za nią spadnie na rząd, gdyż – jak pamiętamy – współodpowiedzialność BOR za przygotowanie wizyty w Smoleńsku i smoleńską tragedię, tłumaczy się dziś niedofinansowaniem Biura Ochrony Rządu. W projekcie tegorocznego budżetu zastanawiające są również wydatki związane z polską prezydencją, która jak wiadomo, dawno się zakończyła. Mniejsze środki po raz kolejny przeznaczone są na wyższe szkolnictwo medyczne.
-Trzeba wiedzieć, że ten budżet zbudowany jest przede wszystkim na podatkach pośrednich, a te są bardzo labilne w zmiennej sytuacji gospodarczej. Ten rok będzie nieprzewidywalny. Ostatnie dwa miesiące – ale też i poprzednia kadencja – pokazują, że obecny rząd nie tylko nie spełnia swoich przedwyborczych założeń, ale też nie jest nawet dobrym administratorem - konkluduje senator.

Posłuchaj fragmentów konferencji prasowej poświęconych przede wszystkim budżetowi :Podczas drugiej części konferencji prasowej dziennikarze pytali m.in. o to co łączy i co dzieli Solidarną Polskę i PiS. Przy okazji senator jako główne zagrożenie obecnej sceny politycznej wskazywał Ruch Palikota, „wykazujący pewne elementy anarchii”. Z kolei poseł J. Rojek zapytany o Tarnowski Zarząd Dróg Miejskich stwierdził, iż on by go nie likwidował; istotny jest natomiast właściwy nadzór nad realizowanymi inwestycjami. Ja z kolei pytałem o realność zgłaszanych przez Solidarną Polskę poprawek – albowiem nie sztuka zgłaszać poprawki, które nie mają realnych podstaw. Parlamentarzyści podkreślali wysoką jakość tych poprawek i argumentowali, iż wskazują zarówno ich koszt, jak i źródło pozyskania środków.
Natomiast wymijająco parlamentarzyści (włączając w to także posła Jana Ziobro) odpowiadali na moje pytanie o niespotykaną w ostatnim czasie falę samobójstw, zniknięć, wypadków i zgonów wśród ważnych w państwie osób i kluczowych świadków w różnych postępowaniach (włączając w to „zatańczenie się na śmierć” pewnej osoby tuż przed złożeniem istotnych zeznań).

Warto też zaznaczyć, że Solidarna Polska ostatecznie ukonstytuuje się jako ugrupowanie polityczne na kongresie, w dniu 24 marca.

Przy okazji konferencji parlamentarzyści zaprosili mieszkańców regionu na spotkanie z liderami Solidarnej Polski (z udziałem Zbigniewa Ziobro): odbędzie się ono 3 marca (sobota) w Miejskim Domu Kultury w Bochni o godz. 11:00, w Sali Lustrzanej w Tarnowie o godz. 13:30, w budynku OSP w Szynwałdzie (gm. Skrzyszów) o godz. 16:00 i w Centrum Kulturalno - Bibliotecznym w Brzesku o godz. 18:00. O spotkaniu tym będziemy jeszcze informowali w osobnej wiadomości.

MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 14)Dodaj komentarz
(27-02-2012) Do Posła Rojka :
Panie Posle mam pytanie : czy zdrada to takie typowo polskie czy tarnowskie zachowanie ? jakoś nie moge nigdzie znaleść wyjasnienia? ponoć kto pyta nie błądzi ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-02-2012) Partia ? :
No to co jeszce robi w klubie PiS jacek łabno? podpisał lojalkę ? jeśłi nie to do widzenia i to szybko powinni go tak potraktowac.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-02-2012) ciekawy :
Ciekawe czy Jacek Łabno wyciągnie kilku Radnych z klubu PiS , co oczywiście zależy od samych radnych czy są twardziele i pamiętają jak krytykowali J.Rojka za wyjście z klubu PiS zaraz po wyborach. Wyborcy do dziś nie mogą J.Rojkowi tego wybaczyć i nie wybaczą .Zobaczymy jak radni się zachowają czy pójdą za J Łabno < który o mało co nie dostał rózgi w rozdaniu Temii>

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-02-2012) ciekawy :
Ciekawe czy Jacek Łabno wyciągnie kilku Radnych z klubu PiS , co oczywiście zależy od samych radnych czy są twardziele i pamiętają jak krytykowali J.Rojka za wyjście z klubu PiS zaraz po wyborach. Wyborcy do dziś nie mogą J.Rojkowi tego wybaczyć i nie wybaczą .Zobaczymy jak radni się zachowają czy pójdą za J Łabno < który o mało co nie dostał rózgi w rozdaniu Temii>

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-02-2012) ucieszony :
Wychodzi na to, że Rojek postawił znowu na złego konia. Czas biegnie szybko, trzeba by cudu aby poparcie dla SP zaczęło oscylować w granicach progu wyborczego. Co więc Rojkowi zostanie? Proste. Włosiennica na kark i na Plac Rybny. Może go i nawet przywrócą, ale bez gwarancji konfitur. Ma on pewną wartość dla Pis, bo ciemny lud Pis nie ma pojęcia o Rojkowych wpadkach i "zdradach" i głosuje na nazwisko -vide młody Ziobro. W tej opcji Rojek ma jeszcze około roku aby zacząć się kajać. Ale jest jeszcze druga opcja. Kaczyński zrozumiał, że przegiął i że sam już niczego nie ugra, dlatego dał jasny przekaz dla Ziobry, że nie chce zostać prezydentem. Powstała zatem przestrzeń dla powrotu Ziobrystów. Zobaczymy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-02-2012) Judasz :
Proponuję by ci co zdradzili zachowali sie jak Judasz, to jedyne wyjście bo srebrniki sejmowe nie zawsze sie opłacaja

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-02-2012) mieszkaniec :
Ten jazgot platfusów i ich kolesiów na Rojka, to nic innego jak odreagowanie że jako jedyny poseł z regionu ściga i ujawnia przekręty PO-paprańców. Ziobro wróci na białym koniu, a łobuzy będą kuci w kajdanki.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-02-2012) do mieszkańca :
To co piszesz to wcale mnie nie dziwi. Klimy, czy innych z PS nie atakują bo nie znają Tarnowskiego środowiska i układów, a Rojek ten układ i tych drani zna jak starego pieniądza. Jazgoczą bo się boją zmian które nadchodzą. Mam nadzieję że PIS przy pomocy PS rozwalą postkomunistyczne układy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-02-2012) Marcel :
Zamiast się ciągle uczyć - żyjmy normalnie, kulturalnie, uczciwie. Co? Życie tak szybko mija. Nie popieram PO, ale to władza wykonawcza - Nam służyć mają. Zamiast jadu lepiej się wziąć do roboty np w kampanii wyborczej, np dobrze (tzn przede wszystkim uczciwie) wypełniając swoje zadania. Nie da rady? Tak/a słaby/a? Mocny w gębie?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-02-2012) idiota :
I tak ta cała SP wróci wcześniej czy później do PiS. Przecież aż się trzęsą.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-02-2012) do idioty :
wróci ale w koalicji rządzącej

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-03-2012) tolik :
Panie pośle Józefie ktoś głosował na pana a pan co zrobił. Stracił pan zaufanie ludzi jak czyta pan te posty to co sobie myśli, jak kładzie się spać. Bo wyborcy na pewno są oszukani.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-03-2012) do Rojek :
Oddaj mandat PiSowi bo tylko dlatego głosowalismy na rojka. To juz całkiem honorowo zachowali sie ludzie z PJN, odeszli przed wyborami i zmierzyli sie w czystej walce wyborczej, a ci nie, wykorzystki logo PiS do końca i odeszli jak trezba było tworzyć klub parlamentarny PiS. Panie posle w Japoni i II Rzeczypospolitej wyjściem byłi tylko sepuku.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-03-2012) any :
do Marcela : ile ty masz chłopie lat - i gdzie się uczyłes bo widać po Twoim wpisie, ze niewiele rozumiesz z tego co się dzieje w polityce i rergionalnej i tej "dużej"

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl