To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Konferencja poświęcona służbie zdrowia i Towarzystwom Ubezpieczeń Wzajemnych    -   08/3/2012
O szpitalach i ubezpieczeniach – w Starostwie
W dniu 6 marca br. w Starostwie Powiatowym w Tarnowie odbyła się konferencja,  zorganizowana wspólnie z Centrum Zdrowia w Tuchowie, pod patronatem medialnym magazynu „Służba Zdrowia”. Konferencja poświęcona była problematyce funkcjonowania Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych i możliwości zrzeszania się szpitali w ramach takiej właśnie formy ubezpieczeń.

Ogloszenie

Prelegentami na konferencji byli:
 - Pani Ewa Stachura-Kruszewska, Prezes Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych w Warszawie,
- Pan Paweł Augustyn – etatowy członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego, nadzorujący służbę zdrowia w powiecie tarnowskim
- Pan Tomasz Olszówka – Prezes Zarządu Centrum Zdrowia w Tuchowie
- Pan Grzegorz Jurczyk – Wiceprezes Zarządu Centrum Zdrowia Tuchów
- Pan Tomasz Pęcherz – prawnik, specjalizujący się w problematyce służby zdrowia.
  Do udziału w konferencji zaproszeni zostali dyrektorzy, prezesi i przedstawiciele zakładów opieki zdrowotnej z terenu województwa małopolskiego oraz innych regionów Polski zainteresowani tematyką spotkania i szukaniem rozwiązań, które pomogłyby zmniejszyć wysokość stawek płaconych obecnie przez szpitale komercyjnym ubezpieczycielom.

Starosta Tarnowski, Mieczysław Kras otwierając konferencję podkreślił, iż wszyscy mamy świadomość  coraz bardziej rosnących kosztów funkcjonowania szpitali, gigantycznych zadłużeń i problemów finansowych, z którymi muszą się borykać dyrektorzy placówek, organy samorządowe prowadzące te placówki  i odpowiadające za zabezpieczenie odpowiedniego poziomu ochrony zdrowia swoich mieszkańców. Dlatego każda inicjatywa, która może pomóc choć trochę zmniejszyć koszty szpitali, warta jest przemyślenia i zastanowienia.

  Tego samego zdania byli uczestnicy konferencji, którzy w całości poparli inicjatywę utworzenia Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych dla szpitali i lekarzy. Uznali oni, że główni ubezpieczyciele obecnie funkcjonujący na rynku, praktycznie nie mają konkurencji i mogą dyktować bardzo wysokie stawki za ubezpieczenia. Taka sytuacja wpływa niekorzystnie na koszty funkcjonowania szpitali.
Efektem spotkania było powołanie grupy inicjatywnej, w której skład weszli: Mieczysław Kras – Starosta Tarnowski, Paweł Augustyn – Etatowy Członek Zarządu, Tomasz Olszówka – Prezes Zarządu Centrum Zdrowia w Tuchowie, Marcin Kuta – Dyrektor Specjalistycznego Szpitala im. E. Szczeklika w Tarnowie, Anna Czech – Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Łukasza w Tarnowie, Grzegorz Jurczak – Wiceprezes Zarządu Centrum Zdrowia w Tuchów oraz Tomasz Pęcherz – prawnik, specjalizujący się w problemach służby zdrowia, współpracujący z placówkami ochrony zdrowia.
       Zadaniem grupy inicjatywnej będzie przeprowadzenie szczegółowej analizy zasadności powołania TUW oraz przygotowanie projektów niezbędnych dokumentów założycielskich. Organizatorzy konferencji zakładają, że do utworzonego Towarzystwa Ubezpieczeń wzajemnych będą mogły przystąpić nie tylko placówki służby zdrowia z terenu województwa małopolskiego ale również chodzi o to aby do tej inicjatywy przystąpiły inne podmioty służby zdrowia z całej Polski.

W najbliższym czasie planowane jest kolejne spotkanie, z udziałem większej liczby zainteresowanych przedstawicieli zakładów opieki zdrowotnej,  na którym zaprezentowane zostaną szczegółowe propozycje rozwiązań w tym zakresie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, November 29, 2021 18:06:19
IP     : 54.158.251.104
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html