To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   21 marca: badania kandydatów na dawców szpiku kostnego    -   19/3/2012
Oddaj krew dla potrzebujących
Trwają ostatnie przygotowania do wiosennej akcji Stowarzyszenia „Kropla” - badania kandydatów na dawców szpiku kostnego. Krew pobierana będzie już w pierwszy dzień astronomicznej wiosny, 21 marca, w siedzibie UMT przy ul. Goldhammera, w godzinach od 10.00-14.00. Tarnowski magistrat informuje również, że zgodnie z wolą zmarłej przed dwoma miesiącami Wioletty Hajduk, pieniądze, które pozostały ze zbiórki na jej leczenie, będą przekazywane chorym na nowotwory. Część środków już trafiła do dziewczynki z rakiem mózgu oraz do Caritas Diecezji Tarnowskiej z przeznaczeniem na wspomaganie chorych z nowotworami. Stowarzyszenie „Kropla”, które koordynowało pomoc w leczeniu Wioletty Hajduk, zaprezentowało szczegółowe dane finansowe dotyczące środków, które ofiarowali jej mieszkańcy.

Ogloszenie
>

Wszystko budzi się do życia – oddaj krew dla potrzebujących
Głównym celem jest pomoc chorym na nowotwory krwi poprzez rekrutację świadomych oraz niespokrewnionych dawców szpiku. Dawcą może zostać każdy dorosły i zdrowy człowiek. Zwykle zainteresowanie przerasta oczekiwania, krew oddaje wielu młodych ludzi, rokrocznie padają rekordy pod tym względem. Najczęściej zgłaszają się uczniowie szkół oraz studenci – mówi prezes stowarzyszenia Katarzyna Duraj. -Jesteśmy przekonani, że i tym razem na tarnowian można liczyć – dodaje zastępca prezydenta Dorota Skrzyniarz, która każdorazowo wspiera akcje Stowarzyszenia „Kropla”.

Przypomnijmy, pierwsza akcja „Kropli” została zorganizowana w 2003 roku. Zbiórki krwi organizowane są dwa razy do roku – zawsze w marcu oraz w grudniu. Przypomnijmy, w dniu rejestracji, kandydaci na dawców oddawać będą 10 ml krwi, które po przebadaniu znajdą się w Polskim Rejestrze PL-3 oraz w rejestrze światowym. Należy zabrać z sobą dowód tożsamości. Urząd Miasta mocno wspiera działalność „Kropli”. W sumie od początku istnienia, stowarzyszenie otrzymało z budżetu miasta około 180 tysięcy złotych. Warto dodać, że tarnowski samorząd jako jedyny w kraju wspomaga finansowo tego typu charytatywną działalność.
W 2011 roku dzięki akcjom zorganizowanym przez stowarzyszenie przebadano 534 osoby. Tarnów doczekał się dwóch aktywnych dawców szpiku kostnego.

Marcowa akcja badania kandydatów na dawców to tylko początek planów Stowarzyszenia „Kropla” w bieżącym roku. Pod koniec maja w Tarnowie odbędzie się Jubileuszowa Gala X Tarnowskiej „Kropli”, w której udział wezmą m.in. zarówno dawcy jak i biorcy, mali pacjenci Kliniki Transplantacji we Wrocławiu oraz uczestnicy Akademii Młodych PWSZ. Gwiazdą wieczoru będzie Mietek Szcześniak. Jesienią natomiast, z inicjatywy „Kropli”, zaplanowano ogólnopolską konferencję dla organizacji pozarządowych.

Tarnowianie ratują chorych na nowotwory
Zgodnie z wolą zmarłej przed dwoma miesiącami Wioletty Hajduk, pieniądze, które pozostały ze zbiórki na jej leczenie, będą przekazywane chorym na nowotwory. Część środków już trafiła do dziewczynki z rakiem mózgu oraz do Caritas Diecezji Tarnowskiej z przeznaczeniem na wspomaganie chorych z nowotworami. Stowarzyszenie „Kropla”, które koordynowało pomoc w leczeniu Wioletty Hajduk, zaprezentowało szczegółowe dane finansowe dotyczące środków, które ofiarowali jej mieszkańcy.
Dzięki hojności tarnowian, na leczenie zmarłej Wioletty Hajduk, Stowarzyszenie Kropla zebrało w sumie 312 tysięcy złotych. Jej hospitalizacja za granicą kosztowała ponad 188 tysięcy. Pozostałe ok. 123 tysiące trafią do chorych, będą także przeznaczone na edukację prozdrowotną.

Co ciekawe, dziewczynka z nowotworem mózgu, która otrzyma wsparcie tarnowskiej „Kropli”, uczestniczyła w koncercie na rzecz Wioletty Hajduk, który w Tarnowie zorganizowano przed rokiem. Miesiąc później okazało się, że jest chora. Od Stowarzyszenia, na leczenie, otrzymała już 20 tysięcy złotych.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, November 29, 2021 17:20:50
IP     : 54.158.251.104
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html