To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Koncert i warsztaty Marka Napiórkowskiego w TCK    -   01/3/2012
Jazzowa uczta w Tarnowie
Marek Napiórkowski, jeden z najbardziej cenionych polskich gitarzystów jazzowych, wystąpi w Tarnowie promując swoją trzecią płytę pt. "KonKubiNap”. Skład zespołu tworzy trzech niezwykłych muzyków – absolutna czołówka polskiej sceny jazzowej: gitarzysta Marek Napiórkowski, basista Robert Kubiszyn i perkusista Cezary Konrad. Koncert odbędzie się w Piwnicach TCK 3 marca o godz. 19:30. Dzień później zespół poprowadzi warsztaty muzyczne!

Ogloszenie

Nowy materiał jest mieszanką żywiołowej, pełnej energii improwizowanej muzyki, ekspresyjnych partii solowych, ale także stonowanych, lirycznych ballad. Oprócz bardzo różnorodnych stylistycznie kompozycji autorstwa lidera zespołu pojawiły się także utwory klasyków Jazzu, Johna Coltrane a i Jaco Pastorius a. Album „Konkubinap” został nagrany (jesień 2010) podczas koncertów grupy w klubach jazzowych w kilku miastach Polski i udowadnia, że zespół Napiórkowskiego to muzycy z samej jazzowej czołówki.

O płycie „Konkubinap”:
"Jeden z najlepszych gitarowych–jazzowych krążków w tegorocznej ofercie, bez podziału na kontynenty, to dzieło rodzime, niezastąpionego Marka Napiórkowskiego i jego kompanów" - napisał Piotr Iwicki ("Jazz Gazeta").
"Trójca złożona z muzyków z samych szczytów rankingowych gra wyśmienicie, brzmi nie mniej świetnie i do tego jeszcze koncertowo" - ocenił najnowszą płytę Napiórkowskiego Maciej Karłowski.

O muzykach:
Marek Napiórkowski:
Artysta nagrał ponad 100 płyt z różnymi wykonawcami sceny polskiej (m.in. z Henrykiem Miśkiewiczem, Urszulą Dudziak, Krzysztofem Ścierańskim, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Tomaszem Stańko i Dorotą Miśkiewicz) i z gwiazdami światowego jazzu (m.in. z Patem Methenym, Richardem Boną, Mino Cinelu, Marcusem Millerem, Dhaferem Youssefem, Angelique Kidjo, Ivanem Linsem, Klausem Doldingerem). "KonKubiNap" to trzecia solowa płyta gitarzysty, po "Nap" (2005) i "Wolno" (2007). Cztery razy był nominowany do Nagrody Muzycznej Fryderyk. Obecnie nagrywa i koncertuje w Polsce i za granicą z Anną Marią Jopek, Henrykiem Miśkiewiczem Full Drive, Dorotą Miśkiewicz, Funky Groove i własnymi projektami.

Robert Kubiszyn to gitarzysta basowy i kontrabasista, mający na koncie współpracę min. z Adamem Pieronczykiem, Deanem Brownem, Jonem Herringtonem, Mino Cinelu, Zbigniewem Namysłowskim, Marią Schneider. Kubiszyn grał również na dwóch poprzednich płytach Napiórkowskiego.

Cezary Konrad to znany perkusista, nieprzerwanie od roku 1992 uznawany za najlepszego polskiego perkusistę jazzowego według rankingu Jazz Top czasopisma "Jazz Forum". Współpracował m.in. z Leszkiem Możdżerem, Zbigniewem Namysłowskim, Tomaszem Stańką oraz z zagranicznymi muzykami takimi jak Karrin Allyson, Randy Brecker, Joe de Franco, Paul Imm, Didier Lockwood, Pat Metheny, Nippy Noya, Susan Weinert.

Koncert Marek Napiórkowski Trio „KonKubiNap”
3 marca 2012 r. (sobota), godz. 19.30, Piwnice TCK (Tarnów, Rynek 5)
Bilety: 30 zł (15 zł – uczestnicy warsztatów)

Warsztaty muzyczne (gitara, bas, perkusja)
4 marca 2012 r. (niedziela), godz. 10.00, Tarnowskie Centrum Kultury (Tarnów, Rynek 5)
Warsztaty jednodniowe, czas trwania: 2 x 90 min. Koszt uczestnictwa w warsztatach: 30 zł.
Zajęcia poprowadzą:
Gitara – Marek Napiórkowski
Gitara basowa/kontrabas – Robert Kubiszyn
Perkusja – Cezary Konrad
Są jeszcze wolne miejsca na warsztaty! Informacje: Tel. 14 6 888 888.
www.tck.pl
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, March 23, 2023 11:05:31
IP     : 3.236.209.138
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html