To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Międzynarodowy Przegląd Amatorskich Filmów Rowerowych w TCK    -   08/3/2012
Rower - zimą
Przypominamy: stowarzyszenie RowerEko i Tarnowskie Centrum Kultury zapraszają wszystkich miłośników kolarstwa górskiego na edycję zimową Międzynarodowego Przeglądu Amatorskich Filmów Rowerowych. Przegląd składa się z dwóch 2,5- godzinnych projekcji, zaprezentowanych w siedmiu ośrodkach miejskich (Łódź, Kielce, Przemyśl, Lublin, Kraków, Rzeszów, Tarnów). Na tarnowską edycję przeglądu zapraszamy do Piwnic TCK 10 i 11 marca 2012 r. Początek projekcji o godz. 16:00. Wstęp wolny.

Ogloszenie

W ramach tegorocznej zimowej edycji przeglądu przedstawione zostaną filmowe zapisy wypraw zimowych i zawodów w najzimniejszych zakątkach kuli ziemskiej oraz mrożące krew w żyłach zjazdy na rowerach MTB wyposażonych nie tylko w koła. 
Podróże „grubokołowcem” - wraz z autorami obejrzymy z ich kamer na kasku (i nie tylko) krajobrazy łańcuchów górskich pokrytych śniegiem oraz niewyobrażalne pejzaże wprost spod lodowca. Będziemy mieli okazję współtowarzyszyć Fatbikerom z Alaski - Scottowi Mlynarczykowi, Philipowi Tschersichowi... oraz Kathrinie Merchant - w jej rowerowej wyprawie po Alasce, kiedy to pokonując na rowerze prawie 1800km w zimowej aurze, dotarła do lodowców.
Na pewno zadziwi zainteresowanych bajeczny rdzawo-biały krajobraz z Utah z góry Thundermountain pokrytej podmuchem świeżego śniegu wczesną wiosną.
Krajobrazy z północnej Finlandii pokrytej śniegiem i lodem – będzie można podziwiać podczas relacji z 24-godzinnych wypraw Petera Nylunda oraz na freeridowych filmach FatBikera Zarniego (również norweskie krajobrazy okolic Narwiku – przejazd po śliskich skałach pokrytych warstewką lodu).
Wśród zimowych pejzaży z Kanady zaliczony zostanie przejazd korytem rzeki Humber podczas ostrych roztopów, po cienkim lodzie oraz ocenimy dokonania demonów prędkości, tricków i freeride u DSB Drifter Snowbikes z Toronto. Na krótką chwilę zajrzymy na North Pole Bike Extreme - najbardziej unikatowe zimowe zawody rowerowe XC zorganizowane na Biegunie Północnym, ku zaskoczeniu czołowi zawodnicy pochodzą z krajów gdzie nie uświadczymy śniegu.
Razem z włoskim riderem DH Alessio Toninellim prowadzącym szkołę młodych adeptów tej dyscypliny rowerowej w Grecji przejedziemy po zaśnieżonych trasach zawodów Parnassos Megadownhill 2011. Śnieg w Grecji to bardzo rzadko spotykany widok. 
Slalom rowerowy DH z Czarnej Góry w nietuzinkowych zimowych warunkach oraz relacja z zawodów Snow n Bikes ze Słowacji zakończą blok filmów Downhillowych.
Będziemy mieli okazję zerknąć na skrót video-relacji z podróży dookoła świata na rowerze australijskiego podróżnika Benji-Roberts a-Wilsona. Następnie Benji - doświadczony cyklista własnoręcznie przygotuje kolcowane, zimowe opony ze starych zużytych opon letnich. Stara opona rowerowa na wysypisku rozkłada się ponad 80 lat. Poza ekonomicznym - warto zwrócić uwagę na ekologiczny aspekt tej sytuacji. Zjazd na stoku (i nie tylko) na rowerach wyposażonych w narty zamiast kół (i nie tylko) na filmach ze Szwecji, Norwegii, Polski, Kanady, USA oraz Austrii - czyli zawrotna prędkość, piękne krajobrazy oraz emocje, które czekają na nas w bloku filmów Snowbike/Skibike/Ktrak na zakończenie obydwóch dni przeglądu.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, March 23, 2023 11:42:29
IP     : 3.236.209.138
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html