To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Zobacz i posłuchaj nagrań ze spotkania z wybitnym publicystą (film)    -   05/3/2012
S. Michalkiewicz o antypolonizmie
2 marca w Sali Lustrzanej w Tarnowie na zaproszenie Nowej Prawicy gościł Stanisław Michalkiewicz. Tematem wystąpienia wybitnego publicysty był „antypolonizm”. Nie mogło zatem zabraknąć również gorzkiej refleksji na temat obecnej sytuacji geopolitycznej Polski, przyczyn które się na nią złożyły i kierunku, w którym zmierzamy. Publicysta zwracał uwagę m.in. na wątek stopniowej zmiany stosunków własnościowych w naszym kraju (z udziałem tzw. „odwróconej hipoteki”), roszczenia majątkowe i terytorialne niektórych państw i środowisk, z uwzględnieniem postępujących coraz bardziej, skutecznych, propagandowych prób uczynienia Polaków odpowiedzialnymi za zagładę Żydów, czy za „wypędzenia” Niemców. Swój wykład S. Michalkiewicz rozpoczął jednak od wyjaśnienia pojęcia „ksenofobii”, czyli „lęku przed obcymi” i zademonstrowania, jak pojęciem tym jesteśmy, jako naród „tresowani”. Tymczasem niezbędnym warunkiem posiadania jakiejkolwiek tożsamości, jest właśnie umiejętność rozróżniania „obcy – swój” - dowodził publicysta. Zapraszamy do obejrzenia obszernych fragmentów z tego spotkania...

Ogloszenie

Zobacz pierwszą część spotkania (brak ok. półtorej minuty wstępu wykładu):

Pobierz wtyczkę Flash PlayerZobacz drugą część spotkania:

Pobierz wtyczkę Flash PlayerZobacz fragment nagrania z części spotkania poświęconej pytaniom publiczności:

Pobierz wtyczkę Flash PlayerM. Poświatowski
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 5)Dodaj komentarz
(05-03-2012) Polak :
Świtny wykład, przykłady i celne wnioski. Niestey do naszego kochanego Narodu takie słowa nie docierają. Za komuny widzieli że TV kłamie a teraz ludzie wierza w ten telewizor jak w Najswietsza Panienkę. Otrzźwinie już nadchodzi, bedzie bardzo bolesne a ciszyc sie beda tylko ci który naród umozliwił obłowienie sie majatkiem i kasa unijną. Ludziom w pPolsce i mieszkańcom miast zostaną do spłacenia tylko długi.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-03-2012) Podziękowania :
Wielkie podziekowania dla Portali INTARNET. Tylko Wy zdobyliscie sie na publikację tego arcy ciekawego spotkania i tak madrych i proroczych słów

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-03-2012) MAFIOSO :
Pan Stanisław Michalkiewicz mówił bardzo ciekawie, barwnie, chwilami dowcipnie i spokojnie ale tragicznie zarazem, dokładając co rusz politycznie do kotła ile tylko wlezie. Całość wystąpienia ułożyła się w pewną logiczną całość, głównie dzięki trafnemu ujmowaniu związków przyczynowo-skutkowych. Poruszył m.in. ciekawy wątek asymetrii organizowania polskiego ruchu oporu pod okupacją niemiecką i właściwie braku takowej pod okupacją sowiecką, co najwidoczniej miało związek z postawą ludności żydowskiej, która na wschodzie w znacznej części przeszła na stronę wroga, a fakt transparentności dla Żydów ludności polskiej (odwieczne współbytowanie) skutecznie uniemożliwiał organizowanie tam działań polskiego ruchu oporu. Tak więc Żydzi, zgodnie ze specyficznym zewem własnej tożsamości narodowej, w rzeczy samej zachowali się jak SĄSIEDZI... . Zasadniczo to trochę nie śpieszno dalej komentować wiele innych, współczesnych wątków „żydowskich” poruszonych przez prelegenta, jak np. „Polska skarbonka dla Izraela i żydowskich organizacji” oraz aktywna w tym procederze rola obecnego „polskiego” Rządu. Tu przykłady można by sadzić jak z rękawa, ale STRACH, bo mówią, że z kim jak z kim, ale z Mossadem nie warto zadzierać.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-03-2012) chłopek :
Mafioso zaczniesz inaczej gadać jak cie kilka razy Polak oszuka. Jak dla mnie to nie ma znaczenia czy ktoś jest Żydem, Polakiem, czy Niemcem. Ważne jakim jest człowiekiem. Ja pochodzę z chłopskiej rodziny i dla mnie jeszcze gorsza była szlachta polska. Wiem, jacy byli Żydzi przed wojną, ale szlachta była dla chłopa jeszcze gorsza. Żydzi jacy są tacy są, ale nie przychodzi, nie bili chłopów, nie kazali odpracowywać pańszczyzny, nie dobierali się do żon.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-03-2012) MAFIOSO :
@chłopek, oczywiście możemy tu pogadać nawet o feudalizmie czy o pańszczyźnianej formie „płatności” za użytkowanie ziemi itd. Można by też pogawędzić o „prawie pierwszej nocy” czy innych „oficjalnych” formach dobierania się możnych do żon poddanych (często połączonych z defloracją), co jednakże wcale nie było głównie polską specjalnością. Dyskurs o Polsce raczej powinien dotyczyć w głównej mierze historii współczesnej (porozbiorowej) oraz ponownego odzyskania niepodległości w 1989r., aż do dzisiaj, z pełną refleksją co do „zakresu” ostatnio odzyskanej niepodległości (zwłaszcza ekonomicznej). Taka perspektywa pozwala lepiej dostrzec rolę i ewolucję dominacji pewnych grup/grupy w dzisiejszej Polsce, w co nie sposób krótkim wpisem choćby powierzchownie się wgłębić. Również dla mnie najważniejsze jest to, kto jakim jest człowiekiem, a nie skąd pochodzi. Jednakże współczesne lansowanie, tolerowanie czy wręcz narzucanie, przez określone środowiska, Polakom: antychrześcijańskich wartości, obcej kultury, politycznego chaosu, mega-spekulacji finansowych, niechlujstwa w zarządzaniu państwem, zakłamanej mediokracji itp. wskazuje na pewien wspólny mianownik osobowy sprawców tych poczynań, który da się sensownie zdefiniować raczej wyłącznie na płaszczyźnie „kto jest kim”. Wydaje się, że również tego problemu dotyka S.Michalkiewicz w swoich wystąpieniach i publicystyce, mówiąc o konieczności posiadania tożsamości i umiejętność rozróżniania „obcy – swój”, co nieuchronnie prowadzi do uświadamiania „kto - kogo” (a ściśle „kto nas”). W tym kontekście, odnosząc się do pierwszego zdania z Twego wpisu mniemam, że zapewne jesteś w stanie odróżnić Polaków, którzy mogą mnie kilka razy oszukać, od Tych drugich, którzy zapewne oszukują rzadziej. Byłbym wdzięczny za zidentyfikowanie Tych drugich, najlepiej z imienia i nazwiska (mogą być także nazwiska „rodowe”) oraz podanie rodzajów potencjalnych oszustw.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl