To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Beaujolais nouveau est arrive !   -   18/11/2004
Od dziś w tysiącach winiarni i restauracji na świecie smakować można już najsłynniejsze młode wino z rejonu Beaujolais, pochodzące ze zbiorów zakończonych zaledwie kilka tygodni temu. Rok temu do grona obiektów, w których następuje inauguracja święta francuskiego wina dołączyła restauracja "Pasaż". W tym roku beaujolais nouveau smakować można już dwóch tarnowskich lokalach - oprócz "Pasażu" również w restauracji hotelu "Cristal Park". W obu lokalach zaplanowano w najbliższych dniach cowieczorne biesiady, na które można rezerwować miejsca.

Ogloszenie

Beaujolais, pochodzi od nazwy jednego z wielkich regionów Burgundii. Jest to kraina malowniczych wiosek z romańskimi kościołami, a winnice wspinają się tu na wysokość 450 metrów n.p.m. Winnice są otoczone przez pasmo pagórków, chroniących je od zachodnich wiatrów. Roczna produkcja wynosi ok. 1,2 miliona hektolitrów i stanowi 60 procent całej produkcji Burgundii. Duża część tych win trafia do handlu jako Beaujolais Nouveau. Region Beaujolais posiada glebę, która najbardziej sprzyja odmianie Gamay Noir. Pierwsza wzmianka o winie z Beaujolais pochodzi z 1031 roku. W XVIII wieku po otwarciu kanału Briare, wina z Beaujolais zaczęły docierać drogą wodną do Paryża, a następnie wyruszały na podbój świata. Swój dzisiejszy rozgłos wino Beaujolais zawdzięcza przedsiębiorczości winiarzy i pomysłom specjalistów od marketingu. Dzięki oryginalnej metodzie, polegającej na macerowaniu całych winogron, zachowana jest świeżość i owocowość surowca. To właśnie za pomocą niej produkuje się osławione Beaujolais – Primeur, bo co roku w trzeci czwartek listopada zaledwie kilka tygodni po zbiorach młode wino pojawia się na stołach całego świata.

W "Pasażu" można rezerwować stolik pod nr telefonu: 627 82 78 a w "Cristal Parku" - 633 11 74.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, February 28, 2024 22:27:53
IP     : 44.192.15.251
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html