To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
  
   Program pomocy niepełnosprawnym   -   18/11/2004
Dąbrowscy radni przyjęli program działań na rzecz osób niepełnosprawnych na kolejne trzy lata. Wśród najważniejszych zadań, które będą realizowane znalazła się pomoc indywidualna w likwidacji barier architektonicznych w domach, dofinansowanie rehabilitacji i sprzętu ortopedycznego.

Ogloszenie

Zdaniem Anny Chwalibińskiej, kierownika Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, pomoc będzie dotyczyć przede wszystkim tego, co na co dzień sprawia niepełnosprawnym najwięcej trudności. Mogą liczyć na pomoc w dofinansowaniu turnusów rehabilitacyjnych, likwidacji barier architektonicznych w miejscu zamieszkania, zakupu sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego, czy likwidacji barier komunikacyjnych.

W roku 2004 z tego rodzaju pomocy skorzystało około 200 osób, w tym dwie z dofinansowania kosztów dostosowania mieszkań do swoich potrzeb. Rok temu bariery zlikwidowano w 16 mieszkaniach, w tym roku jednak duża część środków z PFRON-u przeznaczona została na tworzenie warsztatów terapii zajęciowej.

Program pomocy niepełnosprawnym przewiduje także działania ułatwiające poruszanie się ich w środowisku. Obejmował on będzie usuwanie barier architektonicznych w budynkach użyteczności publicznej, które jeszcze tego wymagają oraz w pomocy przy zakupie pojazdów do przewozu osób niepełnosprawnych.

Wśród zadań wymieniono także integrację ze środowiskiem, działania w zakresie profilaktyki oraz pomoc niepełnosprawnym bezrobotnym w znalezieniu pracy.

W powiecie dąbrowskim, według spisu powszechnego z 2002 roku, mieszka ponad 9,5 tys. osób niepełnosprawnych, co stanowi 16,5 proc. ogółu mieszkańców. Większość niepełnosprawnych to osoby w wieku poprodukcyjnym. Tylko nieliczni starają się znaleźć pracę, w Urzędzie Pracy zarejestrowanych jest 36 niepełnosprawnych bezrobotnych.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, February 28, 2024 22:28:36
IP     : 44.192.15.251
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html