Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Nagranie spotkania tarnowian ze Zbigniewem Ziobro i innymi politykami Solidarnej Polski (film)    -   05/3/2012
Czas na „Solidarną Polskę”?
Przy wypełnionej po brzegi Sali Lustrzanej w Tarnowie odbyło się w sobotę, 3 marca spotkanie ze Zbigniewem Ziobro i innymi przedstawicielami nowej formacji prawicowej - Solidarnej Polski. Głos zabierali podczas spotkania poza liderem, m.in. z parlamentarzyści i eurodeputowani: Józef Rojek, Maciej Klim, Arkadiusz Mularczyk, Tadeusz Cymański i Jan Ziobro. SP, podczas cyklu spotkań z wyborcami w naszym regionie i w całym kraju, niejako sonduje swoje poparcie i buduje swe struktury przed kongresem założycielskim, który odbędzie się 24 marca. Klub, w swych podstawowych założeniach programowych chce postawić m.in. na politykę prorodzinną – jako na sposób budowania przyszłego dobrobytu Polaków i środek ratunku dla bankrutującego systemu emerytalnego. Podczas spotkania w Tarnowie Zbigniew Ziobro – wobec deklaracji prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego o nie kandydowaniu w przyszłych wyborach na najwyższy urząd w państwie – ogłosił, iż będzie ubiegał się o fotel Prezydenta RP. Czy stanie się wspólnym kandydatem „szeroko rozumianej” Prawicy?

Ogloszenie

Podczas spotkania poruszono wiele zagadnień – od polityki Platformy Obywatelskiej, skandalicznego zawłaszczenia mediów przez PO i tego, co próbuje się zrobić z Telewizją Trwam – po różnice między Solidarną Polską a Prawem i Sprawiedliwością, a także okoliczności „usunięcia z PiS” polityków tworzących dziś klub SP. Mówiono o Polsce, Unii Europejskiej, która stała się czymś innym niż miała być, „błędzie” Traktatu z Lizbony, fatalnym, unijnym pakcie fiskalnym i o gospodarce. Solidarna Polska jest przeciwnikiem podatku liniowego, ale też obecnych rozwiązań podatkowych – i stawiając z jednej strony na politykę prorodzinną, z drugiej chciałaby, aby ubożsi podatnicy ponosili mniejsze obciążenia – a bogatsi większe. Temu celowi służyć mają projekty ustaw wprowadzające nowe stawki podatkowe – 12 procent dla najbiedniejszych, 18 procent dla zarabiających rocznie do 85 tys. zł, 32 procent dla osób zarabiających do 120 tys. zł i 40 procent (zamiast dotychczasowych 32) – dla najbogatszych. I właśnie przeciwko temu rozwiązaniu, jako „karzącemu” ludzką przedsiębiorczość i zniechęcającemu do jej rozwoju, nieco później, bo w części spotkania przeznaczonej na pytania - zaprotestował Piotr Gładysz z tarnowskiego oddziału stowarzyszenia KoLiber, nazywając ten podatek „Janosikowym” i wręczając Z. Ziobrze góralską „ciupagę”.

Jak podkreślał w swoim wystąpieniu Zbigniew Ziobro, Solidarna Polska ma być ugrupowaniem skupiającym środowiska, które cechuje wrażliwość społeczna; które mogą się różnić „w szczegółach”, ale przywiązują duże znaczenie do pojęcia patriotyzmu; które przywiązane są do wartości „charakterystycznych dla szeroko rozumianej prawicy”. Stąd też SP chce się otwierać na „różne środowiska”, czego w ocenie eurodeputowanego, nie za bardzo potrafił czynić PiS. -Podczas meczu gra się nie tylko środkiem, ale lewym i prawym skrzydłem - stwierdził Zbigniew Ziobro. W tej kwestii z jego wypowiedzi oraz z wystąpień innych polityków wypływało przekonanie, że współdziałanie z innymi środowiskami czy ugrupowaniami, nie musi oznaczać zatracenia własnej tożsamości; stąd też podkreślając swoją odrębność, SP nie odcina się jednak od możliwości współpracy z PiS, czemu dawała nie raz wyraz wspierając projekty tego ugrupowania.

Czy mający na razie słabe (oficjalne) notowania projekt o nazwie „Solidarna Polska” będzie miał dość siły nośnej, by skupić wokół siebie grupy np. zniechęcone z różnych względów do PiS? Czy nie podzieli losu PJN, ugrupowania nagłaśnianego w „reżimowych” mediach jedynie do czasu „wyrwania” PiS-owi paru szabel i części elektoratu? Czy będzie to siła wystarczająca, by nie sięgać li tylko po elektorat Prawa i Sprawiedliwości, ale także po inne środowiska, by wespół z tym potencjalnym koalicjantem przejąć władzę w Polsce? Czy takim swoistym „magnesem” może stać się wyrazista postać Zbigniewa Ziobry jako potencjalnego, przyszłego kandydata na urząd Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej? To wszystko pokaże czas. Jedno jednak wydaje się pewne: upływający czas nie będzie działał na korzyść PO. Jednak do miana poważnej, lub też „poważnej” opozycji, zdolnej zagrozić obecnej władzy, Solidarna Polska ma konkurentów – o ironio, po lewej stronie sceny politycznej...

Spotkanie w Sali Lustrzanej poprzedziła krótka konferencja prasowa. Zdecydowaliśmy się jednak zamieścić nie konferencję, ale obszerne fragmenty nagrania (zdecydowanie ponad połowę) ze spotkania z potencjalnymi wyborcami, sympatykami, czy osobami które po prostu przyszły zaspokoić swoją ciekawość, usłyszeć propozycje Solidarnej Polski. Na tym dwuczęściowym nagraniu znajdują się niemal wszystkie wystąpienia liderów SP; z przyczyn technicznych nie zarejestrowaliśmy już ostatnich kilkunastu minut oficjalnych wystąpień oraz drugiej części spotkania, poświęconej pytaniom publiczności. Niemniej zapraszamy zainteresowanych do obejrzenia i wysłuchania – w sumie trwających blisko 1:15 min. nagrań.

Mirosław Poświatowski

Zobacz pierwszą część nagrania :

Pobierz wtyczkę Flash PlayerZobacz drugą część nagrania:

Pobierz wtyczkę Flash Player

Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 14)Dodaj komentarz
(05-03-2012) czytelnik nie stały :
Panie Mirku tak z ciekawości pytam, które to są "reżimowe" media? bo nie do końca wiem. Czy mógłby Pan podać jakieś kryteria wmiarę czytelne, które pozwalają jedne media określać jako reżimowe a inne nie. Czy podział na media reżimowe i niereżimwe jest dychotomiczny? cz istnieją np media w części reżimowe, tudzież w częście nie-reżimowe? Łatwo mi zrozumieć, że np Wyborcza, czy TVN są uznawane przez pana za reżimowe, ale dalej miękne bo czy np. Polska Gazeta Krakowska jest reżimowa albo teleizja kablowa w Stalowej Woli. Tak się nad tym zastanawiałem czy istnieje jakikolwiek choćby paranaukowy, pseudometodologiczny sposób określający media reżimowe? Napewno nie da się postawić znaku równości niereżimowe=niezależne to dwaróżne desygnaty nazw. niezależne bowiem od kogo? i nie możemy tego znaku równości postawić bo realztywnie będziemy uznawać wtedy, co jest niezależne a co nie. Jeżlei potrafi pan choćby w pseudonaukowy sposób określić reżimowe to proszę używać tego sformułowania. Jeżeli jednak nie to proszę tego nie robić. Po pierwsze dlatego, że to śmieszne nie wiedzieć do końca o czym się pisze, po drugie dlatego, że ja czytelnik nie wiem o czym pan pisze. po trzeciedlatego że bez doprecyzownia to zwykły bezwartościowy frazes. Pozdrawiam.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-03-2012) MP :
Szanowny Panie, ujmę to tak: dla mnie i nie tylko dla mnie, reżimowe media to te, które przychylne są urzędującej władzy i to w sposób, niekiedy ocierający się o groteskę, przekraczający granice dobrego smaku. Które przy tym nie są obiektywne, jednocześnie ten obiektywizm udając. Które dokonują manipulacji informacją w sposób przychylny władzy, także przez sam dobór tej informacji, jedne wiadomości przy tym eksponując niewspółmiernie do ich wagi, inne istotne zupełnie zbywając milczeniem. Przy czym niekoniecznie musi to być trwająca cały czas nachalna propaganda, bo od PRL teoretycznie mamy w tej dziedzinie pewien postęp. Pewną miarą może tu być chociażby sposób prezentowania tego, co miało miejsce 11 listopada w Warszawie - tylko dzięki "niezależnym", niszowym mediom mogłem zobaczyć ten ogromny tłum pokojowych manifestantów, ludzi w różnym wieku, rodzin z dziećmi, nie zaś jedynie garstkę chuliganerii. Te przykłady można mnożyć, przywołując choćby przekazy dotyczące tragedii smoleńskiej. I jak się okazuje media reżimowe nie muszą być państwowe. Patrzę na brak rzeczywistego pluralizmu, a niekiedy jedynie jego pozór. Najmocniej zaznacza się to w sytuacjach krytycznych, gdy władza, delikatnie mówiąc daje ciała i gdy istnieje niebezpieczeństwo, że znaczna część społeczeństwa zogniskuje się wokół jakiejś idei, innej niż życzyłaby sobie władza. Natomiast media niezależne to dla mnie media po prostu niezależne od władzy, od koniunkturalizmu. I oczywiście zdaję sobie sprawę, że media te również prezentują często jednostronny przekaz - próbujący być przeciwwagą dla mediów reżimowych. Tyle że mają one jasno określony format: deklarują się jako katolickie, wolnorynkowe (libertariańskie) itd. itp. Jeżeli takie pojmowanie np określenia "reżimowe" to dla szanownego pana bezwartościowy frazes, to trudno. Dla mnie i dla wielu Polaków określenie "media reżimowe" jest zrozumiałe. W przypadku niektórych mediów być może można mówić o "reżimowym" zachowaniu. Nie wiem. Z kolei na szczeblu Polski regionalnej, w tym powiatowej, zależność między władzą a mediami bywa jeszcze silniejsza, choć jest to zależność od władzy lokalnej. Tu określenie "reżimowe" byłoby jednak pewną przesadą - już prędzej pasowałoby "dworskie". Tak czy siak - nigdy tego nie ukrywałem, że dla mnie reżimowe media to przede wszystkim: TVP, TVN i Polsat plus "Gazeta Wyborcza" (nawet jeśli niekiedy z pozoru atakuje rząd; narracja tej gazety doskonale odpowiada rządzącym, drżącym tak samo jak panowie i panie z Czerskiej przed "moherami", "katolami", czy patriotami po prostu, stąd dezawuacja pewnych środowisk i wartości; na zawołanie panuje jednak jeden, jedynie słuszny przekaz). Co do rozgłośni radiowych - nie wypowiadam się, bo tych wszystkich zetek i eremefów dawno przestałem słuchać, ale raczej z przyczyn estetetycznych - nie lubię muzycznej sieczki.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-03-2012) ucieszony :
Fajne zdjęcie! Kanapa wypełniona po brzegi, a w środku ON, król i OMC Prezydent w jednym. Która to już z kolei? Kto by to zliczył. Jurek, Korwin, Macierewicz ( a Macierewicz już nie- przyłączył się był). Cała zgraja wielokrotnych prezydentów z sumarycznym poparciem w okolicach 1 %. Folklor i nuda.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-03-2012) do ucieszonego :
A i jeszcze dodaj, że za mównicą Józef z Wojciecha, starszy referent d/s kompletacji dostaw ukonstytuowany "frajer roku" z uśmiechem numer siedemnaście:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-03-2012) idź że idź :
ta partia to mizeria, bzdet, żenada - poparcie 1% - zmiłujcie się ludzie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-03-2012) lala :
Ciupagi wręczane przez górali różnym osobistościom maja swoja historię. Jednym z obdarowanych był Hans Frank, a nasi górale po tym wydarzeniu zrobili największą kolaborację II wojny, bijącą na łeb kolaborację francuską. Czy ktoś to kiedyś rozliczył i podsumował?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-03-2012) kalop :
Do "czytelnik nie stały". Wg Poświatowskiego naczelnego pisowskiego oszołoma tego portalu podział mediów jest prosty. Media reżimowe to takie z którymi się nie zgadza, a niereżimowe to głównie media rydzyka. I tyle w temacie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-03-2012) Ten czas sie skończył dla nich :
czas sie skończył a nie zaczął. Powyżej 1 % nie wyskoczą. własnie te reżimowe media sie im przysłużą tak jak przysłuzyły się PJN.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-03-2012) Do poprzedników :
To skad sie wzięła taka frekwencja. wszak solidarna polska nie ma środków, żeby wynajmować klakierow, jak onegdaj robila to komuna.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-03-2012) do :
popatrz na zdjęcia i wiek uczestników, mało prawdopodobne by inni ich poparli

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-03-2012) tatoo :
Kalop to mi się bardzo podoba, ty potrafisz opisać coś w jednym zdaniu, a pis-men poświatowski potrzebuje na to samo "popełnić" epopeje. ŻĄŁOSNE!!!!!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-03-2012) By wszyscy wiedzieli :
Uczestnicząc w tym spotkaniu omal nie doznałem paralizu wszystkiego co w moim organiźmie biologicznym funkcjonuje. Słowa bezpardonowej krytyki wypowiedziane przez posła Józefa Rojka wobec Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego zdziwiły wliele osób obecnych na sai. Dlaczego ? a chba dlatego że temu posłowi Rojkowi Prezes dał lukratywne miejsce na liście by ten później podpisał deklaracje przynalezności do klubu parlamentarnegpo PiS w czwartek wieczorem a w piątek rano tuz przed inauguracja I sesji Sejmu tej kadencji wystąpić z tego klubu i przejśc do solidarnej Polski. To za te wdzieczność Prezesa, za umieszczenie gpo po raz trzeci na liście PiS do Sejmu tak podziekował Jarosławowi Kaczyńskiemu. Pytam więc czy poseł Rojek chodzi do kościoła na msze sw. ? Czy tam słyszy o uczciwości ? czy tam słyszy o oddaniu sprawie ? Czy tam słyszy by zdradzać ? Czy tam słyszał o czynie Judasza?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-03-2012) brawo :
dziekuje za zapis video - rewelacyjna sprawa, ze można to zobaczyć ! oto w Polsce kolejna próba stworzenia partii służacej interesowi naszego kraju, zwykłym ludziom (a nie postkomunistów i mocarstwom Rosja/Niemcy). Media rezimowe, chamsko upolitycznione i niemieckie (Polskapress) będą gnoić te partię - chyba ze byłaby marionetkową opozycją kontrolowaną (jak AWS). Jak powiedział Sikorski, minister z demokratycznie wybranego rządu, "watacha będzie dorżnięta". Jaki pomysł znajdą teraz na Ziobrę? Wprost już się dłąwi ze złości.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-03-2012) Bajerek :
jesli Solidarna Polska bedzie taka siermiezna jak przy tym stole konferencyjnym, to młodych Polaków nie zachwyci, a lemingi nawet nie zauwaza ze jest cos nowego. Musi byc bajer, swiatelka, kolorki, europa, gwiazdki, lesby - elektorat nad Wisłą ma umysl kury, nie licza sie argumenty i program. Trzeba to powiedziec Ziobrze wyraznie. Image! wizerunek ! ma być nowoczesnie i niepolsko.(a program niech realizują). Cium!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl