Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Fraszka cnota   -   20/11/2004
Dzisiaj, o godz. 18.00, na małej scenie teatru rozpocznie się premiera spektaklu "Fraszka cnota". Jest to projekt przygotowany przez Artura Wołocha - studenta III roku PWST w Krakowie z aktorami tarnowskiej sceny. Autorami scenariusza opartego na fraszkach J. Kochanowskiego są: Sławomir Gaudyn i Artur Wołoch.

Ogloszenie

Kilka wieków temu mistrz Jan z Czarnolasu, patrząc na świat pełen ludzkich słabostek i śmiesznostek, bez litości, ale też i bez wymądrzania się, swoim zawsze dobrze przyciętym piórem, opisał swoich współziomków we fraszkach. Część z nich pewnie go za to kochała, część na pewno nie znosiła. Pewne jest także, że wady, które ganił i zalety, które z rzadka chwalił, w niezmienionym kształcie przetrwały do dziś. Jak dzisiaj czytamy fraszki wielkiego poety, jak niezmienni jesteśmy w swoich wadach i słabościach i wreszcie, jak zrozumiały może być język Kochanowskiego dla współczesnych, widz już dziś sobie na to odpowie - mówi reżyser.

Wystąpią aktorzy: Anna Nowicka, Bogusława Podstolska-Kras, Jerzy Ogrodnicki, Jan Mancewicz i Sławomir Gaudyn.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 2)Dodaj komentarz
(21-11-2004) myśliwy :
Co tam fraszka, lepsza flaszka.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-11-2004) Patrycja :
Rozczarowal mnie ten spektakl. Sprawia wrazenie zrobionego "na szybko", jest chaotyczny. Aktorzy wypowiadaja swoje kwestie zbyt glosno, nawet krzycza, co w realich naszej malej sceny nie wypada zbyt dobrze. Do tego muzyka nie wpasowuje sie w spektakl i raczej przeszkadza w jego odbiorze. Wszystko to powoduje, ze ciezko jest wylowic niektore slowa (zwazajac na to, ze jezyk odbiega nieco od nam wspoleczesnego) i wszystko zlewa sie w chaotyczna papke. Pomysl dobry, ale chyba niedopracowany. Pozdrawiam.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947