Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Partnerstwo dla Edukacji Miasta Tarnowa   -   18/11/2004
UNDP (Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju) wspólnie z PKN ORLEN S.A. i Samorządami Lokalnymi realizuje w ośmiu miastach w Polsce projekt budowy Parnerstw Publiczno-Prywatnych. W Tarnowie realizowany będzie projekt pod nazwą Partnerstwo dla Edukacji Miasta Tarnowa. Wczoraj odbyło się pierwsze spotkanie osób i instytucji zaintresowanych we wdrażaniu programu, dziś w ratuszu podpisano zaś umowy między partnerami.

Ogloszenie
>

Wczoraj w Urzędzie Miasta odbyło się pierwsze spotkanie osób reprezentujących różne środowiska, którym sytuacja edukacji w Tarnowie nie jest obojętna. Była to jednocześnie inauguracja projektu budowy partnerstwa międzysektorowego wokół strategii edukacji. Głównymi partnerami w tym projekcie są Urząd Miasta Tarnowa i Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP), która podobne partnerstwa we współpracy z PKN Orlen realizuje w 9 innych miastach w Polsce. Tarnów jest jednak pierwszym i jedynym dotychczas miastem, gdzie projekt budowy partnerstwa międzysektorowego będzie dotyczył edukacji. Wspólna inicjatywa Urzędu Miasta i UNDP spotkała się z zainteresowaniem i poparciem ze strony Ministerstwa Edukacji i Sportu, a Podsekretarz Stanu Anna Radziwiłł zwróciła się do UNDP z prośbą, aby na bieżąco informować ją o przebiegu procesu.

W ciągu najbliższych trzech miesięcy przedstawiciele biznesu, organizacji pozarządowych, urzędów i środowisk oświatowych będą pracować w grupach roboczych, które przygotują zadania strategiczne do realizacji w późniejszym okresie.

Celem projektu jest stworzenie lokalnej strategii edukacji w drodze społecznych konsultacji. Działania te będą wieloetapowe. Najpierw przeprowadzony zostanie audyt potencjału społecznego, a następnie zostaną zidentyfikowane środowiska i liderzy gotowi podjąć aktywne działania na rzecz realizacji znowelizowanej strategii edukacyjnej dla Tarnowa.

Partnerzy Projektu - PKN ORLEN S.A., Prezydent Miasta Tarnowa i UNDP bazując na wynikach audytu, rozpoczną proces budowania społecznego konsensusu wokół lokalnych priorytetów strategii edukacyjnej i pomocy w mobilizowaniu mieszkańców, przedstawicieli organizacji pozarządowych, instytucji publicznych i lokalnego biznesu. W wyniku tych działań zostaną wyznaczone cele i zadania, których realizacja podniesie jakość edukacji w Tarnowie i tym samym przyczyni się do podniesienia jakości życia mieszkańców.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 4)Dodaj komentarz
(18-11-2004) lek :
Orlen partnerem?Czy to kpiny?Co zrobić ,aby podnieść jakość edukacji? Na to chyba nasze władze nie będą mieć pomysłu.Potrafiłyby dać propozycję, jak zrobić,by oświatę rozłożyć na łopatki - to pewne.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-11-2004) NY :
Zagonić dzieci do nauki, wymagać, stawiać jedynki tym co na nie zasłużyli, przyjmować dobrych i mądrych nauczycieli i trzymać ich wszystkich z dala od wydrwigroszy z ONZ.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-11-2004) ? :
ze co?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-11-2004) W.Popiela www.upr.pl :
New York - w samo sedno! Podoba mi się to. W każdym razie o tym samym napisał Tomasz Sowell w "Amerykańskim szkolnictwie od wewnątrz"

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947