Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Program pomocy niepełnosprawnym   -   18/11/2004
Dąbrowscy radni przyjęli program działań na rzecz osób niepełnosprawnych na kolejne trzy lata. Wśród najważniejszych zadań, które będą realizowane znalazła się pomoc indywidualna w likwidacji barier architektonicznych w domach, dofinansowanie rehabilitacji i sprzętu ortopedycznego.

Ogloszenie

Zdaniem Anny Chwalibińskiej, kierownika Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, pomoc będzie dotyczyć przede wszystkim tego, co na co dzień sprawia niepełnosprawnym najwięcej trudności. Mogą liczyć na pomoc w dofinansowaniu turnusów rehabilitacyjnych, likwidacji barier architektonicznych w miejscu zamieszkania, zakupu sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego, czy likwidacji barier komunikacyjnych.

W roku 2004 z tego rodzaju pomocy skorzystało około 200 osób, w tym dwie z dofinansowania kosztów dostosowania mieszkań do swoich potrzeb. Rok temu bariery zlikwidowano w 16 mieszkaniach, w tym roku jednak duża część środków z PFRON-u przeznaczona została na tworzenie warsztatów terapii zajęciowej.

Program pomocy niepełnosprawnym przewiduje także działania ułatwiające poruszanie się ich w środowisku. Obejmował on będzie usuwanie barier architektonicznych w budynkach użyteczności publicznej, które jeszcze tego wymagają oraz w pomocy przy zakupie pojazdów do przewozu osób niepełnosprawnych.

Wśród zadań wymieniono także integrację ze środowiskiem, działania w zakresie profilaktyki oraz pomoc niepełnosprawnym bezrobotnym w znalezieniu pracy.

W powiecie dąbrowskim, według spisu powszechnego z 2002 roku, mieszka ponad 9,5 tys. osób niepełnosprawnych, co stanowi 16,5 proc. ogółu mieszkańców. Większość niepełnosprawnych to osoby w wieku poprodukcyjnym. Tylko nieliczni starają się znaleźć pracę, w Urzędzie Pracy zarejestrowanych jest 36 niepełnosprawnych bezrobotnych.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947